अमेरिकामा कोरोनाको ताण्डब : साढे ३ महिनामा ८५ हजार बढीको मृत्यु, संक्रमितको संख्या १४ लाख ३२ नाघ्यो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१४ मे, २०२० सुनिल तिवारी– न्यूर्योक । कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट विश्वमा सबैभन्दा प्रभावित बनेको मुलुक अमेरिकामा यो समाचार तयार पार्दासम्म ८५ हजार भन्दा बढी नागरिकले ज्यान गुमाई सकेका छन् । विश्वमा कोरोनाका कारण करिब ३ लाख मानिसको ज्यान गैसक्दा अमेरिकामा मात्रै ज्यान गुमाउनेको संख्या ८५ हजार नाघेको हो ।

बेस्टखबर डटकमले यो समाचार सामग्री पोस्ट गर्ने बेलासम्म अमेरिकामा कोरोनाका कारण ८५ हजार २ सय ६८ जनाको ज्यान गै सकेको छ । यद्यपि अमेरिकामा कोरोना संक्रमणमा परी निको हुनेको संख्या पनि उल्लेख्य रहेको छ । हालसम्म अमेरिकामा कोरोना संक्रमितमध्ये ३ लाख १० हजार ३ सय ८३ जनाको उपचार सफल भएको छ । अहिलेपनि अमेरिकामा १६ हजारभन्दा बढी गम्भीर अवस्थामा उपचार गराईरहेका छन् ।

गत फेब्रुअरी २९ मा अमेरिकामा कोरोनाका कारण पहिलो पटक एकजनाको ज्यान गएको थियो । त्यसपछिको करिब साढे ३ महिनाको समयमा ८५ हजार भन्दा बढीले ज्यान गुमाएसँगै अमेरिकामा विश्वको सबैभन्दा धेरै कोरोना प्रभावित देशको सूचीमा पहिलो नम्बरमा रहेको छ । अमेरिकामा कोरोनाको प्रकोप सबैभन्दा धेरै न्यूर्योकमा देखिएको छ । कोरोनाले न्यूर्योकमा हालसम्म २७ हजार २ सय ९० जनाको ज्यान गै सकेको छ ।

न्यूर्योकपछि न्यूजर्सी, इलिनोइस, मासाचुत्तेस, क्यालिफोर्निया, पेन्सिलभेनिया, मिचिगन, टेक्सासलगायतका राज्यहरु नराम्ररी प्रभावित बनेको छ । आजमात्रै अमेरिकाको जर्जिया राज्यमा ३ सय ६६ जना नयाँ संक्रमित फेला परेका छन् । यस्तै भर्जिनियाँमा १ हजार ६७ जना नयाँ संक्रमित भेटिएका छन् । अमेरिकामा पूर्णरुपमा लकडाउन गरिएको छैन । त्यसका कारण पनि संक्रमितहरुको संख्या थपिएको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भारत विश्वमा सबैभन्दा धेरै कोरोना संक्रमित सूचीको सातौ नम्बरमा भारत विश्वमा सबैभन्दा धेरै कोरोना संक्रमित सूचीको सातौ नम्बरमा

२०७६ माघ २३ गते बिहिबार

०२ मे, २०२०नयाँदिल्ली । विश्वमा महिनौंअघिदेखि कोरोना संक्रमण शुरुभएका...

नेपालमा हालसम्म कोरोना संक्रमितको संख्या १०४२ पुग्यो नेपालमा हालसम्म कोरोना संक्रमितको संख्या १०४२ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मे, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न जिल्लामा आज थप...

प्रतिवेदन भन्छ : तत्कालीन पर्यटनमन्त्री चढेको हेलिकोप्टर दुर्घटनाको कारण पाइलट प्रतिवेदन भन्छ : तत्कालीन पर्यटनमन्त्री चढेको हेलिकोप्टर दुर्घटनाको कारण पाइलट

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ फेब्रुअरी, २०२०काठमाडौं । तत्कालीन पर्यटनमन्त्री रवीन्द्र अधिकारीलगायत चढेको...

प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले...

Top