काठमाडौबाट ३ सय बढी विदेशी नागरिकको ‘चार्टर विमान’ मार्फत् उद्दार

Best Khabar Team | २०७६ माघ २२ गते बुधबार


०२ मे, २०२०
काठमाडौं । लकडाउनका कारण नेपालका विभिन्न क्षेत्रमा रोकिएका सयौं पर्यटक आज काठमाडौंबाट फ्रान्सको राजधानी पेरिस उडेका छन् । काठमाडौंमा रहेको फ्रान्सेली दुतावासको सहकार्यमा देशका विभिन्न क्षेत्रमा रहेकामध्ये ३ सय ९ जना पर्यटकलाई आज काठमाडौंबाट कतार एयरले फ्रान्स लगेको हो । त्यसमा फ्रान्सलगायत विभिन्न युरोपेली तथा अफ्रिकी मुलुक, अमेरिका, क्यानडालगायतका देशका नागरिकहरु रहेको बताइएको छ ।

नेपालमा कोरोना संक्रमण फैलन नदिन सरकारले लकडाउन गर्दा देशका विभिन्न क्षेत्रमा पदयात्रामा पुगेका ती नागरिकहरु त्यहि रोकिएका थिए । पछि उनीहरुलाई विभिन्न माध्यमबाट काठमाडौं ल्याएर राखिएको थियो । आज काठमाडौंस्थित फ्रान्सेली दुतावासले चार्टर गरेको विमानमा चढेर उनीहरु पेरिस लागेका हुन् । कतार एयरको ठूलो जहाजमार्फत् उनीहरुलाई कतारको राजधानी दोहा हुँदै पेरिस लगिने विमानस्थल स्रोतले जानकारी दिएको छ । सरकारले आगामी बैशाख २५ सम्म लकडाउन र जेठ २ सम्म अन्र्तराष्ट्रिय उडानमा प्रतिबन्ध लगाएका कारण विदेशी पर्यटकहरु प्रभावित भएका थिए ।

काठमाडौंमा रहेको फ्रान्सेली दुतावास

तर नेपालमा रहेका विदेशी नागरिकलाई लैजानका लागि चार्टर विमान उड्न पाउने भएपछि काठमाडौंमा जम्मा पारिएका ३ सय ९ जना विदेशी पर्यटक आज गन्तव्यतर्फ उडेका हुन् । उनीहरु पेरिसमा पुगेपछि त्यहाँबाट सम्बन्धित देशको दूतावासले समन्वय गरेर उनीहरुलाई स्वदेश फर्काउने बताइएको छ । यसअघि पनि विभिन्न देशका नागरिकहरुलाई सम्बन्धित देशले विमान चार्टर गरेर स्वदेश फिर्ता लगिसकेको छ । पछिल्लो पटक बंगलादेश र भुटान सरकारले आफ्ना देशका नागरिकलाई स्वदेश फिर्ता लगेका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पोखरामा सडक महोत्सवको रौनकता पोखरामा सडक महोत्सवको रौनकता

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ डिसेम्बर, २०१९ पोखरा । नयाँवर्ष २०२० को अवसर...

चन्द माओवादीलाई आर्थिक तथा अन्य सहयोग गर्नेलाई कारबाही गर्ने सरकारको चेतावनी (विज्ञप्तिसहित) चन्द माओवादीलाई आर्थिक तथा अन्य सहयोग गर्नेलाई कारबाही गर्ने सरकारको चेतावनी (विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ मार्च, २०१८ काठमाडौं । सरकारले नेत्रविक्रम चन्द नेतृत्वको...

सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको निर्णय सबै अन्तर्राष्ट्रिय उडान खोल्ने सरकारको निर्णय

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० नोभेम्बर, २०२०काठमाडौं । सरकारले छिमेकी मुलुक भारतसहित नेपालसँग...

यौन दुराचारको आरोपी महरा थप  ३ दिन हिरासतमै रहने यौन दुराचारको आरोपी महरा थप ३ दिन हिरासतमै रहने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ अक्टोबर, २०१९ काठमाडौं । यौन दुराचारको अभियोगमा पक्राउ...

Top