मकवानपुरमा पहिलो पटक देखियो कोरोना संक्रमण, देशभर २ सय ५८ जनामा कोरोना, ३६ जना निको भएर घर फर्के

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ मे, २०२०
काठमाडौं । काठमाण्डौंसँग सिमाना जोडिएको मकवानपुरमा पहिलो पटक कोरोना संक्रमण देखिएको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार मकवानपुरका एक ३७ वर्षका एक पुरुषमा कोरोना संक्रमण देखिएको हो । राष्ट्रिय प्रयोगशाला टेकु, काठमाडौंमा गरिएको परीक्षणका क्रममा उनमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको मन्त्रालयले जनाएको छ । कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपछि ती पुरुषलाई जिल्ला अस्पतालको आइसोलेसनमा राखिएको छ भने उनको सम्पर्कमा रहेकाहरुको पनि स्वाब संकलन गर्ने काम अघि बढाईको छ ।

यस्तै आजै बाँकेमा थप ८ जनामा कोरोना देखिएको छ । भेरी अस्पताल नेपालगन्जमा गरिएको परीक्षणका क्रममा बाँकेका थप ८ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको हो । बाँकेका १८ देखि ३६ वर्षका ८ जना पुरुषमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएपनि उनीहरुलाई अस्पतालकै आइसोलेसनमा राखिएको छ । संक्रमित ९ जनाकै अवस्था सामान्य रहेको बताइएको छ ।

योसँगै देशभर २ सय १० जना पुरुष र ४८ जना महिला गरी कुल २ सय ५८ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनसार पर्सामा ८५, कपिलवस्तुमा ३९, बाँकेमा ३३, उदयपुरमा ३२, रुपन्देहीमा २८, काठमाडौंमा ८, कैलालीमा ४, रौतहट, बारा र धनुषामा ३÷३ तथा बाग्लुङ, चितवन, झापा, सर्लाही, महोत्तरी र भक्तपुरमा प्रतिजिल्ला दुई दुई जनाको दरले कोरोना संक्रमण देखिएको छ ।

त्यस्तै भोजपुर, सप्तरी, बर्दिया, कञ्चनपुर र नवलपरासी पश्‍चिम, नवलपरासी पूर्व, मकवानपुर र सप्तरीमा पनि एक एक जनामा संक्रमण पुष्टि मन्त्रालयले नियमित पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिएको छ । मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार विराटनगरमा रहेको कोसी अस्पतालबाट उदयपुरका २५ वर्षीय पुरुष कोरोनालाई जितेर घर फर्केका छन् । उनी डिस्चार्ज भएसँगै देशभरबाट ३६ जना कोरोनाको सफल उपचारपछि घर फर्केका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
धादिङ्गमा लगातार भूकम्पको धक्का : केही घरमा सामान्य क्षति धादिङ्गमा लगातार भूकम्पको धक्का : केही घरमा सामान्य क्षति

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ अक्टोबर, २०२३सल्यानटार, धादिङ्ग । धादिङ्गको ज्वालामूखि गाउँपालिका वडा...

पर्वतारोहण संघमा नयाँ नेतृत्व चयन पर्वतारोहण संघमा नयाँ नेतृत्व चयन

२०७४ जेठ २५ गते बिहिबार

०६ अगस्ट, २०१७ काठमाडौं । नेपाल पर्वतारोहण संघमा नयाँ...

८० वर्षपछि यसरी बन्द भयो बीबीसी हिन्दिको रेडियो सेवा (अन्तिम भागसहित) ८० वर्षपछि यसरी बन्द भयो बीबीसी हिन्दिको रेडियो सेवा (अन्तिम भागसहित)

२०७६ माघ १९ गते आइतबार

०२ फेब्रुअरी, २०२० नयाँदिल्ली । ८० वर्ष लामो आरोह...

चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जभित्र एकैदिन २ वटा गैंडा मृत भेटियो चितवन राष्ट्रिय निकुञ्जभित्र एकैदिन २ वटा गैंडा मृत भेटियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ जुलाई, २०२१मेघौली, चितवन । चितवनको राष्ट्रिय निकुञ्ज क्षेत्रभित्र...

Top