‘लकडाउन’मा थप कडाई

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २२ गते शनिबार


०४ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले बन्दाबन्दी (लकडाउन)लाई अझै प्रभावकारी बनाउने निर्णय गरेको छ । यसका लागि एक प्रदेशबाट अर्को प्रदेशमा आउजाउ गर्न कडाई गरिने भएको छ । हाल विशेष पास लिएर एक ठाउँबाट अर्को ठाउँमा आउजाउ गर्न पाउने व्यवस्था भएपनि अब सरकारको यो निर्णयसँगै लकडाउन थप कडाई हुने भएको छ ।

सरकारले एक प्रदेशबाट अर्को प्रदेश र एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा आउजाउ गर्नका कडाई गर्ने भएको छ । कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै सरकारले यो व्ययवस्था गर्न लागेको हो । यसका लागि सम्बन्धित प्रदेशका प्रमुख, स्थानीय तहका अधिकारीलगायतलाई विशेष कडाईका साथ नियम कार्यान्वयनका लागि ध्यानाकर्षण गराईने सरकारले जनाएको छ । अब यो निर्णय भएपछि एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा आउ जाउन गर्न अर्को व्यवस्था नभएसम्मको लागि नपाइने भएको छ ।

नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आजको बैठकले कोरोनाको संक्रमण जोगाउनका लागि एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा आउजाउ गर्न विशेष रोक लगाउने निर्णय गरेको हो । यस्तै सरकारले कोरोना संक्रमित देखिएको तीन जिल्ला बाग्लुङ्ग, कञ्चनपुर र कैलालीमा छिटो विधिबाट कोरोना जाँच गर्ने व्यवस्था मिलाउने भएको छ । यी जिल्लाहरुमा देखिएका कोरोना संक्रमितको सम्पर्कमा रहेकाहरुको समेत चेकजाँच गर्नुपर्ने भएकोले यो व्यवस्था गर्न लागिएको सञ्चारमन्त्री युवराज खतिवडाले जानकारी दिएका छन् ।

बैठकले कोरोना नियन्त्रणमा खटिएका स्वास्थ्यकर्मीको बीमा, प्रोत्साहन भत्ताका साथै उनीहरुको सुरक्षामा खलल पु¥याउनेमाथि कडा कारबाही गर्ने जनाएको छ । यस्तै सुरक्षाकर्मीलाई आवश्यक पर्ने स्वास्थ्य उपकरण पनि यथासक्य उपलब्ध गराउने निर्णय गरेका छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
दोश्रोपटक मृगौला प्रत्यारोपणपछि प्रधानमन्त्री ओलीले गरेको पहिलो राष्ट्रिय सम्बोधन (पूर्णपाठसहित) दोश्रोपटक मृगौला प्रत्यारोपणपछि प्रधानमन्त्री ओलीले गरेको पहिलो राष्ट्रिय सम्बोधन (पूर्णपाठसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० मार्च, २०२० काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको...

सुनिताले एकै पटकमा जन्माईन् ४ बच्चा :  जसमा ३ छोरी, १ छोरा सुनिताले एकै पटकमा जन्माईन् ४ बच्चा : जसमा ३ छोरी, १ छोरा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ जनवरी, २०२० पोखरा । पोखराको मणिपाल अस्पतालमा प्रसुती...

दुर्घटनाग्रस्त एति एयर प्रकरण : २६ जनाको शव भेटियो, ५ भारतीयसहित ११ विदेशी यात्रु दुर्घटनाग्रस्त एति एयर प्रकरण : २६ जनाको शव भेटियो, ५ भारतीयसहित ११ विदेशी यात्रु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ जनवरी, २०२३चिप्लेढुंगा, पोखरा । आज बिहान पोखरामा दुर्घटनाग्रस्त...

दिल्लीको मुख्यमन्त्रीमा तेश्रो पटकपनि केजरीवालनै दिल्लीको मुख्यमन्त्रीमा तेश्रो पटकपनि केजरीवालनै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ फेब्रुअरी, २०२० नयाँदिल्ली । नयाँदिल्लीले तेश्रोपटक पनि अरविन्द...

Top