भारतमा कोरोना संक्रमण भयाबह बन्दै, एकैदिन १७५ को मृत्यु

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २३ गते मंगलबार


०५ मे, २०२०
उत्तरप्रदेश । भारतमा पछिल्ला केहीदिनयता कोरोना भाइरसको संक्रमण महामारीको रुपमा फैलन थालेको छ । विगत ६५ दिन यता भारतमा फैलिएको कोरोनाले अहिले सम्म करिब करिब ५० हजारमा संक्रमण छाड्ने तयारी गरिसकेको छ । अहिले पनि दशौं हजारको परीक्षण भै रहेको र कतिपय केशहरु संकास्पद रहेको बताइएको छ ।

यो समाचार तयार पार्दासम्म भारतमा कुल ४६ हजार ४ सय ७६ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । अझै डरलाग्दो त के छ भने भारतमा हिजो अर्थात् सोमबार मात्रै ३ हजार ९ सय जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएको छ । यो भारतमा हालसम्म एकैदिन यति धेरै संख्यामा कोरोना संक्रमित देखिएको पहिलो पटक हो । भारतमा पहिलो पटक गएको मार्च १ तारिखका दिन एकजनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो ।

यस्तै, मार्च १२ तारिखमा कोरोनाको कारण पहिलो पटक मानिसको ज्यान गएको थियो । हालसम्म कोरोनाका कारण भारतमा १ हजार ५ सय ७१ जनाको ज्यान गै सकेको छ । ती मध्ये सोमबारदेखि मंगलबार बिहानसम्म १ सय ७५ को जनाको ज्यान गएको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । भारतमा अहिले सिँगो देश लकडाउनको अवस्थामा रहेको भएपनि कोरोनाको संक्रमण अत्यधिक तथा द्रुत गतिमा फैलिरहेको छ ।

कोरोना संक्रमितको संख्यालाई आधार बनाउँँदा विश्वका बढी कोरोना संक्रमितहरु भेटिएको देशको सूचीमा भारत १५ औं नम्बरमा पर्दछ । यद्यपी १२ हजार ७ सय २७ जना निको भएर घर समेत फर्केका छन् । भारतमा हालसम्म १२ लाखभन्दा बढीको परीक्षण सम्पन्न भै सकेको छ । कोरोनाका कारण राजधानी नयाँदिल्ली, महाराष्ट्र, गुजरातलगायतका क्षेत्रहरु बढी प्रभावित बनेका छन् । लकडाउनका कारण अहिले करोडौं मानिस घरभित्रै बस्न बाध्य बनेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बझाङ्मा जीप दुर्घटना, ६ को मृत्यु, ६ घाइते बझाङ्मा जीप दुर्घटना, ६ को मृत्यु, ६ घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुन, २०१९ काठमाडौं । विकट पहाडी जिल्ला बझाङ्मा...

बाजुरा जीप दुर्घटनका घाइतेलाई सेनाको हेलिकोप्टरबाट उद्दार, मृतकमध्ये ४ को सनाखत बाजुरा जीप दुर्घटनका घाइतेलाई सेनाको हेलिकोप्टरबाट उद्दार, मृतकमध्ये ४ को सनाखत

२०७६ फाल्गुन १८ गते आइतबार

०३ डिसेम्बर, २०२० मार्तडी । बिकट हिमाली जिल्ला बाजुराको...

‘नयाँ नक्सा’ सार्वजनिक, अब नेपालको कुल क्षेत्रफल १,४७,५१६ वर्ग किलोमिटर ‘नयाँ नक्सा’ सार्वजनिक, अब नेपालको कुल क्षेत्रफल १,४७,५१६ वर्ग किलोमिटर

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले विगतमा भारतले अतिक्रमित गरेको...

अछाममा ‘हाइ अल्टिच्यूट’ बाट वडा अध्यक्षको ज्यान गयो अछाममा ‘हाइ अल्टिच्यूट’ बाट वडा अध्यक्षको ज्यान गयो

२०७४ जेठ २५ गते बिहिबार

०६ अगस्ट, २०१७ काठमाडौं । सुदुरपश्चिमाञ्चल विकास क्षेत्रमा पर्ने...

Top