‘लकडाउन’मा थप कडाई

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २२ गते शनिबार


०४ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले बन्दाबन्दी (लकडाउन)लाई अझै प्रभावकारी बनाउने निर्णय गरेको छ । यसका लागि एक प्रदेशबाट अर्को प्रदेशमा आउजाउ गर्न कडाई गरिने भएको छ । हाल विशेष पास लिएर एक ठाउँबाट अर्को ठाउँमा आउजाउ गर्न पाउने व्यवस्था भएपनि अब सरकारको यो निर्णयसँगै लकडाउन थप कडाई हुने भएको छ ।

सरकारले एक प्रदेशबाट अर्को प्रदेश र एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा आउजाउ गर्नका कडाई गर्ने भएको छ । कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै सरकारले यो व्ययवस्था गर्न लागेको हो । यसका लागि सम्बन्धित प्रदेशका प्रमुख, स्थानीय तहका अधिकारीलगायतलाई विशेष कडाईका साथ नियम कार्यान्वयनका लागि ध्यानाकर्षण गराईने सरकारले जनाएको छ । अब यो निर्णय भएपछि एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा आउ जाउन गर्न अर्को व्यवस्था नभएसम्मको लागि नपाइने भएको छ ।

नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आजको बैठकले कोरोनाको संक्रमण जोगाउनका लागि एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा आउजाउ गर्न विशेष रोक लगाउने निर्णय गरेको हो । यस्तै सरकारले कोरोना संक्रमित देखिएको तीन जिल्ला बाग्लुङ्ग, कञ्चनपुर र कैलालीमा छिटो विधिबाट कोरोना जाँच गर्ने व्यवस्था मिलाउने भएको छ । यी जिल्लाहरुमा देखिएका कोरोना संक्रमितको सम्पर्कमा रहेकाहरुको समेत चेकजाँच गर्नुपर्ने भएकोले यो व्यवस्था गर्न लागिएको सञ्चारमन्त्री युवराज खतिवडाले जानकारी दिएका छन् ।

बैठकले कोरोना नियन्त्रणमा खटिएका स्वास्थ्यकर्मीको बीमा, प्रोत्साहन भत्ताका साथै उनीहरुको सुरक्षामा खलल पु¥याउनेमाथि कडा कारबाही गर्ने जनाएको छ । यस्तै सुरक्षाकर्मीलाई आवश्यक पर्ने स्वास्थ्य उपकरण पनि यथासक्य उपलब्ध गराउने निर्णय गरेका छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
पोखरामा सडक महोत्सवको रौनकता पोखरामा सडक महोत्सवको रौनकता

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ डिसेम्बर, २०१९ पोखरा । नयाँवर्ष २०२० को अवसर...

राँके जुलुस निकाल्ने तयारी गर्दैगर्दा विप्लव समूहका ५ जना काठमाडौंमा पक्राउ राँके जुलुस निकाल्ने तयारी गर्दैगर्दा विप्लव समूहका ५ जना काठमाडौंमा पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० जुन, २०१९ काठमाडौं । आज साँझ राजधानीका विभिन्न...

कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित) कोरोना संक्रमण बढ्दै गर्दा काठमाडौं जिल्लामा दर्जनौं गतिविधि भदौ १५ सम्मलाई निषेध(विज्ञप्तिसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्ला दिनमा काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना...

कोरोना भाइरसको प्रकोप : अप्रिल १५ सम्मका लागि पोर्चुगल र स्पेनबीचको सबै नाका बन्द कोरोना भाइरसको प्रकोप : अप्रिल १५ सम्मका लागि पोर्चुगल र स्पेनबीचको सबै नाका बन्द

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ मार्च, २०२०मड्रिड । युरोपेली मुलुक पोर्चुगलले छिमेकी मुलुक...

Top