मन्त्रीपरिषद्को बैठक बालुवाटारमा : ‘लकडाउन’ एकसाता थपिने सम्भावना

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २२ गते बिहिबार


०६ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको रोकथाम र नियन्त्रणको लागि विगत २ सातादेखि लागू गरेको लकडाउनको समय एकसाता थप्ने तयारी गरेको छ । छिमेकी मुलुक भारतमा पनि लकडाउनको समय जारी रहेकोले थप एकसाताका लागि लकडाउन थप गर्न लागिएको मन्त्रीपरिषद् स्रोतले जानकारी दिएको छ । यद्यपि यसको औपचारिक घोषणा भने अहिले बालुवाटारमा जारी मन्त्रीपरिषद्को बैठकले गर्नेछ ।

त्यसका लागि अहिले प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा मन्त्रीपरिषद्को बैठक बसिरहेको छ । आजको मन्त्रीपरिषद् बैठकले कैलाली कञ्चनपुर लगायतका जिल्लामा भारतबाट आएकाहरुमा कोरोना देखिएकोले उनीहरुको सम्पर्कमा रहेकाहरुमा समेत कोरोनाको जोखिम रहेको भन्दै भन्दै लकडाउनको समयावधि थप एकसाता थप गर्ने विषयमा निर्णय लिने बताइएको छ । यस्तै ती जिल्लामा कोरोना चेकजाँचको लागि द्रुत गतिमा काम अघि बढाउका लागि सम्बन्धित जिल्ला र क्षेत्रमा आवश्यकीय सामग्री पठाउने विषयमा ठोस निर्णय लिनेछ ।

आजको बैठकमा लकडाउनको समीक्षा गर्दै भोलिका दिनमा अत्यावश्यकीय सामग्रीको प्रवाहलगायतका विषयमा पनि थप निर्णय लिइने सरकारी स्रोतको भनाई छ । बैठकमा सीमा क्षेत्र बन्द गर्ने समयावधि थप लम्ब्याउने विषयमा पनि निर्णय हुनेछ ।

हाल नेपालसँग सिमाना जोडिएका भारतीय सिमावर्ती क्षेत्रमा अत्यावश्यकीय बाहेकका सवारी साधन आउजाउ गर्न रोक लगाइएको छ । यसका अलावा सीमा क्षेत्रमा लकडाउन कार्यान्वयन गराउनका लागि सीमा सुरक्षाका लागि खटिएका सशस्त्र प्रहरीको संख्या थप्ने विषयमा समेत निर्णय हुने बताइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
यी ४ अस्पतालबाट पाइनेछ अब कोरोनाका खोप लगाएकाहरुले आधिकारिक प्रमाणपत्र यी ४ अस्पतालबाट पाइनेछ अब कोरोनाका खोप लगाएकाहरुले आधिकारिक प्रमाणपत्र

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ जुलाई, २०२१काठमाडौं । सरकारले काठमाडौं उपत्यकाभित्र सञ्चालनमा रहेकामध्ये...

नेपालमा कोरोना : चौथो संक्रमितपनि डिस्चार्ज, २७ को उपचार चल्दै नेपालमा कोरोना : चौथो संक्रमितपनि डिस्चार्ज, २७ को उपचार चल्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ अप्रिल, २०२०धनगढी । नेपालमा कोरोना संक्रमणमा परी निको...

लकडाउनमा घर फर्केका २४ मजदुरको ट्रक दुर्घटनामा मृत्यु, १५ गम्भीर घाइते लकडाउनमा घर फर्केका २४ मजदुरको ट्रक दुर्घटनामा मृत्यु, १५ गम्भीर घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ मे, २०२०नयाँदिल्ली । लकडाउनकै बीच घर फर्कन लागेका...

खर्च धान्न नसकिने भन्दै संघीयता खारेजीको मागसहित संशोधन प्रस्ताव*  दर्ता खर्च धान्न नसकिने भन्दै संघीयता खारेजीको मागसहित संशोधन प्रस्ताव* दर्ता

२०७६ फाल्गुन २३ गते शुक्रबार

०३ मे, २०२०काठमाडौं । मुलुकले संघीयता धान्न नसक्ने भन्दै...

Top