भारतीय अतिक्रमणका विरुद्द आजपनि काठमाडौंमा प्रदर्शन, दर्जनौं विद्यार्थी पक्राउ

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २८ गते आइतबार


१० मे, २०२०
काठमाडौं । भारतले नेपाली भूमिहुँदै तिब्बतको कैलाश मानसरोबर जोड्ने सडक एकतर्फीरुपमा सञ्चालन गरेको विरोधमा आजपनि विद्यार्थी संगठनले काठमाडौंका विभिन्न स्थानमा प्रदर्शन गरेका छन् । विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियुले काठमाडौंको बानेश्वरमा रहेको संसद भवन, माइतीघर र लैनचौरमा गरेको प्रदर्शनमा सहभागी दर्जनौं विद्यार्थीलाई प्रहरीले पक्रेको छ ।

एकतर्फी रुपमा सञ्चालनमा ल्याएको सो सडक लकडाउनको समयमा भारतीय पक्षले ३ अघि भिडियो कन्फरेन्समार्फत् उद्घाटन गरेपछि त्यसको विरोधमा नेपालीहरुले विभिन्न स्थानमा प्रदर्शन गरिरहेका छन् । विशेष गरी राजनीतिक नेतृत्वलाई दबाब दिन उनीहरुले काठमाडौंका विभिन्न स्थानमा प्रदर्शन जारी राखेका छन् । प्रहरीले बानेश्वर र लैनचौर क्षेत्रमा भएको प्रदर्शनमा सहभागी ३ दर्जन बढी विद्यार्थीलाई पक्रेको हो ।

पक्राउ परेकाहरुलाई प्रहरीले बानेश्वर र भृकुटीमण्डपमा स्थित प्रहरी कार्यालयमा राखको छ । विद्यार्थीहरुले आजै राजधानीको माइतीघर मण्डलामा पनि प्रदर्शन गरेका छन् । भारतले अक्रिमण गरेको भूमि तत्काल फिर्ता ल्याउन माग गर्दै विद्यार्थी संगठनले माइतीघरमा गरेको प्रदर्शनमा पनि प्रहरीले हस्तक्षेप गरेको छ ।

उनीहरुले तत्काल अतिक्रमित नेपाली भूमि फिर्ता ल्याउन तथा विगतमा भएका असमान सम्धी सम्झौता खारेज गर्न माग गर्दै प्रदर्शन गरेका हुन् । विद्यार्थी संगठनले हिजो पनि राजधानीको लैनचौरस्थित भारतीय दुतावास अगाडि र माइतघर मण्डलामा प्रदर्शन गरेका थिए ।त्यस क्रममा पनि ५० भन्दा बढी विद्यार्थीहरुलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
उपत्यकासहित ९ जिल्लामा सक्रिय संक्रमित ५ सय बढी : जुनसुकै बेला लकडाउन हुनसक्ने उपत्यकासहित ९ जिल्लामा सक्रिय संक्रमित ५ सय बढी : जुनसुकै बेला लकडाउन हुनसक्ने

२०७८ बैशाख १२ गते आइतबार

२५ अप्रिल, २०२१काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकाका तीनसहित देशभरका ९...

यही शैक्षिक सत्रदेखि कक्षा १ बाटै संस्कृतको पढाई शुरु हुने यही शैक्षिक सत्रदेखि कक्षा १ बाटै संस्कृतको पढाई शुरु हुने

२०७७ बैशाख २४ गते बुधबार

०६ मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले विगतमा माओवादीले जर्वजस्ती बन्द...

Nepal Visit Year-2020 : Jungle Safari Open At Banke National Park Nepal Visit Year-2020 : Jungle Safari Open At Banke National Park

२०७६ मंशिर २३ गते सोमबार

09 Dec,2019 Banke, Jungle safari has been kept open...

भविष्यका एयर होस्टेसको समूह पोखरा विमानस्थलमा पुग्दा.. भविष्यका एयर होस्टेसको समूह पोखरा विमानस्थलमा पुग्दा..

२०७४ श्रावण २५ गते बुधबार

काठमाडौं । कक्षा १२ को परिक्षा दिएर फूर्सदमा वसेका...

Top