कोरोना संक्रमित भागे गोली चलाउन प्रजिअ नेतृत्वको समितिको आदेश

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ मे, २०२०
वीरगञ्ज, पर्सा । पर्सामा कोरोना संक्रमितहरुले स्वास्थ्यकर्मीले तोकेको स्थानमा बस्न नमानी आइसोलेसन तोडेर भाग्ने प्रयास गरेर उसलाई नियन्त्रणमा गोलीसम्म चलाउनसक्ने गरी आदेश जारी भएको छ । केहीदिनअघि संक्रमित व्यक्ति आइसोलेसनबाटै भागेपछि जिल्ला संकट व्यवस्थापन समितिको बैठकले कोरोना संक्रमितलाई नियन्त्रणमा लिनका लागि गोलीसमेत चलाउनसक्ने गरी आदेश जारी भएको बताइएको छ ।

पर्साका प्रमुख जिल्ला अधिकारी संयोजक रहेको समितिको आजको बैठकले एकजना संक्रमितले हेलचेक्र्याई गर्दा हजारौंमा संक्रमण फैलनसक्ने भन्दै यसमा विशेष सावधानी अपनाउन सबैलाई अनुरोध गरेको छ । केहीगरी सुरक्षाकर्मी वा स्वस्थ्यकर्मीलाई नटेरेर आइसोलेनमा रहेका संक्रमितले भाग्ने कोशिष गरेर उनीहरुलाई बल प्रयोग गर्ने र त्यो पनि सम्भव नभए गोली हानेर भएपनि नियन्त्रणमा लिनसक्ने गरी प्रहरीलाई अधिकार प्रदान गरिएको समितिको भनाई छ ।

समितिको आजको बैठकले ३ नम्बर बुँदामा गरेको निर्णयमा ‘अब उप्रान्त भर्ना भएका संक्रमित भाग्न नदिन सुरक्षा निकायले उच्च सतर्कता अपनाउने र भाग्न खोज्ने व्यक्तिलाई नियन्त्रणमा लिन आवश्यकता अनुसार बल प्रयोग गर्ने र यसका लागि सुरक्षा निकायलाई गोली समेत चलाउन सक्ने अधिकारी प्रदान गर्ने ।’ उल्लेख छ ।

पर्सामा आगमी जेठ ५ गतेसम्मका लागि कफ्र्यु आदेश जारी गरिएको भएपनि २ दिनअघि नारायणी अञ्चल अस्पतालको आइसोलेसनबाट २ जना फरार भएका थिए । पर्सामा संक्रमितको संख्या बढ्दै गएपछि स्थानीय प्रशासनले बैशाख ३१ गतेदेखि ६ दिनका लागि जिल्लाभर कफ्र्यु आदेश जारी गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दामनको एभरेष्ट रिसोर्टमा ‘निसास्सिएर’ ८ भारतीय पर्यटकको मृत्यु दामनको एभरेष्ट रिसोर्टमा ‘निसास्सिएर’ ८ भारतीय पर्यटकको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जनवरी, २०२०हेटौंडा । पर्यटकीय क्षेत्रका रुपमा रहेको मकवानपुर...

अफगानिस्तानमा ईदको सामान किन्न गएका सर्वसाधारणलाई लक्षित गरी विस्फोट, १७ को मृत्यु अफगानिस्तानमा ईदको सामान किन्न गएका सर्वसाधारणलाई लक्षित गरी विस्फोट, १७ को मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ जुलाई, २०२०काबुल, अफगानिस्तान । अफगानिस्तानको लोगार प्रान्तमा अज्ञात...

नागरिकता संशोधन कानुनलाई लिएर दिल्लीमा जारी प्रदर्शन उग्रबन्दै नागरिकता संशोधन कानुनलाई लिएर दिल्लीमा जारी प्रदर्शन उग्रबन्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ डिसेम्बर, २०१९नयाँदिल्ली । भारतको राजधानी नयाँदिल्लीमा नागरिकता संशोधन...

खर्च धान्न नसकिने भन्दै संघीयता खारेजीको मागसहित संशोधन प्रस्ताव*  दर्ता खर्च धान्न नसकिने भन्दै संघीयता खारेजीको मागसहित संशोधन प्रस्ताव* दर्ता

२०७६ फाल्गुन २३ गते शुक्रबार

०३ मे, २०२०काठमाडौं । मुलुकले संघीयता धान्न नसक्ने भन्दै...

Top