भारतमा तेश्रोपटक फेरि थपियो ‘लकडाउन’

Best Khabar Team | २०७६ पुष २० गते आइतबार


०१ मे, २०२०
उत्तरप्रदेश । भारतमा पछिल्ला दिनमा कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै गएपछि यहाँको सरकारले लकडाउनको समयावधि फेरि थप गरेको छ । गृहमन्त्रालयका अनुसार पछिल्ला केही दिनयता भारतमा कोरोना संक्रमित थपिने क्रम जारी रहेका कारण थप २ साताका लागि लकडाउन बढाईएको हो । गत मार्च २४ देखि भारतमा लकडाउन शुरु भएको थियो भने अप्रिल १५ मा दोश्रो चरणको लकडाउन घोषणा गरिएको थियो ।

दोश्रो चरणको लकडाउनको समयावधि सकिन २४ घण्टा बाँकी गृहमन्त्रालयले फेरि २ साताका लागि भन्दै आज लकडाउनको समय थप गरेको हो । । यो सँगै अबको १५ दिन भारतमा लकडाउन हुनेछ । विशेषगरी भारतका गुजरात, नयाँदिल्ली र महाराष्ट्रलगायतका राज्यमा कोरोना संक्रमणले महामारीको रुप लिएको छ ।

भारतमा यो समाचार तयार पार्दासम्म कोरोनाबाट संक्रमित हुनेको संख्या ३५ हजार नाघेको छ । यस्तै १ हजार १ सय ५४ जनाको कोरोना संक्रमणकै कारण ज्यान गै सकेको छ । कोरोनालाई जितेर घर फर्कनेको संख्या ९ हजारभन्दा बढी रहेको छ । भारत सरकारले अहिले देशका सबै क्षेत्रलाई उच्च जोखिम, जोखिम र सामान्य जोखिमको क्षेत्रमा बर्गिकरण गरिदिएको छ । सरकारको यो बर्गीकरण सँगै कम जोखिम रहेका जिल्लाहरुमा अबको दुईसाता पछि लकडाउन खुकुलो गर्ने तयारी भएको बुझिएको छ ।

तर राजधानी दिल्ली, महाराष्ट्र लगायतका सबै जिल्लाहरुलाई उच्च जोखिमपूर्ण क्षेत्रको रुपमा राखिएको छ । भारतले अहिले लकडाउनका क्रममा देशका विभिन्न क्षेत्रमा अलपत्र परेका मजदुरलगायतलाई गन्तव्यमा पु-याउनका लागि रेल सेवा शुरु गरेको जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
एकिकृत भूमी ऐन अघि बढाउने तयारीमा सरकार एकिकृत भूमी ऐन अघि बढाउने तयारीमा सरकार

२०७६ कार्तिक २६ गते मंगलबार

११ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । भूमी व्यवस्था, गरिबी निवारण...

एनसेलले बुझायो ४ अर्ब ५० करोड कर, अझै  १९ अर्ब बुझाउन बाँकी एनसेलले बुझायो ४ अर्ब ५० करोड कर, अझै १९ अर्ब बुझाउन बाँकी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । निजी दुरसञ्चार सेवा प्रदायक...

नुवाकोट ककनीका एक पुरुषमा कोरोना संक्रमण, संक्रमितको संख्या ६ सय नाघ्यो नुवाकोट ककनीका एक पुरुषमा कोरोना संक्रमण, संक्रमितको संख्या ६ सय नाघ्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ मे, २०२०काठमाडौं । ३ नम्बर प्रदेश अर्थात् बाग्मती...

नेपालमा थप ७२११ जनामा कोरोना संक्रमण : एकैदिन थपिएका संक्रमितको संख्या हालसम्मकै उच्च नेपालमा थप ७२११ जनामा कोरोना संक्रमण : एकैदिन थपिएका संक्रमितको संख्या हालसम्मकै उच्च

२०७७ माघ २३ गते शुक्रबार

०२ मे, २०२१काठमाडौं । कोरोना संक्रमितको संख्या देशभर उच्चगतिमा...

Top