दल बिभाजनसम्बन्धी नयाँ अध्यादेशको प्रभाव : बाबुराम भट्टराई र महन्थ ठाकुर नेतृत्वको दुई पार्टीबीच मध्यरातमा एकता

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२२ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । नेपालका इतिहाँसमा धेरैजस्ता महत्वपूर्ण निर्णय तथा घटनाहरु मध्यरातमा हुने गरेका छन् । यही राजनीतिक परम्पराले यसपटक पछि धेरै पछि पुनराबृत्ति पाएको छ । सिँगो देश तथा जनता एवं विश्व समुदाय कोरोनाको कहरबाट गुज्रिरहेका बेला नेपालका राजनीतिक दलहरु भने आफू अनुकुल हुने गरी शक्तिसञ्चयको अभियानमा जुटेका छन् ।

यही क्रममा आजराति मध्यरातमा नेपालमा दुई राजनीतिक शक्तिबीच एकताको घोषणा भएको छ । महन्थ ठाकुर नेतृत्वको राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल र बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको समाजवादी पार्टीबीच आजराति मध्यरातमा एकता भएको हो । एकतासँगै नयाँ बन्ने पार्टीको नाम ‘जनता समाजवादी पार्टी’ रहने बैठकपछि जारी गरिएको एकता पत्रमा उल्लेख छ ।

बैठकपछि जारी गरिएको एकता पत्र ।

सहमति पत्रमा राजपाका तर्फबाट अध्यक्ष मण्डलका सदस्य महन्थ ठाकुर, राजेन्द्र महतो, महेन्द्र राय यादव र शरतसिंह भण्डारीले हस्ताक्षर गरेका छन् भने समाजवादी पार्टीको तर्फबाट डा. बाबुराम भट्टराई, उपेन्द्र यादव, अशोक राई र राजेन्द्र श्रेष्ठले हस्ताक्षर गरेका छन् ।

नयाँ सहमति अनुसार अब नवघोषित पार्टीको झण्डा यसअघिको समाजवादीको र चुनाव चिन्ह भने राजपाको हुनेछ । सरकारले दल विभाजनसम्बन्धी २ वटा अध्यादेश ल्याएको४८ घण्टा वित्न नपाउँदै दुई दलले आ–आफ्नो पार्टीलाई फुट्नबाट जोगाउन यो कदम चालेको बताइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दुईसातापछि टर्कीमा फेरि शक्तिशाली भूकम्प : सयौं घाइते दुईसातापछि टर्कीमा फेरि शक्तिशाली भूकम्प : सयौं घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ फेब्रुअरी, २०२३इस्तानबुल, टर्की । झण्डै ४६ हजारको ज्यान...

नेपालमा असार २१ (जुलाई ५) सम्मका लागि लम्बियो नियमित हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध (विज्ञप्तिसहित) नेपालमा असार २१ (जुलाई ५) सम्मका लागि लम्बियो नियमित हवाई उडानमाथिको प्रतिबन्ध (विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलनसक्ने...

युरोपमा कोरोना : मृतकको संख्या इटाली, स्पेन, फ्रान्सपछि बेल्जियममा धेरै युरोपमा कोरोना : मृतकको संख्या इटाली, स्पेन, फ्रान्सपछि बेल्जियममा धेरै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ अप्रिल, २०२० लिंकरोभर, बेल्जियम । युरोपेली युनियनसम्बद्ध २७...

पूर्वप्रम भट्टराईको ट्वीट ‘विवादित’ पूर्वप्रम भट्टराईको ट्वीट ‘विवादित’

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ जनवरी, २०२० काठमाडौं । पूर्व प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले...

Top