कोरोनाको महामारीमा पोर्चुगलका राष्ट्रपति किसानको बारीमा (फोटोफिचर)

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २२ गते शनिबार


पोर्तिमाउ । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण यतिबेला सिँगो विश्व लकडाउनको अवस्थामा पुगेको छ । विश्वका अधिकांश मानिसहरु यतिबेला घरभित्रै थुनिएका छन् भने कोरोनाबाट उत्पन्न संकट कहिलेसम्मका लागि जारी रहने हो भन्ने केही थाहा हुन सकेको छैन । कोरोनाका कारण युरोपेल नराम्ररी थला परेको छ ।

युरोपका विभिन्न देशमा कोरोनाका कारण दैनिक हजारौं मानिसहरुले ज्यान गुमाईरहेका छन् भने दशौं हजारको संख्या नयाँ संक्रमित फेला परेका छन् । यसको तुलनामा कोरोना संक्रमण निको भएर घर फर्कनेको संख्या न्यून छ । यसैमध्येको एक देश हो पोर्चुगल । यतिबेला सिँगो पोर्चुगल पनि कोरोनाको चपेटामा परेको छ । अरु बेला हुन्थ्यो भने यो समय (सामान्यतया अप्रिलदेखि) पर्यटकहरुको ओइरो लाग्ने बेला हो पोर्चुगलमा ।

तर यतिबेला पोर्चुगलका सबै होटल तथा रेस्टुरेन्ट बन्द भएका छन्, अत्यावश्यकीय सेवा प्रवाह गर्ने कार्यालय बाहेक अन्य ठाउँ लगभग सुनसान जस्तै बनेको छ भने मानिसहरु पनि आवश्यक काम बाहेक बाहिर निस्केका छैनन् । कोरोनाका कारण यो सामग्री तयार गर्दासम्म पोर्चुगलमा २ सय ६६ जनाले ज्यान गुमाइसकेका छन् भने १० हजार भन्दा बढी संक्रमित आइसोलेसनमा छन् । तर शनिबार एउटा अनौठो तस्वीर सार्वजनिक भयो ।

पोर्चुगलका राष्ट्रपति मार्सेलो रिबेलो दि सोउसा एक्कासी किसानको बारीमा पुगे । अनि कृषि कर्ममा खटिएका किसानसँग उनले केही भलाकुसारी समेत गर्न भ्याए, अनि किसानलाई सहानुभूति व्यक्त गरे । पर्यटन र कृषिमा आधारित युरोपेली मुलुकका राष्ट्रपतिले किसानका बारीमा पुगेका केही तस्वीरहरु यो घडीमा सबैका लागि अनुकरणीय हुने ठानेर हामीले यहाँ प्रस्तुत गरेका छौं ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
हवाई उडान र सीमा नाका पनि साउन ७ गतेसम्म  बन्द गर्ने सरकारको निर्णय हवाई उडान र सीमा नाका पनि साउन ७ गतेसम्म बन्द गर्ने सरकारको निर्णय

२०७७ असार १५ गते सोमबार

२९ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको...

बाजुरामा दुई वर्षकी बालिकाको कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु : मृतकको संख्या ८ पुग्यो बाजुरामा दुई वर्षकी बालिकाको कोरोना संक्रमणका कारण मृत्यु : मृतकको संख्या ८ पुग्यो

२०७७ जेठ १८ गते आइतबार

३१ मे, २०२०मार्तडी । सुदुरपश्चिमको बाजुरा जिल्लामा दुई वर्षकी...

घरमाभएका सबै दाजुभाईलाई एउटै श्रीमती बिहे गर्ने संसारकै अनौठो चलन नेपालमा (भिडियोसहित) घरमाभएका सबै दाजुभाईलाई एउटै श्रीमती बिहे गर्ने संसारकै अनौठो चलन नेपालमा (भिडियोसहित)

२०७६ मंशिर २७ गते शुक्रबार

नेपाली समाजमा एक श्रीमान् का २ वटा २ भन्दा...

बेलायतमा नयाँ प्रकारको कोरोना संक्रमण देखिएसँगै युरोपका अधिकांश देशद्वारा हवाई उडानमा रोक बेलायतमा नयाँ प्रकारको कोरोना संक्रमण देखिएसँगै युरोपका अधिकांश देशद्वारा हवाई उडानमा रोक

२०७७ पुष ७ गते मंगलबार

२२डिसेम्बर, २०२०वेस्टह्याम, लण्डन । पछिल्ला दिनहरुमा कोरोना भाइसरका कडा...

Top