मंगलबार अमेरिकामा कोरोनाका कारण १४ सयको मृत्यु, न्यूर्योकमा मात्रै ७ सय बढीको ज्यान गयो

Best Khabar Team | २०७७ असार २० गते शनिबार


०७ अप्रिल, २०२०
न्यूर्योक । अमेरिकामा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाको संक्रमण भयाबहको रुपमा फैलँदै गएको छ । जसका कारण अमेरिकामा पछिल्लो केहीदिन यता दैनिक १ हजार भन्दा बढीको ज्यान जान थालेको छ । सोमबार र मंगलबारको तथ्यांकलाई मात्रै आधार बनाउने हो भने पनि अमेरिकामा यी दुईदिन अर्थात् पछिल्लो ४८ घण्टामा २ हजार ६ सय भन्दा बढीको ज्यान गै सकेको छ ।

सोमबार स्थानीय समय अनुसार दिउँसो २ बजेसम्म अमेरकाभर १ हजार २ सय ५५ जनाको ज्यान गएको थियो भने ३० हजार भन्दा बढी नयाँ संक्रमित फेला परेका थिए । यही अवधिमा १९ हजार ६ सय भन्दा बढीको उपचार समेत सफल भएको थियो । तर त्यसको २४ घण्टा वित्न नपाउँदै मंगलबार दिउँसो २ बजेसम्म अमेरिकामा थप १ हजार ४ सय ३ जनाको ज्यान गएको छ कोरोना संक्रमणका कारण । कोरोनाका कारण अमेरिकाभर यो समाचार तयार पार्दासम्म १२ हजार २ सय ७४ जनाले ज्यान गुमाईसकेका छन् भने ३ लाख ८६ हजार ५ सय ७१ संक्रमित भेटिएका छन् ।

न्यूर्योक नराम्ररी प्रभावित
अमेरिकाका अधिकांश राज्यहरु कोरोनाको प्रकोपमा परेको भएपनि राजधानी न्यूर्योक नराम्ररी प्रभावित बनेको छ । कोरोनाका कारण मंगलबारमात्रै न्यूर्योकमा ७ सय ३१ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । मंगलबार न्यूर्योकमा झण्डै ७ नयाँ कोरोना संक्रमित भेटिएका छन् । न्यूर्योकमा हालसम्म १ लाख ३७ हजार भन्दा बढी कोरोना संक्रमित फेला परिसकेका छन् ।

सोमबार न्यूर्योकमा ५ सय ९९ जनाले ज्यान गुमाएका थिए । न्यूर्योकपछि सबैभन्दा बढी प्रभावित राज्यको रुपमा न्यूजर्सी रहेको छ । जहाँ आजमात्रै २ सय २९ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । यस्तै लौसिन्या, पेन्सिलभेनिया, जर्जिया,फ्लोरिडालगायतका राज्यहरुमा पनि दैनिक दर्जनौं मानिसहरुको ज्यान कोरोनाकै कारण गैरहेको छ ।

राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले अझै केही साता अमेरिकाको लागि दुःखद रहेको भन्दै सुरक्षा सावधानी अपनाउनका लागि नागरिकहरुलाई आग्रह गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
चीनले अमेरिकालाई भन्यो : चीनमा रहेको अमेरिकी बाणिज्य दुतावास तत्काल बन्द गर चीनले अमेरिकालाई भन्यो : चीनमा रहेको अमेरिकी बाणिज्य दुतावास तत्काल बन्द गर

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२४ जुलाई, २०२०बेइजिङ्ग, चीन । शुक्रबार मध्यरातसम्म अमेरिकाको टेक्सासस्थित...

झण्डै ६५ दिन अन्तरिक्षमा बिताएर सकुशल पृथ्वीमा फर्किए दुई अमेरिकी अन्तरिक्ष यात्री झण्डै ६५ दिन अन्तरिक्षमा बिताएर सकुशल पृथ्वीमा फर्किए दुई अमेरिकी अन्तरिक्ष यात्री

२०७६ फाल्गुन २५ गते आइतबार

०३ अगस्ट, २०२०न्यूर्योक, अमेरिका । २ महिना लामो अन्तरिक्षको...

सरकारको दाबी : ‘नेपाल अब मगन्ते र सडक बालबालिका मुक्त देश बन्यो’ सरकारको दाबी : ‘नेपाल अब मगन्ते र सडक बालबालिका मुक्त देश बन्यो’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१८ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले नेपाल अब सडक बालबालिका...

नेपालमा कोरोना : नयाँ संक्रमित भन्दा निको भएर घर फर्कनेको संख्या बढी नेपालमा कोरोना : नयाँ संक्रमित भन्दा निको भएर घर फर्कनेको संख्या बढी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जुलाई, २०२०काठमाडौं । नेपालमा पछिल्ला केहीदिनयता कोरोना संक्रमितको...

Top