भारतमा लिगमा सुतिरहेका १६ मजदुरको रेलले किचेर मृत्यु, रोटी लिएर यात्रा गरेका थिए मजदुरले…

Best Khabar Team | २०७७ श्रावण २१ गते बुधबार


०८ मे, २०२०
नयाँदिल्ली । भारतमा रेलले किचेर १६ जना मजदुरको ज्यान गएको छ । भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले उल्लेख गरे अनुसार भारतमा जारी लकडाउनको चपेटमा परेका मजदुरहरु हिँडेरै घर जाने क्रममा स्थानीय औरंगाबादमा रेलको लिगमा बास बसेका थिए । बिहान ५ बजेतिर मजदुर सुतिरहेका बेला एक्कासी आएको रेलले किच्दा उनीहरुको घटनास्थमै ज्यान गएको हो ।

मजदुरहरुले बाटोमा खानको लागि ल्याएको रोटी दुर्घटनापछि रेलको लिकमा छरिएको अवस्थामा ।

रेलको लिगमा सुतिरहेका बेला एक्कासी रेल उनीहरुको शरीरमाथिबाट गुडेको थियो । महाराष्ट्रमा भएको सो घटनामा अरु ५ जना घाइते भएका छन् । स्थानीय स्टील कारखानामा कार्यरत २१ जना मजदुरहरु लकडाउनको प्रभावका कारण हिँडेरै आफ्नो घर तर्फ लागेका थिए । रेलको लिगमै बास बसेका बेला बिहान सबेरै सो घटना भएको हो ।

लकडाउनका बाबजूत गन्तव्यमा निस्केका कारण सम्भावित चुनौतीलाई समना गर्न उनीहरुले रोटी बोकेर यात्रा गरेका थिए । दुर्घटनापछि रेलको लिगमा भेटिएको रोटीले यसलाई पुष्टि गरेको छ । यो फोटो अहिले सामाजिक सञ्जालमा भाइरसल भएको छ ।

बिहान ५ बजेतिर भएको सो घटनामा घाइते ५ जनाको स्थानीय महाराष्ट्र अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । घटनाको विषयमा भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले समेत दुःख व्यक्त गर्दै घाइतेको उपचार तथा मृतकका परिवारलाई उचित राहत दिन रेलमन्त्रीलाई निर्देशन दिइसकेका छन् ।

तर भारतीय रेलमन्त्रीले भने रेलका चालकले लिगमा मजदुरहरु सुतेका देखेर रेल रोक्न खोजेको भएपनि रेल तीव्र गतिमा रहेका कारण नियन्त्रण गर्न नसकिएको प्रतिक्रिया दिएका छन् । भारतमा आगामी मे १७ तारिखसम्मका लागि लकडाउन लम्बिएपछि मजदुरहरु हप्तौ लगाएर हिँडेरै आफ्नो घर गाउँ फर्कन थालेका छन् ।

मृतक सबै भारतको महाराष्ट्र जिल्लाका छन् । घटनाको स्थानीय वासिन्दाले तीब्र विरोध जनाएका छन् । दैनिक उपभोग्य सामग्री लिएर आएको सो मालबाहक रेलका चालकलाई नियन्त्रणमा लिएर अहिले प्रहरीले अनुसन्धान अघि बढाएको जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
सोमबारबाट देशभर सबै शैक्षिक संस्थामा हुने परीक्षा स्थगित गर्ने सरकारको निर्णय (विज्ञप्तिसहित) सोमबारबाट देशभर सबै शैक्षिक संस्थामा हुने परीक्षा स्थगित गर्ने सरकारको निर्णय (विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ अप्रिल, २०२१काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको जोखिम बढेको...

बहराईन कोरोना : एउटै क्याम्पमा बसेका ९ नेपाली कामदारमा कोरोना  पोजिटिभ बहराईन कोरोना : एउटै क्याम्पमा बसेका ९ नेपाली कामदारमा कोरोना पोजिटिभ

२०७६ चैत्र २२ गते शनिबार

०४ मार्च, २०२०सल्माबाद । बराईनमा कामको शिलशिलामा पुगेका थप...

पाकिस्तानका पूर्वराष्ट्रपति मुर्शरफलाई मृत्युदण्ड दिन विशेष अदालतको आदेश पाकिस्तानका पूर्वराष्ट्रपति मुर्शरफलाई मृत्युदण्ड दिन विशेष अदालतको आदेश

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुलाई, २०१९, एजेन्सी इस्लामावाद । देशद्रोेहको मुद्दामा पाकिस्तानका...

राँके जुलुस निकाल्ने तयारी गर्दैगर्दा विप्लव समूहका ५ जना काठमाडौंमा पक्राउ राँके जुलुस निकाल्ने तयारी गर्दैगर्दा विप्लव समूहका ५ जना काठमाडौंमा पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० जुन, २०१९ काठमाडौं । आज साँझ राजधानीका विभिन्न...

Top