भारतीय अतिक्रमणका विरुद्द आजपनि काठमाडौंमा प्रदर्शन, दर्जनौं विद्यार्थी पक्राउ

Best Khabar Team | २०७७ आश्विन १९ गते सोमबार


१० मे, २०२०
काठमाडौं । भारतले नेपाली भूमिहुँदै तिब्बतको कैलाश मानसरोबर जोड्ने सडक एकतर्फीरुपमा सञ्चालन गरेको विरोधमा आजपनि विद्यार्थी संगठनले काठमाडौंका विभिन्न स्थानमा प्रदर्शन गरेका छन् । विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियुले काठमाडौंको बानेश्वरमा रहेको संसद भवन, माइतीघर र लैनचौरमा गरेको प्रदर्शनमा सहभागी दर्जनौं विद्यार्थीलाई प्रहरीले पक्रेको छ ।

एकतर्फी रुपमा सञ्चालनमा ल्याएको सो सडक लकडाउनको समयमा भारतीय पक्षले ३ अघि भिडियो कन्फरेन्समार्फत् उद्घाटन गरेपछि त्यसको विरोधमा नेपालीहरुले विभिन्न स्थानमा प्रदर्शन गरिरहेका छन् । विशेष गरी राजनीतिक नेतृत्वलाई दबाब दिन उनीहरुले काठमाडौंका विभिन्न स्थानमा प्रदर्शन जारी राखेका छन् । प्रहरीले बानेश्वर र लैनचौर क्षेत्रमा भएको प्रदर्शनमा सहभागी ३ दर्जन बढी विद्यार्थीलाई पक्रेको हो ।

पक्राउ परेकाहरुलाई प्रहरीले बानेश्वर र भृकुटीमण्डपमा स्थित प्रहरी कार्यालयमा राखको छ । विद्यार्थीहरुले आजै राजधानीको माइतीघर मण्डलामा पनि प्रदर्शन गरेका छन् । भारतले अक्रिमण गरेको भूमि तत्काल फिर्ता ल्याउन माग गर्दै विद्यार्थी संगठनले माइतीघरमा गरेको प्रदर्शनमा पनि प्रहरीले हस्तक्षेप गरेको छ ।

उनीहरुले तत्काल अतिक्रमित नेपाली भूमि फिर्ता ल्याउन तथा विगतमा भएका असमान सम्धी सम्झौता खारेज गर्न माग गर्दै प्रदर्शन गरेका हुन् । विद्यार्थी संगठनले हिजो पनि राजधानीको लैनचौरस्थित भारतीय दुतावास अगाडि र माइतघर मण्डलामा प्रदर्शन गरेका थिए ।त्यस क्रममा पनि ५० भन्दा बढी विद्यार्थीहरुलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
मलद्वारमा सुन लुकाएर काठमाडौं विमानस्थल ओर्लिएलगत्तै पक्राउ परे हरिराम मलद्वारमा सुन लुकाएर काठमाडौं विमानस्थल ओर्लिएलगत्तै पक्राउ परे हरिराम

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । काठमाडौंको त्रिभवुन अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलबाट...

नेपथ्य बाण्डका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन नेपथ्य बाण्डका सर्जक सुक गुरुङ्गको निधन

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । पचासको दशकमा अत्यन्तै चर्चित...

१५७ नेपाली बोकेर दुबईबाट उड्यो एयर अरेवियाको विमान १५७ नेपाली बोकेर दुबईबाट उड्यो एयर अरेवियाको विमान

२०७७ बैशाख २४ गते बुधबार

०५ जुन, २०२०सार्जा । कोरोना भाइरसको प्रकोप फैलन नदिन...

चितवनका दुबै संक्रमितले जिते कोरोना, ६३ वर्षकी महिला आज डिस्चार्ज चितवनका दुबै संक्रमितले जिते कोरोना, ६३ वर्षकी महिला आज डिस्चार्ज

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ मे, २०२०भरतपुर । करिब १ महिनाअघि कोरोना संक्रमण...

Top