मंगलबार अमेरिकामा कोरोनाका कारण १४ सयको मृत्यु, न्यूर्योकमा मात्रै ७ सय बढीको ज्यान गयो

Best Khabar Team | २०७७ असार २० गते शनिबार


०७ अप्रिल, २०२०
न्यूर्योक । अमेरिकामा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाको संक्रमण भयाबहको रुपमा फैलँदै गएको छ । जसका कारण अमेरिकामा पछिल्लो केहीदिन यता दैनिक १ हजार भन्दा बढीको ज्यान जान थालेको छ । सोमबार र मंगलबारको तथ्यांकलाई मात्रै आधार बनाउने हो भने पनि अमेरिकामा यी दुईदिन अर्थात् पछिल्लो ४८ घण्टामा २ हजार ६ सय भन्दा बढीको ज्यान गै सकेको छ ।

सोमबार स्थानीय समय अनुसार दिउँसो २ बजेसम्म अमेरकाभर १ हजार २ सय ५५ जनाको ज्यान गएको थियो भने ३० हजार भन्दा बढी नयाँ संक्रमित फेला परेका थिए । यही अवधिमा १९ हजार ६ सय भन्दा बढीको उपचार समेत सफल भएको थियो । तर त्यसको २४ घण्टा वित्न नपाउँदै मंगलबार दिउँसो २ बजेसम्म अमेरिकामा थप १ हजार ४ सय ३ जनाको ज्यान गएको छ कोरोना संक्रमणका कारण । कोरोनाका कारण अमेरिकाभर यो समाचार तयार पार्दासम्म १२ हजार २ सय ७४ जनाले ज्यान गुमाईसकेका छन् भने ३ लाख ८६ हजार ५ सय ७१ संक्रमित भेटिएका छन् ।

न्यूर्योक नराम्ररी प्रभावित
अमेरिकाका अधिकांश राज्यहरु कोरोनाको प्रकोपमा परेको भएपनि राजधानी न्यूर्योक नराम्ररी प्रभावित बनेको छ । कोरोनाका कारण मंगलबारमात्रै न्यूर्योकमा ७ सय ३१ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । मंगलबार न्यूर्योकमा झण्डै ७ नयाँ कोरोना संक्रमित भेटिएका छन् । न्यूर्योकमा हालसम्म १ लाख ३७ हजार भन्दा बढी कोरोना संक्रमित फेला परिसकेका छन् ।

सोमबार न्यूर्योकमा ५ सय ९९ जनाले ज्यान गुमाएका थिए । न्यूर्योकपछि सबैभन्दा बढी प्रभावित राज्यको रुपमा न्यूजर्सी रहेको छ । जहाँ आजमात्रै २ सय २९ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । यस्तै लौसिन्या, पेन्सिलभेनिया, जर्जिया,फ्लोरिडालगायतका राज्यहरुमा पनि दैनिक दर्जनौं मानिसहरुको ज्यान कोरोनाकै कारण गैरहेको छ ।

राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पले अझै केही साता अमेरिकाको लागि दुःखद रहेको भन्दै सुरक्षा सावधानी अपनाउनका लागि नागरिकहरुलाई आग्रह गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ प्रधानमन्त्रीले प्रतिनिधिसभामा भने : निर्मला पन्तको हत्यारलाई कानुनी कठघरामा उभ्याईन्छ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले...

निजी विद्यालयहरुलाई शिक्षा मन्त्रालयको निर्देशन : विद्यालय बन्द हुँदाको शुल्क नलिनु निजी विद्यालयहरुलाई शिक्षा मन्त्रालयको निर्देशन : विद्यालय बन्द हुँदाको शुल्क नलिनु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ जुन, २०२०काठमाडौं । निजी विद्यालय सञ्चालकहरुले लकडाउनका बेला...

नेपालमा बढ्दै कोरोना संक्रमित : २४ घण्टामा थपिए हालसम्मकै  धेरै संक्रमित नेपालमा बढ्दै कोरोना संक्रमित : २४ घण्टामा थपिए हालसम्मकै धेरै संक्रमित

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुन, २०२०काठमाडौं । पछिल्लो केही समययता फैलिएको कोरोना...

अर्को जिल्लामा जान कडाई, हिँडेर घर फर्केका मजदुरलाई थप समस्या अर्को जिल्लामा जान कडाई, हिँडेर घर फर्केका मजदुरलाई थप समस्या

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । सरकारले तत्कालका लागि एक...

Top