अमेरिकी राष्ट्रपति पुगे उत्तर कोरियाली भूमिमा

Best Khabar Team | २०७५ पुष २३ गते सोमबार


०१ जुलाई, २०१९
वासिङ्टन । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प उत्तर कोरियाली भूमिमा पुगेका छन् । विगत केहीवर्षअघिसम्म सत्रुतापूर्ण रहेको उत्तरकोरिया र अमेरिकाबीच पछिल्ला वर्षहरुमा सम्बन्धमा सुधार आएसँगै ट्रम्प उत्तार कोरिया पुगेका हुन् ।

यो सँगै उहाँले कार्यकालमै उत्तर कोरियाको भूमि टेक्ने पहिलो अमेरिकी राष्ट्रपतिको रुपमा समेत नाम दर्ज गराउनुभएको छ । दक्षिण कोरियाको भ्रमणमा रहनुभएका ट्रम्पले उत्तर कोरियामा पुगेर त्यहाँको भूमि टेकेर उत्तर कोरियाली राष्ट्रपतिसँग हात मिलाउनुभएको तस्वीर अन्र्तराष्ट्रिय सञ्चारमाध्यमहरुले प्राथमिकताका साथ छापेका छन् ।

उहाँहरुबीच पछिल्लो समयमा उत्तर कोरिया र अमेरिकाबीचको सम्बन्ध सुधार गर्ने विषयमा करिब आधाघण्टा कुरा भएको बताइएको छ । यस्तै अमेरिकाले उत्तर कोरियालाई निशस्त्रीकरणका लागि आग्रह गरेको भएपनि उत्तरले यो मानेको छैन । भेटघाटपछि दुबै नेताले भेटघाट महत्वपूर्ण भएको र यसले दुईदेशबीचको छलफल र सम्बन्धमा थप निकटता ल्याउने विश्वास व्यक्त गर्नुभएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोनाका कारण हालसम्म विदेशमा रहेका २ सय ४३ नेपालीको मृत्यु कोरोनाका कारण हालसम्म विदेशमा रहेका २ सय ४३ नेपालीको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ सेप्टेम्बर, २०२०दोहा, कतार । कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलिएदेखि...

कोरोनाको कहरमा ‘बकर इद’ पर्व कोरोनाको कहरमा ‘बकर इद’ पर्व

२०७६ पुष २३ गते बुधबार

– पि.एल. तरंग०१ अगस्ट, २०२०विगत ८ महिनादेखि विश्वभरी फैलिएको...

दक्षिण कोरिया पुग्यो कोरोना भाइरसको प्रकोप, १ को मृत्यु, कम्तीमा १ सयमा संक्रमण दक्षिण कोरिया पुग्यो कोरोना भाइरसको प्रकोप, १ को मृत्यु, कम्तीमा १ सयमा संक्रमण

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जनवरी, २०२० सोल । दक्षिण कोरियामा पहिलोपटक कोरोना...

देशभर कोरोना संक्रमितको संख्या ४५ पुग्यो देशभर कोरोना संक्रमितको संख्या ४५ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या ४५...

Top