विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना : अमेरिकामा चिडियाखानाको ४ वटा बाघमा कोरोना संक्रमण

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २४ गते सोमबार


०६ मार्च, २०२०
न्यूर्योक । विश्वमा पहिलो पटक बाघमा कोरोना (कोभिड १९) को संक्रमण देखिएको छ । यहाँस्थित एउटा सदर चिडियाखानामा रहेको जंगली बाघमा पहिलो पटक कोरोनाको संक्रमण देखिएको हो । बीसीसीका अनुसार न्यूर्योकको ब्रोनक्स जु (चिडियाखाना) मा रहेको एउटा पोथी बाघमा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । यो नै विश्वमै पहिलोपटक बाघमा देखिएको कोरोनाको संक्रमण भएको बन्यजन्तुहरुको क्षेत्रमा काम गर्ने संघसंस्थाका प्रतिनिधिले दाबी गरेका छन् । यसअघि चीनमा बिरालोमा कोरोनाको संक्रमण देखिएको पुष्टि भएको थियो ।

चिडियाखानामा रहकी एक बघिनी विरामी परेपछि परिक्षणका क्रममा कोरोनाको संक्रमण भेटिएको पुष्टि भएको अमेरिकी अधिकारीहरुले जनाएका छन् । न्यूर्योकको आयोवास्थित राष्ट्रिय भेटरिनरी प्रयोगशालाका अनुसार कोरोनाको संक्रमणबाट एक बघिनीसहित अरु ३ वटा बाघ समेत विरामी परेका छन् । सो चिडियाखानामा बन्जयन्तुको स्याहार सुसारमा खटिएका एकजना व्यक्तिमा कोरोनाको संक्रमण देखिएको र उनैका कारण बाघहरुमा समेत कोरोना संक्रमण भएको हुनसक्ने अनुमान अधिकारीहरुले गरेका छन् ।

यद्यपि कोरोना संक्रमित बाघ तथा बघिनीहरुको अवस्था सामान्य रहेको छ । बाघहरुमा खानामा अरुची तथा अल्छीपन देखिएपछि पशुचिकित्सकहरुले परिक्षण अघि बढाएका थिए । ल्याब परीक्षणका क्रममा बाघहरुमा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको बताइएको छ । कोरोनाको संक्रमण भेटिएपछि ती बाघहरुलाई छुट्टै राखेर उपचार थालिएको छ । यस्तै, बाघ तथा बघिनीहरुमा कोरोनाको संक्रमण देखिएपछि अन्य जनावरलाई भने छुट्टै ठाउँमा सुरक्षित राखिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अन्नपूर्ण आधार शिविरमा हिमपहिरो : ४ विदेशी पर्यटकसहित ६ जनाको अवस्था अज्ञात अन्नपूर्ण आधार शिविरमा हिमपहिरो : ४ विदेशी पर्यटकसहित ६ जनाको अवस्था अज्ञात

२०७६ माघ ३ गते शुक्रबार

१७ जनवरी, २०२०पोखरा । बहुचर्चित अन्नपूर्ण आधार शिविरमा गएको...

काठमाडौंमा ४ स्वास्थ्यकर्मीसहित थप २८८ जनामा कोरोना संक्रमण, संक्रमितको संख्या २१ सय नजिक काठमाडौंमा ४ स्वास्थ्यकर्मीसहित थप २८८ जनामा कोरोना संक्रमण, संक्रमितको संख्या २१ सय नजिक

२०७७ जेठ २० गते मंगलबार

०२ जुन, २०२०काठमाडौै । काठमाडौंको सिनामंगलमा रहेको काठमाडौं मेडिकल...

४६ औं राष्ट्रपतिको रुपमा ह्वाईट हाउस छिरे बाइडेन ! ४६ औं राष्ट्रपतिको रुपमा ह्वाईट हाउस छिरे बाइडेन !

२०७७ माघ ७ गते बुधबार

२० जनवरी, २०२१न्यूर्योक । संयुक्त राज्य अमेरिकाको ४६ औं...

ललितपुर दुर्घटना : एक पत्रकार र एक कलाकारको ज्यान गयो ललितपुर दुर्घटना : एक पत्रकार र एक कलाकारको ज्यान गयो

२०७६ जेठ १९ गते आइतबार

०२ जुन, २०१९ काठमाडौं । उपत्यकाको ललितपुरमा आज भएको...

Top