‘काठमाण्डौं भ्याली’मा लकडाउन कडा पारियो, सडक गल्लीमा निस्के पक्राउ गरिने, हिँडेर समेत काठमाडौं आउन नपाईने

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २ गते शुक्रबार


१५ मे, २०२०
काठमाडौं । कोरोना (कोभिड१९) को संक्रमणको जोखिम बढेपछि सरकारले काठमाडौं उपत्यकामा लकडाउनलाई थप कडा बनाउने निर्णय गरेको छ । गृहमन्त्रालयले सरोकारवालाहरुसँगको छलफलपछि लकडाउनलाई प्रभावकारी बनाउन विभिन्न खाले व्यवस्था गर्न लागेको हो । यस क्रममा पैदलयात्रा गरेर विभिन्न नाकाहुँदै काठमाडौं छिर्नेहरुलाई पूर्णरुपमा रोक लगाइने भएको छ । यसरी आउनेहरुलाई जहाँबाट आएको हो त्यतै फर्काइने भएको छ ।

काठमाडौंका सडक तथा गल्लीमा मानिसहरुको भीड बढ्दै गएको ठहरसहित गृहमन्त्रालयले यसरी सडक तथा गल्लीमा अनावश्यकरुपमा निस्कनेहरुलाई पक्राउ गर्न प्रहरीलाई निर्देशन दिएको हो । लकडाउनलाई प्रभावकारी बनाउन र जोखिम फैलन नदिन आम नागरिकले सरकारले दिएको निर्देशनलाई अक्षरस पालना गर्नका लागि सरकारले सबैमा अनुरोध समेत गरेको छ ।

यस्तै अत्यावश्यक सेवामा रहेका सवारी साधन तथा व्यक्तिहरुलाई भने आवश्यक समन्वय गरेर मात्रै छाडिने भएको छ । सरकारले आजैदेखि लागूहुने गरी जिल्लाले जारी गरेको सवारी पास सबै रद्द भएको घोषणा समेत गरिसकेको छ । आम नागरिकलाई आवश्यक पर्ने अत्यावश्यकीय सामग्री बोकेका मालबहाक सवारी साधन तथा एम्बुलेन्स, शवबाहान, दमकललगायतलाई भने निर्वाध रुपमा सञ्चालन हुन दिने निर्णय गरेको छ ।

प्रेस तथा अन्य अत्यावश्यक सेवा प्रवाहमा रहेकाहरुलाई पनि उनीहरुको आधिकारिक परिचयपत्र तथा नियमक निकायले जारी गरेको कार्डको आधारमा काममा जान दिने निर्णय सरकारले गरेको छ । सरकारले यसअघि एउटा जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा जाने यात्रु तथा सवारीमा रोक लगाईसकेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
यी अभागी डाक्टर, जसले दिए कोरोना बारे पहिलो जानकारी, उनैलाई लग्यो कोरोनाले… यी अभागी डाक्टर, जसले दिए कोरोना बारे पहिलो जानकारी, उनैलाई लग्यो कोरोनाले…

२०७६ माघ २३ गते बिहिबार

०६ फेब्रुअरी, २०२० बेइजिङ्ग । ३ महिनाअघिसम्म कोरोना भाईरसको...

थपिँदै कोरोना संक्रमित : २४ घण्टामा ५९४ जना संक्रमित भेटिए थपिँदै कोरोना संक्रमित : २४ घण्टामा ५९४ जना संक्रमित भेटिए

२०७७ श्रावण ३० गते शुक्रबार

१४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्ला दिनहरुमा देशव्यापी रुपमा कोरोना...

स्पेनमा कोरोना संक्रमणमा पहिलोपटक राजपरिवारका सदस्यको मृत्यु : राजकुमारी  मारियाको निधन कोरोनाबाटै भएको अस्पतालले ग-र्यो पुष्टि स्पेनमा कोरोना संक्रमणमा पहिलोपटक राजपरिवारका सदस्यको मृत्यु : राजकुमारी मारियाको निधन कोरोनाबाटै भएको अस्पतालले ग-र्यो पुष्टि

२०७६ चैत्र १५ गते शनिबार

२८ मार्च, २०२०बार्सिलोना । स्पेनमा पछिल्ला दिनहरुमा भयाबह बन्दै...

COVID 19 TIME – SOME ENCOURAGEMENT COVID 19 TIME – SOME ENCOURAGEMENT

२०७७ श्रावण २३ गते शुक्रबार

Shree Hari Subedi “SAMAN” Everyone is stressed because of...

Top