भारतमा थप ३ साता ‘लकडाउन’ लम्बियो, मृतकको संख्या साढे ३ सय नाघ्यो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१४ अप्रिल, २०२०
नयाँदिल्ली । विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को संक्रमणबाट बच्न नेपालको छिमेकी मुलुक भारतले लकडाउनको समयावधि थप गरेको छ । यसअघि आजसम्मका लागि लकडाउनको समयावधि रहेकोमा आज भारतीय सरकारले आगामी बैशाख २१ अर्थात् मे ३ तारिखसम्मका लागि लकडाउनको समयावधि थप भएको जनाएको छ ।

भारतमा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्न थालेपछि त्यहाँको सरकारले लकडाउनलाई थप कडाई गर्दै लगेको छ । यही क्रममा उसले आज थप ३ साताको लागि लकडाउन लम्ब्याउने घोषणा समेत गरेको हो । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले आम नागरिकको सुरक्षा र कोरोना निरुत्साहनको लागि लकडाउन नै एकमात्रै भरपर्दो विकल्प भएको बताएका छन् । भारतमा हालसम्म कोरोनाका कारण १० हजार बढी संक्रमित भएका छन् भने ३ सय ५८ जनाको ज्यान गै सकेको छ ।

भारतीय सरकारले आम नागरिकका लागि आवश्यक पर्ने खाद्यान्न र औषधी पर्याप्त मात्रामा रहेको भन्दै सरकारको निर्देशन पालन गरेर घरभित्रै बस्न र सुरक्षा संयमता अपनाउन नागरिकहरुलाई आग्रह गरेको छ । भारतमा नाकाबन्दीको समय बढेसँगै नेपालमा पनि नेपाल सरकारले नाकाबन्दी थप्ने तयारी गरेको छ ।

यसका लागि नेपालमा आज दिउँसो मन्त्रीपरिषद्को बैठक बसेर निर्णय लिने नेपालका सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । भारतीय सरकारले लकडाउनका बेला बढी प्रभावित हुने बृद्दबृद्दा र मजदुरको हितमा छिट्टै विशेष कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने जनाएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
चर्चित बलिउड अभिनेता सुशान्त सिंहको शंकास्पद मृत्यु, पोष्टमार्टम रिपोर्ट आउन बाँकी चर्चित बलिउड अभिनेता सुशान्त सिंहको शंकास्पद मृत्यु, पोष्टमार्टम रिपोर्ट आउन बाँकी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ जुन, २०२०नयाँदिल्ली, भारत । भारतका चर्चित अभिनेता सुशान्त...

कोरोना संक्रमणबाट ललितपुर र धरानमा थप २ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट ललितपुर र धरानमा थप २ जनाको मृत्यु

२०७७ असार २४ गते बुधबार

०७ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमणमा परी उपत्यकाको...

विश्वभर ‘कोरोना’ को संत्रास, डाक्टरसहित ३८ जनाको ज्यान गयो (लक्षण र सावधानीसहित) विश्वभर ‘कोरोना’ को संत्रास, डाक्टरसहित ३८ जनाको ज्यान गयो (लक्षण र सावधानीसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ जनवरी, २०२० काठमाडौं । पछिल्लो समयमा नेपाललगायत विश्वका...

संक्रमित थपिँदै जाँदा  ब्राजिल बन्यो विश्वकै दोश्रो धेरै कोरोना संक्रमित देश संक्रमित थपिँदै जाँदा ब्राजिल बन्यो विश्वकै दोश्रो धेरै कोरोना संक्रमित देश

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ मे, २०२०साउ पाउलो । कोरोना भाइरस (कोभिड १९)...

Top