काठमाडौंमा रोकिएका सयौं मजदुरलाई ७ वटा बसमा राखेर गन्तव्यतर्फ पठाईयो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । कोरोनाका कारण भएको लकडाउनका कारण आफ्नो घरगाउँ फर्कन नपाएर विचल्लिमा परेकाहरुलाई सरकारले आज साँझ निशुल्क रुपमा गाउँ फर्काएको छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको प्रत्यक्ष निर्देशनमा विभिन्न जिल्लामा कामका सिलशिलामा पुगेर काठमाडौंमा आइपुगेका मजदुरहरुलाई बसमा चढाएर गन्तव्यतर्फ पठाइएको हो ।

प्रधानमन्त्रीको निर्देशन पछि काठमाडौंका काठमाडौंका सांसद, चन्द्रागिरि नगरपालिकालगायतको अगुवाईमा काठमाडौंको थानकोट पार्काम अलपत्र परेका मजदुरहरुलाई गाउँ पठाइएको हा । थानकोटमा जम्मा भएका करिब ३ सय मजदुरमध्ये पहिलो चरणमा ७ वटा बसमा राखेर उनीहरुलाई बाँके, बर्दिया, दाङ, बुटवल, सल्यान र सुर्खेतलगायतका जिल्लामा पठाइएको हो । जसमा चन्द्रगिरि यातायातको ५ वटा र अन्य व्यवसायीको दुई वटा बसले निशुल्क रुपमा उनीहरुलाई गन्तव्यमा पु-याउने बताइएको छ ।

बाँकी रहेका मजदुरहरुलाई पनि छिट्टै गन्तव्यमा पु-याउन आवश्यक पर्ने बसको व्यवस्था भै रहेको बुझिएको छ । कोरोनाका कारण भएको लकडाउनका कारण काठमाडौंलगायत देशका विभिन्न स्थानमा मजदुरहरुले विचल्लिका साथ हिँडेर गन्तव्य तताएको समाचार सार्वजनिक भएपछि प्रधानमन्त्रीले मजदुरको उद्दार गर्न मन्त्रीहरुको ध्यानाकर्षण गराएका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
रौतहटमा १४ दिन क्वारेन्टाइन बसेर घर फर्केका युवकमा कोरोना पोजेटिभ रौतहटमा १४ दिन क्वारेन्टाइन बसेर घर फर्केका युवकमा कोरोना पोजेटिभ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ अप्रिल, २०२०गौर । बैदेशिक रोजगारीको लागि भारतको कोलकत्ता...

थप सुन्दर बन्दै पशुपतिनाथ क्षेत्र,  छाप्रे टहरा भत्काइने थप सुन्दर बन्दै पशुपतिनाथ क्षेत्र, छाप्रे टहरा भत्काइने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ फेब्रुअरी, २०२०काठमाडौं । हिन्दुहरुको आरध्यदेव भगवान पशुपतिनाथ क्षेत्र...

कोरोना संक्रमित १४ सय नाघे, एकैदिन १८९ नयाँ थपिए, २१९ ले कोरोना जिते कोरोना संक्रमित १४ सय नाघे, एकैदिन १८९ नयाँ थपिए, २१९ ले कोरोना जिते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मे, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या १४...

कोरोनाबाट नेपालमा ३३ औं मृत्यु, कतारबाट फर्केका थिए गोर्खाका मृतक पुरुष कोरोनाबाट नेपालमा ३३ औं मृत्यु, कतारबाट फर्केका थिए गोर्खाका मृतक पुरुष

२०७६ चैत्र २५ गते मंगलबार

०४ जुलाई, २०२०काठमाडौं । नेपालमा कारोना संक्रमणबाट थप १...

Top