कोरोनाको महामारीमा पोर्चुगलका राष्ट्रपति किसानको बारीमा (फोटोफिचर)

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २२ गते शनिबार


पोर्तिमाउ । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण यतिबेला सिँगो विश्व लकडाउनको अवस्थामा पुगेको छ । विश्वका अधिकांश मानिसहरु यतिबेला घरभित्रै थुनिएका छन् भने कोरोनाबाट उत्पन्न संकट कहिलेसम्मका लागि जारी रहने हो भन्ने केही थाहा हुन सकेको छैन । कोरोनाका कारण युरोपेल नराम्ररी थला परेको छ ।

युरोपका विभिन्न देशमा कोरोनाका कारण दैनिक हजारौं मानिसहरुले ज्यान गुमाईरहेका छन् भने दशौं हजारको संख्या नयाँ संक्रमित फेला परेका छन् । यसको तुलनामा कोरोना संक्रमण निको भएर घर फर्कनेको संख्या न्यून छ । यसैमध्येको एक देश हो पोर्चुगल । यतिबेला सिँगो पोर्चुगल पनि कोरोनाको चपेटामा परेको छ । अरु बेला हुन्थ्यो भने यो समय (सामान्यतया अप्रिलदेखि) पर्यटकहरुको ओइरो लाग्ने बेला हो पोर्चुगलमा ।

तर यतिबेला पोर्चुगलका सबै होटल तथा रेस्टुरेन्ट बन्द भएका छन्, अत्यावश्यकीय सेवा प्रवाह गर्ने कार्यालय बाहेक अन्य ठाउँ लगभग सुनसान जस्तै बनेको छ भने मानिसहरु पनि आवश्यक काम बाहेक बाहिर निस्केका छैनन् । कोरोनाका कारण यो सामग्री तयार गर्दासम्म पोर्चुगलमा २ सय ६६ जनाले ज्यान गुमाइसकेका छन् भने १० हजार भन्दा बढी संक्रमित आइसोलेसनमा छन् । तर शनिबार एउटा अनौठो तस्वीर सार्वजनिक भयो ।

पोर्चुगलका राष्ट्रपति मार्सेलो रिबेलो दि सोउसा एक्कासी किसानको बारीमा पुगे । अनि कृषि कर्ममा खटिएका किसानसँग उनले केही भलाकुसारी समेत गर्न भ्याए, अनि किसानलाई सहानुभूति व्यक्त गरे । पर्यटन र कृषिमा आधारित युरोपेली मुलुकका राष्ट्रपतिले किसानका बारीमा पुगेका केही तस्वीरहरु यो घडीमा सबैका लागि अनुकरणीय हुने ठानेर हामीले यहाँ प्रस्तुत गरेका छौं ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
जेठ १५ सम्म लकडाउन लम्ब्याउन सिफारिस जेठ १५ सम्म लकडाउन लम्ब्याउन सिफारिस

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ मे, २०२०काठमाडौं । कोरोना संक्रमणबाट प्रभावित हुने तथा...

पर्वतको दुर्लुङ्मा भीषण पहिरो, २ घर पुर्दा ७ वेपत्ता, २ को शव भेटियो पर्वतको दुर्लुङ्मा भीषण पहिरो, २ घर पुर्दा ७ वेपत्ता, २ को शव भेटियो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ जुन, २०२०फलेबास, पर्वत । पर्वत जिल्लाको सदरमुकाम कुस्मासँगै...

फ्रान्समा कोरोना ताण्डब : एकैदिन १४ सय भन्दा बढीको मृत्यु फ्रान्समा कोरोना ताण्डब : एकैदिन १४ सय भन्दा बढीको मृत्यु

२०७७ असार २० गते शनिबार

०७ अप्रिल २०२० पेरिस । फ्रान्समा पछिल्लो दिनहरुमा कोरोनाका...

Top