भारतमा कोरोना संक्रमण भयाबह बन्दै, एकैदिन १७५ को मृत्यु

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २३ गते मंगलबार


०५ मे, २०२०
उत्तरप्रदेश । भारतमा पछिल्ला केहीदिनयता कोरोना भाइरसको संक्रमण महामारीको रुपमा फैलन थालेको छ । विगत ६५ दिन यता भारतमा फैलिएको कोरोनाले अहिले सम्म करिब करिब ५० हजारमा संक्रमण छाड्ने तयारी गरिसकेको छ । अहिले पनि दशौं हजारको परीक्षण भै रहेको र कतिपय केशहरु संकास्पद रहेको बताइएको छ ।

यो समाचार तयार पार्दासम्म भारतमा कुल ४६ हजार ४ सय ७६ जनामा कोरोना संक्रमण देखिएको छ । अझै डरलाग्दो त के छ भने भारतमा हिजो अर्थात् सोमबार मात्रै ३ हजार ९ सय जनामा कोरोना संक्रमण भेटिएको छ । यो भारतमा हालसम्म एकैदिन यति धेरै संख्यामा कोरोना संक्रमित देखिएको पहिलो पटक हो । भारतमा पहिलो पटक गएको मार्च १ तारिखका दिन एकजनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको थियो ।

यस्तै, मार्च १२ तारिखमा कोरोनाको कारण पहिलो पटक मानिसको ज्यान गएको थियो । हालसम्म कोरोनाका कारण भारतमा १ हजार ५ सय ७१ जनाको ज्यान गै सकेको छ । ती मध्ये सोमबारदेखि मंगलबार बिहानसम्म १ सय ७५ को जनाको ज्यान गएको भारतीय सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । भारतमा अहिले सिँगो देश लकडाउनको अवस्थामा रहेको भएपनि कोरोनाको संक्रमण अत्यधिक तथा द्रुत गतिमा फैलिरहेको छ ।

कोरोना संक्रमितको संख्यालाई आधार बनाउँँदा विश्वका बढी कोरोना संक्रमितहरु भेटिएको देशको सूचीमा भारत १५ औं नम्बरमा पर्दछ । यद्यपी १२ हजार ७ सय २७ जना निको भएर घर समेत फर्केका छन् । भारतमा हालसम्म १२ लाखभन्दा बढीको परीक्षण सम्पन्न भै सकेको छ । कोरोनाका कारण राजधानी नयाँदिल्ली, महाराष्ट्र, गुजरातलगायतका क्षेत्रहरु बढी प्रभावित बनेका छन् । लकडाउनका कारण अहिले करोडौं मानिस घरभित्रै बस्न बाध्य बनेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विप्लव समूह र प्रहरीबीच पूर्वी नेपालमा गोली हानाहान : २ को मृत्यु एक घाईते विप्लव समूह र प्रहरीबीच पूर्वी नेपालमा गोली हानाहान : २ को मृत्यु एक घाईते

२०७६ असार २५ गते बुधबार

१० जुलाई, २०१९ काठमाडौं । पूर्वी नेपालको भोजपुर जिल्लामा...

गंगाजमुना गाउँपालिकाको गज्जबको काम : विदेशबाट आउनेको नाम, ठेगाना र मोबाइल नम्बर सार्वजनिक, कोरोना सचेतनामा गाउँपालिका एककदम अगाडि गंगाजमुना गाउँपालिकाको गज्जबको काम : विदेशबाट आउनेको नाम, ठेगाना र मोबाइल नम्बर सार्वजनिक, कोरोना सचेतनामा गाउँपालिका एककदम अगाडि

२०७६ चैत्र १७ गते सोमबार

३० मार्च, २०२० धादिङ्गबेसी । धादिङ्गको गंगाजमुना गाउँपालिकाले पछिल्लो...

युरोपेली मुलुक स्पेनका गुरुङ्ग समुदायले मनाए पनि मनाए तमुल्होसार युरोपेली मुलुक स्पेनका गुरुङ्ग समुदायले मनाए पनि मनाए तमुल्होसार

२०७६ पुष १५ गते मंगलबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ मड्रिड । नेपालका गुरुङ समुदायले आज...

कोरोनाको विश्वव्यापी कहर : मृतकको संख्या २ लाख ५० हजार नाघ्यो कोरोनाको विश्वव्यापी कहर : मृतकको संख्या २ लाख ५० हजार नाघ्यो

२०७७ बैशाख २२ गते सोमबार

०४ मे, २०२०लिंकरोभर, बेल्जियम । सन् २०१९ को डिसेम्बरको...

Top