स्वीटजरल्याण्डले पठाएको ३० हजार थान पीसीआरसहितका स्वास्थ्य सामग्री नेपाल पुग्यो

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २५ गते बिहिबार


०७ मे, २०२०
जेनेभा । स्वीट्जरल्याण्ड सरकारले नेपाल सरकारमार्फत नेपाली जनतामा कोरोना परीक्षणका लागि पठाएको पीसीआर टेस्ट कीट आज काठमाडौं पुगेको छ । हिजो जेनेभाबाट स्वास्थ्य सामग्री लिएर उडेको नेपाल बायुसेवा निगमको विमानले आज पु-याएको सो किट लिन स्वास्थमन्त्री भानुभक्त ढकाल नै विमानस्थलमा पुगेका थिए ।

स्वीटजरल्याण्ड सरकारको विकास सहयोग एसडीडीमार्फत हस्तान्तर गरिएको स्वास्थ्य सामाग्रीमा ३० हजार थान पीसीआर टेस्ट किटसहितका अन्य कोरोना परीक्षणसम्बन्धी विभिन्न किसिमका स्वास्थ्य सामाग्रीहरु रहेको बताइएको छ । नेपाल विमानस्थलको वाईड बढी विमानले बोकेर लगेको सो सामग्री काठमाडौंको त्रिभुवन विमानस्थलमा नेपालस्थित स्वीटजरल्याण्डकी राजदूत एलिजाबेथ भोन क्यापलरले स्वास्थ्यमन्त्री भानुभक्त ढकाललाई हस्तान्तरण गरेकी हुन् ।

यसअघि पनि स्वीट्जरल्याण्ड सरकारले नेपाल सरकारलाई पीसीआर सेट, इन्फ्रारेड थर्मोमिटर, एन ९५ माक्सलगायतका स्वास्थ्य सामग्री हस्तारन्तर गरिसकेको छ । भोलिका दिनमा आवश्यक परे अन्य सामग्री समेत हस्तान्तरण गरिने स्वीटजरल्याण्ड सरकारको भनाई रहेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दुईसातापछि टर्कीमा फेरि शक्तिशाली भूकम्प : सयौं घाइते दुईसातापछि टर्कीमा फेरि शक्तिशाली भूकम्प : सयौं घाइते

२०७९ फाल्गुन ९ गते मंगलबार

२१ फेब्रुअरी, २०२३इस्तानबुल, टर्की । झण्डै ४६ हजारको ज्यान...

आहा ! कैलाश पर्वत आहा ! कैलाश पर्वत

२०७६ पुष १७ गते बिहिबार

शब्द तथा तस्वीर : पि.एल. ‘तरंग’ /बेष्टखबर डटकम तपाईँहरुमध्ये...

शैक्षिक संस्था तत्काल नखुल्ने शैक्षिक संस्था तत्काल नखुल्ने

२०७७ भाद्र १४ गते आइतबार

३० अगस्ट, २०२०काठमाडौं । सरकारले शिक्षण संस्था तथा धेरै...

अमेरिकामा ‘साइबर संकटकाल’ घोषणा अमेरिकामा ‘साइबर संकटकाल’ घोषणा

२०७६ जेठ २ गते बिहिबार

१६ मे, २०१९ न्युयोर्क । विश्वको सर्वशक्तिमान सम्पन्न मुलुक...

Top