मन्त्रीपरिषद्को बैठक बालुवाटारमा : ‘लकडाउन’ एकसाता थपिने सम्भावना

Best Khabar Team | २०७७ जेठ २२ गते बिहिबार


०६ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको रोकथाम र नियन्त्रणको लागि विगत २ सातादेखि लागू गरेको लकडाउनको समय एकसाता थप्ने तयारी गरेको छ । छिमेकी मुलुक भारतमा पनि लकडाउनको समय जारी रहेकोले थप एकसाताका लागि लकडाउन थप गर्न लागिएको मन्त्रीपरिषद् स्रोतले जानकारी दिएको छ । यद्यपि यसको औपचारिक घोषणा भने अहिले बालुवाटारमा जारी मन्त्रीपरिषद्को बैठकले गर्नेछ ।

त्यसका लागि अहिले प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा मन्त्रीपरिषद्को बैठक बसिरहेको छ । आजको मन्त्रीपरिषद् बैठकले कैलाली कञ्चनपुर लगायतका जिल्लामा भारतबाट आएकाहरुमा कोरोना देखिएकोले उनीहरुको सम्पर्कमा रहेकाहरुमा समेत कोरोनाको जोखिम रहेको भन्दै भन्दै लकडाउनको समयावधि थप एकसाता थप गर्ने विषयमा निर्णय लिने बताइएको छ । यस्तै ती जिल्लामा कोरोना चेकजाँचको लागि द्रुत गतिमा काम अघि बढाउका लागि सम्बन्धित जिल्ला र क्षेत्रमा आवश्यकीय सामग्री पठाउने विषयमा ठोस निर्णय लिनेछ ।

आजको बैठकमा लकडाउनको समीक्षा गर्दै भोलिका दिनमा अत्यावश्यकीय सामग्रीको प्रवाहलगायतका विषयमा पनि थप निर्णय लिइने सरकारी स्रोतको भनाई छ । बैठकमा सीमा क्षेत्र बन्द गर्ने समयावधि थप लम्ब्याउने विषयमा पनि निर्णय हुनेछ ।

हाल नेपालसँग सिमाना जोडिएका भारतीय सिमावर्ती क्षेत्रमा अत्यावश्यकीय बाहेकका सवारी साधन आउजाउ गर्न रोक लगाइएको छ । यसका अलावा सीमा क्षेत्रमा लकडाउन कार्यान्वयन गराउनका लागि सीमा सुरक्षाका लागि खटिएका सशस्त्र प्रहरीको संख्या थप्ने विषयमा समेत निर्णय हुने बताइएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
युरोपमै सबैभन्दा बढी कोरोना संक्रमित इटलीमा, झण्डै एक दर्जन शहर ‘उच्च निगरानीमा’ युरोपमै सबैभन्दा बढी कोरोना संक्रमित इटलीमा, झण्डै एक दर्जन शहर ‘उच्च निगरानीमा’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ फेब्रुअरी, २०२० रोम । युरोपमा हालसम्म सबैभन्दा बढी...

इटलीमा कोरोनाको प्रकोप : झण्डै ६ करोड मानिसहरुलाई घरभित्रै बस्न  सरकारको आदेश इटलीमा कोरोनाको प्रकोप : झण्डै ६ करोड मानिसहरुलाई घरभित्रै बस्न सरकारको आदेश

२०७७ आश्विन १७ गते शनिबार

१० मार्च, २०२०रोम । पछिल्लो समयमा चीन बाहिर सबैभन्दा...

धादिङ्गमा जीप दुर्घटना, ४ को मृत्यु, १२ घाइते धादिङ्गमा जीप दुर्घटना, ४ को मृत्यु, १२ घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जुन, २०१९ धादिङ्ग । धादिङ्गको गजुरी गाउँपालिकामा जीप...

पोखरामा उपचाररत स्याङ्जाका एक पुरुषको कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु पोखरामा उपचाररत स्याङ्जाका एक पुरुषको कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ जुन, २०२०लेकसाइड, पोखरा । स्याङ्जाको सिरुबारी घर भएका...

Top