लकडाउनमा प्रहरीको आँखा छलेर भारतबाट नेपाल छिरेका १० जनामा कोरोना संक्रमण

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २९ गते सोमबार


११ मे, २०२०
काठमाडौं। कोरोना भाइरसका कारण भारतले लकडाउन गरेसँगै कामकाज बन्द भएपछि मजदुरीका लागि भारत गएका कपिलबस्तुका १० जना नेपाल फर्कने निधो गरे । भारतको मुम्बई र पञ्जावका विभिन्न स्थानमा मजदुरका रुपमा कामगर्दै आएका उनीहरु जसोजसो सिमावर्ती दशगजा क्षेत्रमा आइपुगे ।

यसबीचमा उनीहरुले विभिन्न हण्डर खाँदै त्यहाँसम्मको यात्रा तय गरिसकेका थिए । त्यसपछि दशगजा क्षेत्रबाट उनीहरुले रातिको समयमा लुकिछिपी प्रहरीको आँखा छलेर नेपाल छिर्ने निधो गरे । नेपालको कपिललबस्तु जिल्लाको बुद्दभूमि नगरपालिका र यशोधरा गाउँपालिकाका उनीहरु ८ दिनअघि मात्रै यो कठिन यात्रा तय गरेर आफ्नो घर गाउँ फर्केका थिए । उनीहरु छिरेलगत्तै गाउँमा हल्ला फैलियो । अनि कोरोनाको क्वारेन्टाइनमा बसे । स्वाब परीक्षण भयो र सोही क्रममा उनीहरुमा कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भयो ।

भारतमा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना तीब्रगतिमा फैलँदै गएपछि रोजगारीका लागि त्यहाँ पुगेका नेपालीहरु दुबै देशमा भएको लकडाउनलाई छिचोल्दै र विभिन्न चुनौतीको सामना गर्दै हिँडेरै भएपनि नेपाल फर्कन थालेका छन् । सिमावर्ती कपिलबस्तुका यी १० जना पनि सोही क्रममा जिल्ला प्रवेश गरेका थिए । स्वस्थ्य मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार यसरी लुकिछिपी नेपाल छिरेकामध्ये थप १० जनामा आज कोरोना पुष्टि भएको हो । योसँगै नेपालमा अब कोरोना संक्रमितको संख्या १२० जना पुगेको छ ।

ती मध्ये २९ जना निको भएर घर फर्की सकेका छन् । आज थपिएका १० जना नयाँ संक्रमितहरु कलिपबस्तुको बुद्वभूमि नगरपलिका वडा नम्बर ७ र १० का तथा यशोधरा गाउँपालिका वडा नम्बर ५ का १८ देखि ३४ वर्ष उमेर समूहका रहेका छन् । संक्रमित सबैको अवस्था सामान्य रहेको छ । उनीहरुलाई हाल स्थानीय अस्पतालको आइसोलेसनमा राखिएको छ ।

भारतमा यो समाचार तयार पार्दासम्म ६९ हजार २ सय ५९ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । ती मध्ये २ हजार २ सय १२ जनाको ज्यान गै सकेको छ भने २० हजार ९ सय ६९ जना उपचार पछि घर फर्केका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आफ्ना नागरिकलाई  तत्काल इराक छाड्न अमेरिकाको निर्देशन आफ्ना नागरिकलाई तत्काल इराक छाड्न अमेरिकाको निर्देशन

२०७६ पुष १९ गते शनिबार

०४ जनवरी, २०२० न्यूर्योक । अमेरिकाका र इराकबीच पछिल्ला...

सरकारतर्फ औंलो ठड्याउँदै चित्रबहादुरले भने : गणतन्त्र गुम्ने खतरा बढ्यो सरकारतर्फ औंलो ठड्याउँदै चित्रबहादुरले भने : गणतन्त्र गुम्ने खतरा बढ्यो

२०७६ कार्तिक ५ गते मंगलबार

२२ अक्टोबर, २०१९ काठमाडौं । राष्ट्रिय जनमोर्चाका अध्यक्ष तथा...

अख्तियारका पूर्वआयुक्त पाठक ७८ लाख धरौटीमा छुटे, बैंक बस्यो ग्यारेन्टी अख्तियारका पूर्वआयुक्त पाठक ७८ लाख धरौटीमा छुटे, बैंक बस्यो ग्यारेन्टी

२०७६ जेठ १ गते बुधबार

१५ मे, २०१९ काठमाडौं । ७८ लाख रुपैयाँ घुस...

धादिङ्गमा लगातार भूकम्पको धक्का : केही घरमा सामान्य क्षति धादिङ्गमा लगातार भूकम्पको धक्का : केही घरमा सामान्य क्षति

२०८० कार्तिक ५ गते आइतबार

२२ अक्टोबर, २०२३सल्यानटार, धादिङ्ग । धादिङ्गको ज्वालामूखि गाउँपालिका वडा...

Top