जेठ ३ देखि देशभर लकडाउन थप कडा बनाईँदै, जिल्लाले दिएको सबै सवारी पास रद्द

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१४ मे, २०२०
काठमाडौं । सरकारले पहुँचको भरमा सवारी साधनको पास लिएर त्यसको दुरुपयोग गर्ने क्रम बढेको ठहर गर्दै कोरोनाको जोखिम कम गर्नका लागि लकडाउनमा थप कडाई गर्ने भएको छ । गृहमन्त्रालयले आगामी जेठ ३ गतेदेखि लागूहुने गरी देशव्यापी रुपमा जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जारी गरेको सबै सवारी साधनको पास रद्द हुने निर्णय गरेसँगै लकडाउन थप कडा हुने निश्चित भएको छ ।

हाल देशका विभिन्न जिल्लामा पहुँचको भरमा स्थानीय प्रशासन र निकायबाट सवारी पास लिएर सडकमा सवारी लिएर हिड्ने क्रम बढेपछि त्यसर्लाइ रोक्न गृहले यो कदम चाल्न लागेको हो । गृहमन्त्रालयको यो निर्णयसँगै अब एउटै जिल्लाभित्र सञ्चालनका लागि अनुमति पाएका सवारी साधनका सबै पासहरु स्वतः खारेज हुने भएका छन् । मन्त्रालयको यो निर्णयले अत्यावश्यकीय सेवाका सवारी साधन सञ्चालनमा भने कुनै बाधा पुग्ने छैन ।

पछिल्ला दिनमा पास लिएर काठमाडौं आएका वा जिल्लाभित्रै यात्रा गरेकाहरुमा पनि कोरोना देखिएपछि सरकारले यो निर्णय गरेको हो । नयाँ व्यवस्था अनुसार अब एक जिल्लाबाट अर्को जिल्ला जाने पास जारी गर्नुपरेमा जारी गर्ने जिल्लाले पुग्ने जिल्लाको प्रमुख जिल्ला अधिकारीको स्विकृतिमा मात्रै जारी गर्नुपर्ने भएको छ । यस्तै अति आवश्यकीय कामका लागि काठमाडौं उपत्यका बाहिर जानुपर्ने भए वा काठमाडौं भित्रने गाडीका हकमा गृहमन्त्रालयको स्वीकृति लिएर मात्रै पास दिइने छ ।

देशभर २ सय ४६ जनामा कोरोना देखिएपछि र काठमाडौं भित्रै कोरोना संक्रमितहरु देखिन थालेपछि गृहमन्त्रालयले यो निर्णय गरेको हो । सरकारले यसअघि नै एउटा जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा जाने सवारी साधनको पास रद्द गरिसकेको छ ।

यो निर्णय लागूभएसँगै अब काठमाडौं उपत्यका भित्र रहेका भक्तपुर र ललितपुरका स्थानीय एक जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा आउजाउ गर्न नपाउने भएका छन् । प्रेस, एम्बुलेन्स, शवबहानलगायतका अत्यावश्यकीय सेवा प्रवाह गर्ने सवारी साधनमा यो नियम लागू नहुने बताइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
५ बुँदे सहमतिमा टुंग्याईयो उखु किसानको काठमाडौं केन्द्रीत आन्दोलन ५ बुँदे सहमतिमा टुंग्याईयो उखु किसानको काठमाडौं केन्द्रीत आन्दोलन

२०७६ फाल्गुन १८ गते आइतबार

०३ जनवरी, २०२०काठमाडौं । चिनी मिललाई दिइएको उखुको बक्यौता...

बलात्कारको अभियोगमा प्रदेश सांसद रावल पक्राउ बलात्कारको अभियोगमा प्रदेश सांसद रावल पक्राउ

२०७६ चैत्र २१ गते शुक्रबार

०४ मार्च, २०२० धनगढी । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका प्रदेश...

दुर्घटनाग्रस्त जाहाजमा थिइन चर्चित दोहोरी गायिका निरा छन्त्याल पनि दुर्घटनाग्रस्त जाहाजमा थिइन चर्चित दोहोरी गायिका निरा छन्त्याल पनि

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०२३काठमाडौं । कास्कीको पोखरामा आज बिहान भएको...

अमेरिकामा बर्दीमै रहेका प्रहरी अधिकारीमाथि गोली प्रहार, एक गम्भीर घाइते अमेरिकामा बर्दीमै रहेका प्रहरी अधिकारीमाथि गोली प्रहार, एक गम्भीर घाइते

२०७७ भाद्र १७ गते बुधबार

०९ फेब्रुअरी, २०२० न्यूर्योक । अमेरिकाको न्यूर्योकमा आज साँझ...

Top