‘लकडाउन’ कम्तीमा बैशाख १० सम्म थप्ने सरकारको तयारी

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१३ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । कोरोना भाइरस(कोभिड १९) को संक्रमणबाट जोगाउन सरकारले यसअघि घोषणा गरेको बन्दाबन्दी (लकडाउन) को समयावधि थप्ने तयारीमा सरकार जुटेको छ । देशका विभिन्न भूभाग र विशेष गरी भारतीय सीमावर्ती क्षेत्रमा कोरोना संक्रमितहरुको संख्या बढ्न थालेपछि सरकारले चौथोपटक कम्तीमा १ साताका लागि (बैशाख १०) सम्मका लागि लकडाउन गर्ने तयारी गरेको हो ।

मन्त्रीमण्डलमा सहभागी एक मन्त्रीका अनुसार प्रधानमन्त्री केपी ओलीले यसअघि नै सबै प्रदेशका प्रमुखहरुलाई निर्देशन दिँदै लकडाउन तत्काल खुकुलो नहुने बताइसकेका कारण अब कम्तीमा थप एकहप्ता लकडाउन थपिने छ । त्यसका लागि सरकारले भोलि बिहान मन्त्रीपरिषद्को बैठक बसेर निर्णय लिनेछ । भारतले पनि हाल जारी रहेको लकडाउनको समयावधिलाई लम्ब्याउँदै आगामी बैशाख १६ गतेसम्मका लागि पु-याउने तयारी गरेको छ भने भारतले पनि यो विषयमा भोलि नै निर्णय लिने छ ।

भारतमा यो समाचार तयार पर्दासम्म कोरोना संक्रमितको संख्या ९ हजार ६ सय ३५ पुगेको छ भने ४ सय ३० जना नयाँ संक्रमित आजमात्रै भेटिएका छन् । भारतमा हालसम्म कोरोनाका कारण ३ सय ३१ जनाले ज्यान गुमाइसकेका छन् । भारतको यो तयारीसँगै नेपालमा पनि लकडाउनको समयावधि थप गर्न लागिएको हो । सरकारले यसअघि गत चैत्र ५ गतेदेखि मुलुकभर लकडाउनको घोषणा गरेको थियो । लकडाउनका कारण अहिले सिँगा देश ठप्पप्रायः बनेको छ ।

भारतमा दैनिक रुपमा कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै गएका कारण खुल्ला सीमा र त्यहाँबाट हुने आउजाउलाई मध्यनजर गर्दै तत्काल लकडाउन नखोल्ने निर्णयमा सरकार पुगेको हो । यसको औपचारिक घोषणा सरकारले भोलि मन्त्रीपरिषद्को बैठकपछि गर्नेछ । लकडाउनको समयावधी आगामी बुधबार सकिँदैछ ।

नेपालमा आइतबार एकैदिन ३ जना र सोमबार दुई जना नयाँ सङ्क्रमित थपिएका छन् । यस्तै सोमबार साँझ नै काठमाडौको पेप्सीकोलास्थित एक अपार्टमेन्टमा बस्ने एकै परिवारका ३ जनालाई कोरोनाको आशंका गर्दै उनीहरुलाई अस्पताल भर्ना गरिएको छ । बैशाख १० गतेपछि पनि अवस्था हेरेर आवश्यक भएमा लकडाउनको समयावधी थप गर्ने तयारीमा सरकार जुटेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भारतमा भएको बस दुर्घटनामा ३९ जनाको शव भेटियो, मृतकका परिवारलाई २ लाख रुपैयाँ राहत : प्रधानमन्त्री मोदी भारतमा भएको बस दुर्घटनामा ३९ जनाको शव भेटियो, मृतकका परिवारलाई २ लाख रुपैयाँ राहत : प्रधानमन्त्री मोदी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ फेब्रुअरी, २०२१नयाँदिल्ली । भारतको मध्य प्रदेशमा आज बिहान...

कोरोनाको महामारीमा पोर्चुगलका राष्ट्रपति किसानको बारीमा (फोटोफिचर) कोरोनाको महामारीमा पोर्चुगलका राष्ट्रपति किसानको बारीमा (फोटोफिचर)

२०७६ चैत्र २२ गते शनिबार

पोर्तिमाउ । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण...

रहेनन् विश्वकै होचा व्यक्तिको रुपमा गिनिजबुकमा नाम लेखाउने खगेन्द्र रहेनन् विश्वकै होचा व्यक्तिको रुपमा गिनिजबुकमा नाम लेखाउने खगेन्द्र

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जनवरी, २०२० पोखरा । विश्वकै होचा व्यक्तिको रुपमा...

देश फर्कन मागगर्दै सिंहदबार पुगेका दर्जनौं चिनियाँ नागरिक र प्रहरीबीच झडप, ३८ पक्राउ देश फर्कन मागगर्दै सिंहदबार पुगेका दर्जनौं चिनियाँ नागरिक र प्रहरीबीच झडप, ३८ पक्राउ

२०७७ श्रावण २१ गते बुधबार

०८ मे, २०२०काठमाडौं । मुलुकको प्रमुख प्रशासनिक निकाय सिंहदबारको...

Top