hi himalaya nepal

महाप्रसाद अधिकारी बने नेपाल राष्ट्र बैंकको १७ औं गभर्नर

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २४ गते सोमबार


०६ मार्च, २०२०
काठमाडौं । नेपाल राष्ट्रबैंकले नयाँ गर्भनर पाएको छ । नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आज बसेको बैठकले लगानी बोर्डका प्रमुख कार्यकारी अधिकृत समेत रहेका महाप्रसाद अधिकारीलाई गभर्नरको रुपमा नियुक्त गर्ने निर्णय गरेको हो । अर्थमन्त्री डा. युवराज खतिवडाको संयोजकत्वमा रहेको सिफारिस समितिले अधिकारीसहित डेपुटी गभर्नर चिन्तामणि सिवाकोटी र डा. राजन खनालको नाम गर्भनरका लागि सिफारिस गरेको भएपनि अधिकारीलाई गभर्नर बनाउने निर्णय मन्त्रीपरिषद्ले गरेको हो ।

यसअघि तत्कालीन सुशील कोइराला नेतृत्वको सरकारका बेलामा उनको नाम डा. चिरञ्जीवि नेपालसँगै गभर्नरमा सिफारिस भएका थिए । त्यतिबेला उनी रामशरण महतको तर्फबाट गर्भनरमा सिफारिस भएका थिए । तत्कालीन अर्थमन्त्री महतले उनलाई गर्भनरको लागि सिफारिस गरेको भएपनि तत्कालीन प्रधानमन्त्री कोइरालाको जोडबलमा नेपाललाई गर्भनर बनाइएको थियो । नवनियुक्त अधिकारीले राष्ट्रबैंकमा खरदार सरहको पदबाट जागिर शुरु गरेका थिए । उनीसँग राष्ट्रबैंकमा लामो समय काम गरेको अनुभव छ ।

उनी नेपाल राष्ट्र बैंकको १७ औं गभर्नर समेत बन्न सफल भएका छन् । उनले भारतको मद्रासबाट चार्डट एकाउन्टसम्मको अध्ययन पुरा गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपाल प्रहरी, सशस्त्र र राष्ट्रिय अनुसन्धानका गरी ५ जना सुरक्षाकर्मीमा कोरोना संक्रमण, सबैको अवस्था सामान्य नेपाल प्रहरी, सशस्त्र र राष्ट्रिय अनुसन्धानका गरी ५ जना सुरक्षाकर्मीमा कोरोना संक्रमण, सबैको अवस्था सामान्य

२०७७ बैशाख ३१ गते बुधबार

१३ मे, २०२०काठमाडौं । देशभर हालसम्म ५ जना सुरक्षाकर्मीमा...

लकडाउन जेठ ३२ सम्म लम्बियो लकडाउन जेठ ३२ सम्म लम्बियो

२०७७ जेठ १७ गते शनिबार

३० मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना रोग नियन्त्रणका लागि...

सिन्धुपाल्चोक पहिरोमा वेपत्ता सबैको परिचय खुल्यो, एक गर्भवतीसहित ३८ वेपत्ता, ५ को शव भेटियो (नामावलीसहित) सिन्धुपाल्चोक पहिरोमा वेपत्ता सबैको परिचय खुल्यो, एक गर्भवतीसहित ३८ वेपत्ता, ५ को शव भेटियो (नामावलीसहित)

२०७७ श्रावण ३० गते शुक्रबार

१४ अगस्ट, २०२०बाह्रबिसे, सिन्धुपाल्चोक । सिन्धुपाल्चोकको जुफाल गाउँपालिकाको वडा...

अमेरिकामा प्रहरी यातनाबाट अश्वेत नागरिकको मृत्यु प्रकरण : टेलिभिजनमा प्रत्यक्ष प्रशारण गर्दैगर्दा पत्रकारको हातमा प्रहरीको हत्कडी (भिडियोसहित) अमेरिकामा प्रहरी यातनाबाट अश्वेत नागरिकको मृत्यु प्रकरण : टेलिभिजनमा प्रत्यक्ष प्रशारण गर्दैगर्दा पत्रकारको हातमा प्रहरीको हत्कडी (भिडियोसहित)

२०७७ जेठ १७ गते शनिबार

अमेरिकाको मिन्निसोटा राज्यमा एकजना अश्वेत नागरिकको प्रहरीको यातनाबाट मृत्यु...

Top