सर्वोच्चले सरकारलाई भन्यो : जोखिममा रहेका नेपालीको तत्काल उद्दार गर

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख ४ गते बिहिबार


१६ अप्रिल २०२०
काठमाडौं । विश्वका विभिन्न देशमा जोखिमपूर्ण अवस्थामा रहेका नेपाली नागरिकहरुलाई तत्काल उद्दार गर्न सर्वोच्च अदालतले सरकारलाई निर्देशन दिएको छ । । विशेषतः बैदेशिक रोजगारीका शिलशिलामा विश्वका विभिन्न मुलुकमा पुगेका नेपाली नागरिकहरुलाई यथासक्य नेपाल झिकाउन सर्वोच्चले सरकारलाई निर्देशन दिएको हो ।

कोरोना भाईरस (कोभिड १९) को संक्रमणका कारण विशेषतः खाडी मुलुकमा रहेका नेपाली मजदुरहरुको दैनिक कष्टकर बनेको भन्दै सर्वोच्चले उनीहरुलाई उद्दार गर्न सरकारको नाममा आदेश जारी गरेको हो । न्यायाधीश सपना प्रधान मल्लको एकल इजलासले आज सरकारको नाममा आदेश जारी गर्दै विदेशमा जोखिममा रहेका नागरिकलाई नियमन र नियन्त्रणको शर्त बन्देजसहित फिर्ता ल्याउन भनेको छ ।

अधिवक्ता सोमप्रसाद लुइँटेल, प्रकाश खनाल र सुदीप देवकोटाले विदेशमा जोखिममा रहेकाहरु अनियन्त्रित र अव्यवस्थित रुपमा नेपाल प्रवेश गर्दा थप जोखिम हुने भन्दै उनीहरुको उद्दारका लागि अन्तरिक आदेश जारी गर्न माग गर्दै बुधबार सर्वोच्चमा रिट दायर गरेका थिए । आदेशमा सर्वोच्चले विश्वका विभिन्न देशले आफ्ना देशका नागरिकलाई उद्दार गरिरहेको अवस्थामा नेपाल सरकारले टुलुटुलु हेरेर बस्न नमिल्ने भन्दै तत्काल यसतर्फ ठोस कदम चाल्न निर्देशन दिएको छ ।

हाल कोरोना फैलिएको मुलुकमा वैदेशिक रोजगारीमा रहेका नेपालीको ती देशमा रहेका नेपाली दूतावास वा श्रम सहचारीमार्फत कोरोना भाइरस संक्रमित नेपालीको स्वास्थ्य स्थिति प्रतिवेदन तयार गरी उनीहरुको स्वास्थ्य उपचारको ग्यारेन्टी गर्न पनि सरकारलाई आदेश दिइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
‘नयाँ नक्सा’ सार्वजनिक, अब नेपालको कुल क्षेत्रफल १,४७,५१६ वर्ग किलोमिटर ‘नयाँ नक्सा’ सार्वजनिक, अब नेपालको कुल क्षेत्रफल १,४७,५१६ वर्ग किलोमिटर

२०७७ जेठ ७ गते बुधबार

२० मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले विगतमा भारतले अतिक्रमित गरेको...

११ वर्षपछि गायक घमेश दुलाल फेरि गायन क्षेत्रमा फर्किए (भिडियोसहित) ११ वर्षपछि गायक घमेश दुलाल फेरि गायन क्षेत्रमा फर्किए (भिडियोसहित)

२०७७ फाल्गुन १४ गते शुक्रबार

२६ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । कुनैबेला नेपाली सांगीतिक आकाशमा घमेश...

रहेनन् विश्वकै होचा व्यक्तिको रुपमा गिनिजबुकमा नाम लेखाउने खगेन्द्र रहेनन् विश्वकै होचा व्यक्तिको रुपमा गिनिजबुकमा नाम लेखाउने खगेन्द्र

२०७६ माघ ३ गते शुक्रबार

१७ जनवरी, २०२० पोखरा । विश्वकै होचा व्यक्तिको रुपमा...

मध्यरातमा बाँकेको जंगलमा भयानक दुर्घटना, १२ को मृत्यु, २१ घाइते मध्यरातमा बाँकेको जंगलमा भयानक दुर्घटना, १२ को मृत्यु, २१ घाइते

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

०१ जुन, २०२०सोनारी, बाँके । बाँकेमा गएराति भएको भ्यान...

Top