भारतमा तेश्रोपटक फेरि थपियो ‘लकडाउन’

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख १९ गते शुक्रबार


०१ मे, २०२०
उत्तरप्रदेश । भारतमा पछिल्ला दिनमा कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै गएपछि यहाँको सरकारले लकडाउनको समयावधि फेरि थप गरेको छ । गृहमन्त्रालयका अनुसार पछिल्ला केही दिनयता भारतमा कोरोना संक्रमित थपिने क्रम जारी रहेका कारण थप २ साताका लागि लकडाउन बढाईएको हो । गत मार्च २४ देखि भारतमा लकडाउन शुरु भएको थियो भने अप्रिल १५ मा दोश्रो चरणको लकडाउन घोषणा गरिएको थियो ।

दोश्रो चरणको लकडाउनको समयावधि सकिन २४ घण्टा बाँकी गृहमन्त्रालयले फेरि २ साताका लागि भन्दै आज लकडाउनको समय थप गरेको हो । । यो सँगै अबको १५ दिन भारतमा लकडाउन हुनेछ । विशेषगरी भारतका गुजरात, नयाँदिल्ली र महाराष्ट्रलगायतका राज्यमा कोरोना संक्रमणले महामारीको रुप लिएको छ ।

भारतमा यो समाचार तयार पार्दासम्म कोरोनाबाट संक्रमित हुनेको संख्या ३५ हजार नाघेको छ । यस्तै १ हजार १ सय ५४ जनाको कोरोना संक्रमणकै कारण ज्यान गै सकेको छ । कोरोनालाई जितेर घर फर्कनेको संख्या ९ हजारभन्दा बढी रहेको छ । भारत सरकारले अहिले देशका सबै क्षेत्रलाई उच्च जोखिम, जोखिम र सामान्य जोखिमको क्षेत्रमा बर्गिकरण गरिदिएको छ । सरकारको यो बर्गीकरण सँगै कम जोखिम रहेका जिल्लाहरुमा अबको दुईसाता पछि लकडाउन खुकुलो गर्ने तयारी भएको बुझिएको छ ।

तर राजधानी दिल्ली, महाराष्ट्र लगायतका सबै जिल्लाहरुलाई उच्च जोखिमपूर्ण क्षेत्रको रुपमा राखिएको छ । भारतले अहिले लकडाउनका क्रममा देशका विभिन्न क्षेत्रमा अलपत्र परेका मजदुरलगायतलाई गन्तव्यमा पु-याउनका लागि रेल सेवा शुरु गरेको जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आफ्ना बारेमा चलेका निराधार हल्ला चिर्दै १८ दिनपछि झुल्किए उत्तर कोरियाली राष्ट्रपति किम आफ्ना बारेमा चलेका निराधार हल्ला चिर्दै १८ दिनपछि झुल्किए उत्तर कोरियाली राष्ट्रपति किम

२०७७ बैशाख २० गते शनिबार

०२ मे, २०२०सिओल, दक्षिण कोरिया । आफ्ना बारेमा चलेका...

कास्की, म्याग्दी र जाजरकोटका विभिन्न स्थानमा पहिरो, ७ को मृत्यु, ३९ जना वेपत्ता कास्की, म्याग्दी र जाजरकोटका विभिन्न स्थानमा पहिरो, ७ को मृत्यु, ३९ जना वेपत्ता

२०७७ असार २६ गते शुक्रबार

१० जुलाई, २०२०लेकसाईड, पोखरा । अविरल वर्षासँगै आएको पहिरोमा...

ब्रह्मलीन भए राष्ट्रकबि घिमिरे ब्रह्मलीन भए राष्ट्रकबि घिमिरे

२०७७ भाद्र २ गते मंगलबार

१८ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । राष्ट्रकवि माधव घिमिरेको निधन भएको...

फेरि बढ्न थाले नेपालमा कोरोना संक्रमित फेरि बढ्न थाले नेपालमा कोरोना संक्रमित

२०७७ चैत्र २४ गते मंगलबार

०६ अप्रिल, २०२१काठमाडौं । छिमेकी मुलुक भारतमा कोरोनाको संक्रमणको...

Top