चीनमा कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या ह्वात्तै घट्यो, पछिल्लो २४ घण्टामा मृतकको संख्या सून्य

Best Khabar Team | २०७७ असार २० गते शनिबार


०७ मार्च, २०२०
बेइजिङ्ग । गत डिसेम्बरको अन्तिम साताबाट चीनको बुहान प्रान्तबाट फैलिएको कोरोना संक्रमण यतिबेला विश्वव्यापी बन्दै गएको छ । कोरोनाकै कारण हालसम्म विश्वभर पौने १ लाख भन्दा बढी (यो समाचार तयार पार्दासम्म ७६ हजार ३ सय ८३ जना) को ज्यान समेत गै सकेको छ भने १० लाख भन्दा बढी संक्रमित बनेका छन् ।

तर कोरोनाको केन्द्रविन्दुको रुपमा रहेको चीनमा भने पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना संक्रमित र मृतकको संख्या ह्वात्तै घटेको छ । सबैभन्दा खुसीको कुरा त के छ भने चीनमा पछिल्लो २४ घण्टामा कोरोनाबाट एकजनाले पनि ज्यान गुमाउनु परेको छैन । कोरोनासम्बन्धी विश्वव्यापी तथ्यांक अद्यावधिक गर्ने ओल्डोमिटर डटकमअनुसार पछिल्लो २४ घण्टामा चीनमा कोरोनाका ३२ जना मात्रै नयाँ संक्रमित देखिएका छन् । हिजो यही समयमा कोरोनाका ३९ जना नयाँ संक्रमित भेटिएका थिए । हिजो कोरोनाका कारण यही समयसम्ममा चीनका मात्रै २ जनाको ज्यान गएको थियो । यो तथ्यांकलाई आधार मान्दा चीनले विस्तारै कोरोनाको युद्द जितेको छ भने यहाँको विस्तारै जनजीवन सामान्यतर्फ उन्मुख बन्दै गएको छ ।

चीनमा हालसम्म कोरोनाका कारण ३ हजार ३ सय ३१ जनाको ज्यान गएको छ । पछिल्लो ३ साता यता मृतकको संख्या पनि एकदमै न्यून मात्रै देखिएका कारण चीन विस्तारै सामान्य जनजीवनतर्फ उन्मुख हुँदैछ । उद्योग तथा कलकारखना पछि कतिपय राज्यमा पछिल्ला ३ साता यता सञ्चालनमा रहेका छन् । बुहान पनि विस्तारै सामान्य जीवनजीवनतर्फ उन्मुख हुँदैछ । सडकमा मानिसहरुको उपस्थिति पनि विस्तारै बाक्लिन थालेको छ ।

चीनमा हाल कोरोना संक्रमित भै अस्पतालमा उपचार गराईरहेका १ हजार २ सय ९९ जना मध्ये २ सय ६५ को अवस्था मात्रै गम्भीर छ । यो सबै तथ्यांकलाई आधार बनाउँदा चीनले कोरोना विरुद्धको युद्धलाई विस्तारै जितेको छ भने जनजीवन पनि विस्तारै सामान्यतर्फ उन्मुख छ । चीनमा हालसम्म कोरोना संक्रमितको संख्या ८१ हजार ७ सय ८ रहेको छ । जुन तथ्यांकमा मृतक तथा अस्पतालमा उपचाररत समेत पर्दछन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित) फेरिँदै पर्यटकीय नगरी ठमेलको मुहार (फोटो फिचरसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । वर्षौदेखि विजुली, टेलिफोन, केबललगायतका...

नेपाल भ्रमणवर्षलाई लक्षित गरी पर्यटकलाई छुट योजना नेपाल भ्रमणवर्षलाई लक्षित गरी पर्यटकलाई छुट योजना

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ जनवरी, २०२० काठमाडौं । नेपाल भ्रमण वर्ष २०२०...

नवलपरासी दुर्घटना : ४ को मृत्यु, ८ घाइते नवलपरासी दुर्घटना : ४ को मृत्यु, ८ घाइते

२०७७ मंशिर १७ गते बुधबार

१२ फेब्रुअरी, २०२०परासी । नबलपरासीमा गएराति लु ४ त...

रसिया कारोना संक्रमितको सूचीमा विश्वकै दोश्रो नम्बरमा उक्लियो रसिया कारोना संक्रमितको सूचीमा विश्वकै दोश्रो नम्बरमा उक्लियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मे, २०२०मस्को । युरोप र अमेरिकी राष्ट्रहरुमा कोरोनाले...

Top