कोरोनाको कारण धुलिखेलमा मृत्यु भएकी सिन्धुपाल्चोककी महिलाको काठमाडौंमा दाहसंस्कार !

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१६ मे, २०२०
काठमाडौं । बिहीबार राती काभ्रेको धुलिखेल अस्पतालमा ज्यान गुमाएकी सिन्धुपाल्चोक बाह्रबिसेकी २९ वर्षकी एक सुत्केरी महिलाको शव अत्यष्टिका लागि काठमाडौंसम्म ल्याइएको छ । कोरोना संक्रमणको आशंका गरिएकी ती महिलाको अन्त्यष्टिका लागि उनको शव काठमाडौं ल्याइएको हो । तर उनको शव काठमाडौं आइपुग्दा नपुग्दै स्वास्थ्य मन्त्रालयले उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको जनाएको छ ।

शबहानमा राखिएको शवलाई नेपाली सेना र सशस्त्र प्रहरीले अघिपछि स्कर्टिङ्ग गरेर काठमाडौं ल्याइएको प्रहरी स्रोतको भनाई छ । उनको अन्त्यष्टि पशुपतिमा रहेको विद्युतीय शवदाह गृहमा गर्ने तयारी भै रहेको छ । २३ गते काठमाडौंको महाराजगञ्जमा प्रसुति गराएर छोरा जन्म दिएकी राम्चेकी चालिसे थरकी ती महिला २५ गते अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएर सिन्धुपाल्चोक फर्केकी थिइन् ।

तर गएको बिहीबार राति एक्कासी स्वासप्रश्वासमा समस्या देखिएपछि उनलाई बाह्रबिसेबाट उपचारका लागि काभ्रेको धुलिखेल अस्पताल ल्याइएको थियो । उपचारकै क्रममा उनको निधन भएपछि स्वाब परीक्षण गरिएको थियो । स्वाब परीक्षणका क्रममा उनका कोरोना पोजेटिभ भेटिएको भएपनि राष्ट्रिय प्रयोगशालाले यसको औपचारिक पुष्टि आज साँझ मात्रै गरेको थियो । तर धुलिखेल अस्पतालमा गरिएको आरडिटी र पिसीआर टेस्ट दुबैमा उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो । यसैबीच वाग्मती प्रदेशका सामाजिक विकास मन्त्री युवराज दुलालले उनको कोरोनाको संक्रमणबाट मृत्यु भएको पुष्टि भएको भन्दै फेसबुकमार्फत् श्रञ्द्धाञ्जली दिएका छन् ।

चिकित्सकहरुको अनुसन्धानबाट उनको मृत्यु कोरोनाकै कारण भएको पुष्टि भएको भन्दै दुलालले सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमार्फत् समवेदना व्यक्त गरेका हुन् । बाह्रबिसेकी ती महिलाले २३ गते बैशाख छोरोलाई जन्म दिएकी थिइन् । तर स्वास प्रश्वासमा समस्या आएपछि उनलाई बिहीबार धुलिखेल अस्पतालको अति सघन कक्षमा राखेर उपचार गरिएको थियो । उपचारका क्रममा उनको राति निधन भएपछि उनको स्वाब परीक्षण गर्दा कोरोना संक्रमण भेटिएपछि यसको पुष्टिको लागि स्वाब राष्ट्रिय प्रयोगशालामा पठाईएको थियो । प्रयोगशालाको रिपोर्ट आज साँझ मात्रै प्राप्त भएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
युरोपेली देश ग्रीसमा भयानक रेल दुर्घटना : ३६ को मृत्यु, सयौं घाइते युरोपेली देश ग्रीसमा भयानक रेल दुर्घटना : ३६ को मृत्यु, सयौं घाइते

२०७९ पुष १९ गते मंगलबार

०१ मार्च, २०२३लिंकलोभर, बेल्जियम । युरोपेली मुलुक ग्रीसमा गएराति...

९० वर्षीया बृद्धाबाट शुरु ग-यो बेलायतले आमनागरिकमा कोरोना विरुद्धको खोप अभियान ९० वर्षीया बृद्धाबाट शुरु ग-यो बेलायतले आमनागरिकमा कोरोना विरुद्धको खोप अभियान

२०७७ श्रावण २८ गते बुधबार

०८ डिसेम्बर, २०२०वेस्टह्याम, लण्डन । विश्वमा कोरोना भाइरस देखा...

मुग्लिन–नारायणगढ सडकखण्डका १९ वटा पुल निर्माण अन्तिम चरणमा, दिउँसो बाटो बन्द नगरिने मुग्लिन–नारायणगढ सडकखण्डका १९ वटा पुल निर्माण अन्तिम चरणमा, दिउँसो बाटो बन्द नगरिने

२०८० बैशाख २० गते बुधबार

०५ मार्च, २०२३भरतपुर, चितवन । मुग्लिन नारायणगढ सडकखण्डका विभिन्न...

स्वास्थ्य मन्त्रालयले भन्यो : ‘सबै मृत्यु कोरोनाले हुँदैन, समाचार लेख्दा गम्भीर बनौं’ स्वास्थ्य मन्त्रालयले भन्यो : ‘सबै मृत्यु कोरोनाले हुँदैन, समाचार लेख्दा गम्भीर बनौं’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मार्च, २०२० काठमाडौं । स्वास्थ्य मन्त्रलायले देशका विभिन्न...

Top