कोरोना संक्रमित भागे गोली चलाउन प्रजिअ नेतृत्वको समितिको आदेश

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ मे, २०२०
वीरगञ्ज, पर्सा । पर्सामा कोरोना संक्रमितहरुले स्वास्थ्यकर्मीले तोकेको स्थानमा बस्न नमानी आइसोलेसन तोडेर भाग्ने प्रयास गरेर उसलाई नियन्त्रणमा गोलीसम्म चलाउनसक्ने गरी आदेश जारी भएको छ । केहीदिनअघि संक्रमित व्यक्ति आइसोलेसनबाटै भागेपछि जिल्ला संकट व्यवस्थापन समितिको बैठकले कोरोना संक्रमितलाई नियन्त्रणमा लिनका लागि गोलीसमेत चलाउनसक्ने गरी आदेश जारी भएको बताइएको छ ।

पर्साका प्रमुख जिल्ला अधिकारी संयोजक रहेको समितिको आजको बैठकले एकजना संक्रमितले हेलचेक्र्याई गर्दा हजारौंमा संक्रमण फैलनसक्ने भन्दै यसमा विशेष सावधानी अपनाउन सबैलाई अनुरोध गरेको छ । केहीगरी सुरक्षाकर्मी वा स्वस्थ्यकर्मीलाई नटेरेर आइसोलेनमा रहेका संक्रमितले भाग्ने कोशिष गरेर उनीहरुलाई बल प्रयोग गर्ने र त्यो पनि सम्भव नभए गोली हानेर भएपनि नियन्त्रणमा लिनसक्ने गरी प्रहरीलाई अधिकार प्रदान गरिएको समितिको भनाई छ ।

समितिको आजको बैठकले ३ नम्बर बुँदामा गरेको निर्णयमा ‘अब उप्रान्त भर्ना भएका संक्रमित भाग्न नदिन सुरक्षा निकायले उच्च सतर्कता अपनाउने र भाग्न खोज्ने व्यक्तिलाई नियन्त्रणमा लिन आवश्यकता अनुसार बल प्रयोग गर्ने र यसका लागि सुरक्षा निकायलाई गोली समेत चलाउन सक्ने अधिकारी प्रदान गर्ने ।’ उल्लेख छ ।

पर्सामा आगमी जेठ ५ गतेसम्मका लागि कफ्र्यु आदेश जारी गरिएको भएपनि २ दिनअघि नारायणी अञ्चल अस्पतालको आइसोलेसनबाट २ जना फरार भएका थिए । पर्सामा संक्रमितको संख्या बढ्दै गएपछि स्थानीय प्रशासनले बैशाख ३१ गतेदेखि ६ दिनका लागि जिल्लाभर कफ्र्यु आदेश जारी गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दुईसातापछि टर्कीमा फेरि शक्तिशाली भूकम्प : सयौं घाइते दुईसातापछि टर्कीमा फेरि शक्तिशाली भूकम्प : सयौं घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ फेब्रुअरी, २०२३इस्तानबुल, टर्की । झण्डै ४६ हजारको ज्यान...

कोरोना संक्रमणबाट पहिलो पटक नेपालीको मृत्यु : संखुवासभाका राईले लण्डनमा गुमाए ज्यान कोरोना संक्रमणबाट पहिलो पटक नेपालीको मृत्यु : संखुवासभाका राईले लण्डनमा गुमाए ज्यान

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ मार्च, २०२० लण्डन । विश्वव्यापीरुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसका...

चीनमा कोरोना संक्रमित ८० को मृत्यु, ३ हजार संक्रमित, सावधानी अपनाउन चिकित्सकको विशेष आग्रह चीनमा कोरोना संक्रमित ८० को मृत्यु, ३ हजार संक्रमित, सावधानी अपनाउन चिकित्सकको विशेष आग्रह

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ जनवरी, २०२०बेइजिङ्ग । चीनका विभिन्न स्थानमा कोरोना भाइरसका...

१२ घण्टाभित्र सरुवा दरबन्दीमा पुग्न प्रचण्डका पूर्व अंगरक्षक मल्ललाई प्रदेश प्रहरीको निर्देशन १२ घण्टाभित्र सरुवा दरबन्दीमा पुग्न प्रचण्डका पूर्व अंगरक्षक मल्ललाई प्रदेश प्रहरीको निर्देशन

२०७६ माघ १८ गते शनिबार

०२ जनवरी, २०२० चितवन । नेकपाका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल...

Top