hi himalaya nepal

२० लाख पर्यटकको महत्वकांक्षी योजना र चुनौतीहरु

Best Khabar Team | २०७६ असार ५ गते बिहिबार


२० जुन, २०१९
काठमाडौं । सरकारले घोषणा गरेको नेपाल भ्रमण वर्ष आउन अब करिब ६ महिना बाँकी छ । सन् २०२० लाई नेपाल भ्रमण वर्षको घोषणा गरेको सरकारले केही महत्वकांक्षी योजनाहरु पनि सार्वजनिक गरेको छ । यो वर्ष २० लाख विदेशी पर्यटक ल्याउने सरकारको योजना भएपनि पर्यटन क्षेत्रका पूर्वाधारलगायतका कारण यो वर्ष सरकारले गरेको अपेक्षा पुराहुने सम्भावना कम रहेको पर्यटन व्यवसायीहरुले बताएका छन् ।

पछिल्लो समयमा पर्यटन क्षेत्रमा देखिएको राजनीति यसको मुख्य कारण रहेको उनीहरु बताउँछन् । यसका साथै पर्यटन पूर्वधार, विमानस्थलमा देखिएको चापलगायत पनि यसको अर्को कारण हो । यसका अलवा नेपालको केन्द्रीय राजनीतिमा देखिएको समस्या, विप्लव नेतृत्वको नेकपाका पछिल्ला गतिविधिलगायत सरकारको योजनाको बाधक रहेको उनीहरु बताउँछन् । काठमाडौं उपत्यकाभित्रका पर्यटकीय क्षेत्रमा देखिएको जीर्ण सडक तथा सवारी व्यवस्थापनलगायतका विषयमा पनि बेलैमा ध्यान दिनुपर्ने देखिन्छ ।

पर्यटक नेपाल आएपनि उनीहरुको नेपाल बसाई सफल र सुखद बनाउनका लागि आवश्यक सबै तयारी पुरा गराउन सरकारले कुनै कसर बाँकी राख्नु हुन्न । यसका साथै कुनै पार्टी विशेषको योजना र सफलता भन्नुको साटो सिँगो मुलुकको सफलता हुने दिशामा सोच बनाएर यसलाई सफल पार्न सबै लाग्नुपर्ने देखिएन्छ । काठमाडौंबाट अन्य पर्यटकीय तथा पदमार्गमा जाने सडकहरुको खवस्थामा पनि तत्काल सुधार गर्नुपर्ने देखिन्छ । कतिपय पदमार्गमा अहिलेपनि सडक संरचना अत्यन्तै जोखिम रहेकोले तत्काल त्यसलाई सहज बनाउन लाग्नुपर्ने देखिन्छ । २० लाख पर्यटक नेपाल भित्र्याउने तयारी भै रहँदा उनीहरुलाई काठमाडौंलगायत देशका अन्य स्थानमा सरल र सहज रुपले यात्रा गर्ने तथा नेपाल बसाई सुरक्षित बनाउन पनि सरकारले ध्यान दिनुपर्ने हुन्छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
युरोपका विभिन्न देशस्थित भारतीय दुतावास घेराउ, सिमा अतिक्रमणको विरोध युरोपका विभिन्न देशस्थित भारतीय दुतावास घेराउ, सिमा अतिक्रमणको विरोध

२०७६ मंशिर १९ गते बिहिबार

०५ डिसेम्बर, २०१९ ब्रसेल्स । भारतले हालै सार्वजनिक गरेको...

इटलीमा कोरोनाको वितण्डा : पछिल्लो ४८ घण्टामा १ हजार ८ सय ८ जनाले ज्यान गुमाए, संक्रमित ९२ हजार भन्दा बढी इटलीमा कोरोनाको वितण्डा : पछिल्लो ४८ घण्टामा १ हजार ८ सय ८ जनाले ज्यान गुमाए, संक्रमित ९२ हजार भन्दा बढी

२०७६ चैत्र १५ गते शनिबार

२८ मार्च, २०२०रोम । इटलीमा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाको संक्रमणका...

कराँचीमा विमान दुर्घटनामा बाँचेका व्यक्ति भन्छन् : ‘आगो बाहेक केहि देखिनँ’ कराँचीमा विमान दुर्घटनामा बाँचेका व्यक्ति भन्छन् : ‘आगो बाहेक केहि देखिनँ’

२०७७ जेठ १० गते शनिबार

सिँगो विश्व यतिबेला कोरोना भाइरसको संक्रमण र त्यसबाट उत्पन्न...

‘युद्धकालमा’ छाडिएको बम पड्कँदा रोल्पामा ४ बालबालिकाको मृत्यु ‘युद्धकालमा’ छाडिएको बम पड्कँदा रोल्पामा ४ बालबालिकाको मृत्यु

२०७७ बैशाख १८ गते बिहिबार

३० अप्रिल, २०२०लिवाङ्ग । युद्दकालमा जमिनमा छाडिएको बम विस्फोट...

Top