‘काठमाण्डौं भ्याली’मा लकडाउन कडा पारियो, सडक गल्लीमा निस्के पक्राउ गरिने, हिँडेर समेत काठमाडौं आउन नपाईने

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ मे, २०२०
काठमाडौं । कोरोना (कोभिड१९) को संक्रमणको जोखिम बढेपछि सरकारले काठमाडौं उपत्यकामा लकडाउनलाई थप कडा बनाउने निर्णय गरेको छ । गृहमन्त्रालयले सरोकारवालाहरुसँगको छलफलपछि लकडाउनलाई प्रभावकारी बनाउन विभिन्न खाले व्यवस्था गर्न लागेको हो । यस क्रममा पैदलयात्रा गरेर विभिन्न नाकाहुँदै काठमाडौं छिर्नेहरुलाई पूर्णरुपमा रोक लगाइने भएको छ । यसरी आउनेहरुलाई जहाँबाट आएको हो त्यतै फर्काइने भएको छ ।

काठमाडौंका सडक तथा गल्लीमा मानिसहरुको भीड बढ्दै गएको ठहरसहित गृहमन्त्रालयले यसरी सडक तथा गल्लीमा अनावश्यकरुपमा निस्कनेहरुलाई पक्राउ गर्न प्रहरीलाई निर्देशन दिएको हो । लकडाउनलाई प्रभावकारी बनाउन र जोखिम फैलन नदिन आम नागरिकले सरकारले दिएको निर्देशनलाई अक्षरस पालना गर्नका लागि सरकारले सबैमा अनुरोध समेत गरेको छ ।

यस्तै अत्यावश्यक सेवामा रहेका सवारी साधन तथा व्यक्तिहरुलाई भने आवश्यक समन्वय गरेर मात्रै छाडिने भएको छ । सरकारले आजैदेखि लागूहुने गरी जिल्लाले जारी गरेको सवारी पास सबै रद्द भएको घोषणा समेत गरिसकेको छ । आम नागरिकलाई आवश्यक पर्ने अत्यावश्यकीय सामग्री बोकेका मालबहाक सवारी साधन तथा एम्बुलेन्स, शवबाहान, दमकललगायतलाई भने निर्वाध रुपमा सञ्चालन हुन दिने निर्णय गरेको छ ।

प्रेस तथा अन्य अत्यावश्यक सेवा प्रवाहमा रहेकाहरुलाई पनि उनीहरुको आधिकारिक परिचयपत्र तथा नियमक निकायले जारी गरेको कार्डको आधारमा काममा जान दिने निर्णय सरकारले गरेको छ । सरकारले यसअघि एउटा जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा जाने यात्रु तथा सवारीमा रोक लगाईसकेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
२ सातायता काठमाडौंको कान्ति अस्पतालमा २२ जना कोरोना संक्रमित बालबालिका भर्ना : २ को मृत्यु २ सातायता काठमाडौंको कान्ति अस्पतालमा २२ जना कोरोना संक्रमित बालबालिका भर्ना : २ को मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ अप्रिल, २०२१काठमाडौं । स्वास्थ्य मन्त्रालयले स्कुले बालबालिकामा समेत...

आइतबार बिहान एक घण्टा १८ मिनेको खण्डग्रास चन्द्रग्रहण लाग्दै आइतबार बिहान एक घण्टा १८ मिनेको खण्डग्रास चन्द्रग्रहण लाग्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ अक्टोबर, २०२३काठमाडौं । आज राति १ बजे खण्डग्रास...

काठमाडौंमा ४ सहित थप ३२३ जनामा कोरोना संक्रमण, संक्रमितको संख्या ३२ सय नाघ्यो काठमाडौंमा ४ सहित थप ३२३ जनामा कोरोना संक्रमण, संक्रमितको संख्या ३२ सय नाघ्यो

२०७७ जेठ २४ गते शनिबार

०६ जुन, २०२०काठमाडौं । देशभर कोरोना संक्रमितको संख्या ३...

New Height of Mount Everest 8848.68 metres New Height of Mount Everest 8848.68 metres

२०७७ श्रावण २८ गते बुधबार

08, December, 2020 THE HIGHEST POINT on Earth has a...

Top