काठमाडौंमा रोकिएका सयौं मजदुरलाई ७ वटा बसमा राखेर गन्तव्यतर्फ पठाईयो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । कोरोनाका कारण भएको लकडाउनका कारण आफ्नो घरगाउँ फर्कन नपाएर विचल्लिमा परेकाहरुलाई सरकारले आज साँझ निशुल्क रुपमा गाउँ फर्काएको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको प्रत्यक्ष निर्देशनमा विभिन्न जिल्लामा कामका सिलशिलामा पुगेर काठमाडौंमा आइपुगेका मजदुरहरुलाई बसमा चढाएर गन्तव्यतर्फ पठाइएको हो ।

प्रधानमन्त्रीको निर्देशन पछि काठमाडौंका काठमाडौंका सांसद, चन्द्रागिरि नगरपालिकालगायतको अगुवाईमा काठमाडौंको थानकोट पार्काम अलपत्र परेका मजदुरहरुलाई गाउँ पठाइएको हा । थानकोटमा जम्मा भएका करिब ३ सय मजदुरमध्ये पहिलो चरणमा ७ वटा बसमा राखेर उनीहरुलाई बाँके, बर्दिया, दाङ, बुटवल, सल्यान र सुर्खेतलगायतका जिल्लामा पठाइएको हो । जसमा चन्द्रगिरि यातायातको ५ वटा र अन्य व्यवसायीको दुई वटा बसले निशुल्क रुपमा उनीहरुलाई गन्तव्यमा पु-याउने बताइएको छ ।

बाँकी रहेका मजदुरहरुलाई पनि छिट्टै गन्तव्यमा पु-याउन आवश्यक पर्ने बसको व्यवस्था भै रहेको बुझिएको छ । कोरोनाका कारण भएको लकडाउनका कारण काठमाडौंलगायत देशका विभिन्न स्थानमा मजदुरहरुले विचल्लिका साथ हिँडेर गन्तव्य तताएको समाचार सार्वजनिक भएपछि प्रधानमन्त्रीले मजदुरको उद्दार गर्न मन्त्रीहरुको ध्यानाकर्षण गराएका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
युरोपको पोर्चुगलमा कोरोना संक्रमण तथा मृत्युदर अत्यन्तै उच्च, प्रधानमन्त्री भन्छन् : स्थिति भयानक भयो युरोपको पोर्चुगलमा कोरोना संक्रमण तथा मृत्युदर अत्यन्तै उच्च, प्रधानमन्त्री भन्छन् : स्थिति भयानक भयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ जनवरी, २०२१पोर्तिमाउ, पोर्चुगल । पछिल्ला केहीदिनयता युरोपेली मुलुक...

इजरायलमा जोखिममा रहेका २५४ जना नेपाली चार्टर उडानबाट मध्यरातमा काठमाडौं आइपुगे इजरायलमा जोखिममा रहेका २५४ जना नेपाली चार्टर उडानबाट मध्यरातमा काठमाडौं आइपुगे

२०८० मंशिर २४ गते आइतबार

१२ अक्टोबर, २०२३काठमाडौं । सरकारले इजरालयमा जारी युद्दको चपेटामा...

नेपाल प्रगतिको दिशामा अघि बढेको  छ : उपराष्ट्रपति नेपाल प्रगतिको दिशामा अघि बढेको छ : उपराष्ट्रपति

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ मे, २०१९ काठमाडौं । उपराष्ट्रपति नन्दबहादुर पुनसँग चीनको...

पर्वतारोहण संघमा नयाँ नेतृत्व चयन पर्वतारोहण संघमा नयाँ नेतृत्व चयन

२०७४ जेठ २५ गते बिहिबार

०६ अगस्ट, २०१७ काठमाडौं । नेपाल पर्वतारोहण संघमा नयाँ...

Top