अर्को जिल्लामा जान कडाई, हिँडेर घर फर्केका मजदुरलाई थप समस्या

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१६ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । सरकारले तत्कालका लागि एक जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा मानिसहरुको आउजाउ रोक्न थप कडाई गरेको छ । सरकारको निर्देशनमा गृहमन्त्रालयले कोरोना भाइरसको संक्रमण रोक्नका लागि एक जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा जानका लागि थप कडाई गर्नका लागि मातहतका निकायमा परिपत्र गरेको हो ।

गृहमन्त्रालयले सम्बन्धित जिल्ला प्रशासन कार्यालयमार्फत् जिल्लामा रहेका सबै सुरक्षा निकायलाई परिपत्र गर्दै तत्काल एक ठाउँबाट अर्को ठाउँमा जानको लागि कडाई गर्न भनेको हो । कुनै व्यक्ति कोरोना संक्रमित भएको अवस्थामा एक ठाउँबाट अर्को ठाउँमा जाँदा अरुलाई पनि जोखिम बढ्न सक्ने भन्दै सरकारले यसअघि नै एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा जान रोक लगाएको थियो ।

तर यो प्रावधान प्रभावकारी नभएको भन्दै सरकारले कडाईका साथ एक जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा जानका लागि रोक लगाउने निर्णय गरेको हो । अत्यावश्यक कामका लागि भने सम्बन्धित सुरक्षा निकाय वा जिल्ला प्रशासन कार्यालयको अनुमति लिएर जान सकिने गृहमन्त्रालयले जनाएको छ ।

गृहमन्त्रालयको यो निर्णयसँगै अब काठमाडौंलगायत देशका विभिन्न ठाउँमा मजदुरीका लागि गएर बन्दाबन्दीमा हिँडेरै घर फर्कन चाहेकाहरुलाई थप समस्या पर्ने देखिएको छ । किनभने अहिले दर्जनौं जिल्ला हिँडेर पार गर्दै एउटा जिल्लाबाट अर्को जिल्लामा जाने मजदुरहरुको संख्या बाक्लो रहेको छ । गृहमन्त्रालयको यो निर्देशन कार्यान्वयन भएसँगै यसरी जाने मजदुरहरु जहाँ पुगेका छन् त्यही रोकिने अवस्था आउने छ ।

गृहमन्त्रालयका अनुसार जो जहाँ जस्तो अवस्थामा छन्, त्यही अवस्थामा बस्न र आवश्यक परे सहयोगका लागि स्थानीय निकायमा अनुरोध गर्न सकिने छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बेचिएर फर्किका बालबालिकाको ‘सर्कस’ काठमाडौंमा बेचिएर फर्किका बालबालिकाको ‘सर्कस’ काठमाडौंमा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौै बाल्यावस्थामा तस्करीमा परी उद्धार भई...

भारत–पाक सिमावर्ती जंगलमा भएको गोलाबारीमा गोर्खा सैनिकको मृत्यु भारत–पाक सिमावर्ती जंगलमा भएको गोलाबारीमा गोर्खा सैनिकको मृत्यु

२०७६ माघ १८ गते शनिबार

०२ जनवरी, २०२०कास्मिर । भारत र पाकिस्तानको सिमावर्ती क्षेत्र...

नवलपरासी दुर्घटना : ४ को मृत्यु, ८ घाइते नवलपरासी दुर्घटना : ४ को मृत्यु, ८ घाइते

२०७७ मंशिर १७ गते बुधबार

१२ फेब्रुअरी, २०२०परासी । नबलपरासीमा गएराति लु ४ त...

पहिरो रोकथाम गर्न मुग्लिन नारायणघाट सडकखण्ड दैनिक ४ घण्टा बन्द पहिरो रोकथाम गर्न मुग्लिन नारायणघाट सडकखण्ड दैनिक ४ घण्टा बन्द

२०७६ कार्तिक २६ गते मंगलबार

१२ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । पहिरो रोकथामका लागि भन्दै...

Top