नेपालमा कोरोना कहर : बैशाख १५ सम्म लम्बियो ‘लकडाउन’

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१४ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । सरकारले कोरोना संक्रमण (कोभिड १९) लाई मध्यनजर गर्दै आगामी बैशाख १५ गतेसम्मका लागि लकडाउन (बन्दाबन्दी) को समय लब्याउने निर्णय गरेको छ । नेपाल सरकारको मन्त्रीपरिषद् बैठकले नेपालमा पछिल्लो समयमा कोरोना संक्रमितको संख्या थपिँदै गएका कारण लकडाउनको समय थप्ने निर्णय गरेको हो ।

आजैमात्र छिमेकी मुलुक भारतले पनि लकडाउनको समय ३ साता थप गरेपछि नेपाल सरकारले थप १२ दिनका लागि लकडाउन लम्ब्याउने निर्णय गरेको हो । यसअघि सरकारले तेश्रोपटक थप गरेको लकडाउनको समयावधि भोलि राति सकिँदै छ । तर तत्काल लकडाउन खोल्दा जोखिम बढ्न सक्ने ठहर सहित सरकारले लकडाउनको समय थप गरेको हो ।

लकडाउनका बेलापनि अत्यावश्यक सेवा प्रवाह गर्ने सवारी साधनहरु निर्वाध रुपमा सञ्चालन हुने सरकारले जनाएको छ । यस्तै अति आवश्यक कामका लागि बाहिर जानेहरुका लागि सवारी पासको व्यवस्था समेत गरिएको सरकारको भनाई छ । यसअघि सरकारले गत चैत्र ५ गते बिहान ६ बजेदेखि मुलुकमा लकडाउन गरेको थियो । त्यसपछि चैत्र १७ र चैत्र २३ गते तेश्रोपटक लकडाउनको समय थप गरेको थियो ।

आज थपिएको लकडाउनको समय चौथोपटक थप गरिएको हो । नेपालमा हालसम्म कोरानाका १६ जना संक्रमित भेटिएका छन् भने कतिपयको क्वारेन्टाइनमा राखेर परिक्षण शुरु गरिएको छ । आज मात्रै काठमाडौंमा एकै परिवारका २ जनामा कोरोनाको संक्रमण भेटिएको पुष्टि भएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बरिष्ठ पत्रकार दुर्गानाथ शर्माको निधन बरिष्ठ पत्रकार दुर्गानाथ शर्माको निधन

२०७७ बैशाख २० गते शनिबार

०५ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । बरिष्ठ पत्रकार दुर्गानाथ शर्मा...

चैत्र १० देखि एक हप्ताका लागि दुबै छिमेकी देशसँगको सीमा नाका बन्द गरिने चैत्र १० देखि एक हप्ताका लागि दुबै छिमेकी देशसँगको सीमा नाका बन्द गरिने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ मार्च, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमणको पूर्व...

काठमाडौंको टंगालस्थित अख्तियार मुख्यालयमा गरिएको स्वाब परीक्षणमा १५ जनामा कोरोना संक्रमण, सक्रमितमध्ये अधिकांश प्रहरी काठमाडौंको टंगालस्थित अख्तियार मुख्यालयमा गरिएको स्वाब परीक्षणमा १५ जनामा कोरोना संक्रमण, सक्रमितमध्ये अधिकांश प्रहरी

२०७६ चैत्र २६ गते बुधबार

०४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । काठमाडौंको टंगालमा रहेको अख्तियार दुरुपयोग...

लकडाउनमा विद्यालयले शुल्क उठाएको प्रति नेविसंद्वारा सरकारको ध्यानाकर्षण लकडाउनमा विद्यालयले शुल्क उठाएको प्रति नेविसंद्वारा सरकारको ध्यानाकर्षण

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ जुन, २०२०काठमाडौं । गत चैत्र ५ गतेदेखि मलुकभर...

Top