३० दिनमा जिते बेलायती प्रधानमन्त्रीले कोरोनालाई, भोलिदेखि काममा फर्कँदै

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख १४ गते आइतबार


२६ अप्रिल, २०२०
वेस्टह्याम । गत मार्च २७ का दिन कोरोना संक्रमणको पुष्टि भएका बेलायती प्रधानमन्त्री बोरिस जोन्सोनले एक महिनामा कोरोनालाई जितेका छन् । कोरोना संक्रमणमा परी शुरुको २ साता घरमै क्वारेन्टाइनमा बसेका प्रधानमन्त्री बोरिस अप्रिलको दोश्रो साता चिकित्सकको सल्लाह अनुसार अस्पताल भर्ना भएका थिए ।

अप्रिलको दोश्रो साता लण्डनको सेन्ट थोमस अस्पतालमामा उपचारार्थ भर्ना भएका प्रधानमन्त्री बोरिसलाई सामान्य वार्डमा राखेर उपचार गरिएको भएपनि अवस्था गम्भीर भएपछि उनलाई ३ दिन अति सघन उपचार कक्ष (आइसियु)मा राखेर उपचार थालिएको थियो । त्यसपछि उनको अवस्था सामान्य भएपछि पुनः उनलाई अस्पतालको सामान्य वर्डको आइसोलसेनमा राखिएको थियो । चिकित्सकहरुले प्रधानमन्त्री बोरिसको स्वास्थ्य उपचारमा कुनै कसर बाँकी राखेका थिएनन् । कोरोनाको महामारी फैलिइरहेका बेला बेलायती प्रधानमन्त्री दौडधुपलाई निक्क बढावा दिएका थिए । जसका कारण उनमा मार्च २७ का दिन कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भयो ।

त्यसपछि घरमै आइसोलेसनमा रहेका उनले घरबाटै मन्त्री परिषद्को बैठकलगायतका महत्वपूर्ण कामहरु सञ्चालन गरेका थिए । पछि उनको अवस्था विग्रेको भन्दै नीजि चिकित्सकले उनलाई अस्पतालमा भर्ना हुन सुझाव दिएका थिए । नियमित रुपमा ३० दिनसम्म उनले चिकित्सकको सल्लाहअनुसार उपचार सेवा तथा क्वारेन्टाइनको नियम पालना गरेका थिए ।

जसका कारण उनले कोरोनालाई जितेका छन् । उनी केहीदिन अघि मात्रै अस्पतालबाट डिस्चार्ज भएका थिए । अहिले उनी पूर्णरुपमा स्वस्थ भएको र भोलि अर्थात् सोमबारदेखि नियमित रुपमा काममा फर्कने बेलायती सञ्चार माध्यमहरुले जनाएका छन् । निजी चिकित्सकहरुको सल्लाह बमोजिम उनी पुनः आफ्नै काममा फर्कन लागेका हुन् ।

आफू अस्वस्थ भएर अस्पतालमा रहँदा उनको जिम्मेवारी विदेशमन्त्री डोमिनिक राबलाई प्रदान गरिएको थियो । उनले अस्पतालबाट डिस्चार्ज हुँदै गर्दा आफ्नो उपचारमा संलग्न सबै चिकित्सकहरुलाई धेरै धन्यावाद दिएका थिए । आफ्नो दृढ इच्छाशक्ति र चिकित्सकहरुको अथक प्रयासबाट आफूले कोरोनालाई जितेको उनको प्रतिक्रिया छ । हालसम्म बेलायतभर कोरोनाका कारण २० हजार ७ सय ३२ जनाले ज्यान गुमाएका छन् भने १ लाख ५२ हजार ८ सय ४० जना संक्रमित भएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
तीव्र रुपमा फैलिँदै कोरोना  : १८० जनाले गुमाए ज्यान तीव्र रुपमा फैलिँदै कोरोना : १८० जनाले गुमाए ज्यान

२०७६ माघ १६ गते बिहिबार

३० जनवरी,२०२०बेइजिङ्ग । कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट चीनमा १८० जनाले...

आन्तरिक उडान ७ महिनापछि सूचारु आन्तरिक उडान ७ महिनापछि सूचारु

२०७७ आश्विन ५ गते सोमबार

२२ सेप्टेम्बर, २०२०काठमाडौं । विगत ७ महिनादेखि कोरोना भाइरसको...

नेपालले मे १५ सम्म सबै आन्तरिक तथा बाह्य उडानमा रोक लगायो नेपालले मे १५ सम्म सबै आन्तरिक तथा बाह्य उडानमा रोक लगायो

२०७७ बैशाख १३ गते शनिबार

२५ अप्रिल, २०२०काठमाडौं । सरकारले आगामी जेठ २ गते...

आज रातिदेखि मौसम विग्रनसक्ने मौसमविद्को चेतावनी आज रातिदेखि मौसम विग्रनसक्ने मौसमविद्को चेतावनी

२०७६ माघ १ गते बुधबार

१५ जनवरी, २०२० काठमाडौं । पश्चिमी वायुको प्रभावले आज...

Top