नेपालमा कोरोना कहर : बैशाख १५ सम्म लम्बियो ‘लकडाउन’

Best Khabar Team | २०७७ बैशाख २ गते मंगलबार


१४ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । सरकारले कोरोना संक्रमण (कोभिड १९) लाई मध्यनजर गर्दै आगामी बैशाख १५ गतेसम्मका लागि लकडाउन (बन्दाबन्दी) को समय लब्याउने निर्णय गरेको छ । नेपाल सरकारको मन्त्रीपरिषद् बैठकले नेपालमा पछिल्लो समयमा कोरोना संक्रमितको संख्या थपिँदै गएका कारण लकडाउनको समय थप्ने निर्णय गरेको हो ।

आजैमात्र छिमेकी मुलुक भारतले पनि लकडाउनको समय ३ साता थप गरेपछि नेपाल सरकारले थप १२ दिनका लागि लकडाउन लम्ब्याउने निर्णय गरेको हो । यसअघि सरकारले तेश्रोपटक थप गरेको लकडाउनको समयावधि भोलि राति सकिँदै छ । तर तत्काल लकडाउन खोल्दा जोखिम बढ्न सक्ने ठहर सहित सरकारले लकडाउनको समय थप गरेको हो ।

लकडाउनका बेलापनि अत्यावश्यक सेवा प्रवाह गर्ने सवारी साधनहरु निर्वाध रुपमा सञ्चालन हुने सरकारले जनाएको छ । यस्तै अति आवश्यक कामका लागि बाहिर जानेहरुका लागि सवारी पासको व्यवस्था समेत गरिएको सरकारको भनाई छ । यसअघि सरकारले गत चैत्र ५ गते बिहान ६ बजेदेखि मुलुकमा लकडाउन गरेको थियो । त्यसपछि चैत्र १७ र चैत्र २३ गते तेश्रोपटक लकडाउनको समय थप गरेको थियो ।

आज थपिएको लकडाउनको समय चौथोपटक थप गरिएको हो । नेपालमा हालसम्म कोरानाका १६ जना संक्रमित भेटिएका छन् भने कतिपयको क्वारेन्टाइनमा राखेर परिक्षण शुरु गरिएको छ । आज मात्रै काठमाडौंमा एकै परिवारका २ जनामा कोरोनाको संक्रमण भेटिएको पुष्टि भएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
परिवारका १४ जनामा संक्रमित भेटिएपछि मोरङ्गको रंगेली बजार अनिश्चितकालका लागि बन्द परिवारका १४ जनामा संक्रमित भेटिएपछि मोरङ्गको रंगेली बजार अनिश्चितकालका लागि बन्द

२०७७ श्रावण २० गते मंगलबार

०४ अगस्ट, २०२०विराटनगर, मोरङ्ग । मोरङ्गको रंगेली बजारमा २२...

नेपालमा थप ७२११ जनामा कोरोना संक्रमण : एकैदिन थपिएका संक्रमितको संख्या हालसम्मकै उच्च नेपालमा थप ७२११ जनामा कोरोना संक्रमण : एकैदिन थपिएका संक्रमितको संख्या हालसम्मकै उच्च

२०७८ बैशाख १९ गते आइतबार

०२ मे, २०२१काठमाडौं । कोरोना संक्रमितको संख्या देशभर उच्चगतिमा...

पुनः बैवाहिक जीवनमा बाधिँदै नायिका श्वेता खड्का पुनः बैवाहिक जीवनमा बाधिँदै नायिका श्वेता खड्का

२०७७ मंशिर १७ गते बुधबार

०२ डिसेम्बर, २०२०काठमाडौं । विवाह गरेको केही समयपछि नै...

पछिल्लो २४ घण्टाको कोरोना तथ्यांक : २९०९ जना नयाँ संक्रमित थपिए, १८ को मृत्य, ४५ सय बढी कोरोना मुक्त पछिल्लो २४ घण्टाको कोरोना तथ्यांक : २९०९ जना नयाँ संक्रमित थपिए, १८ को मृत्य, ४५ सय बढी कोरोना मुक्त

२०७७ कार्तिक २१ गते शुक्रबार

०६ नोभेम्बर, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो २४ घण्टामा देशका विभिन्न...

Top