‘लकडाउन’मा थप कडाई

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २२ गते शनिबार


०४ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले बन्दाबन्दी (लकडाउन)लाई अझै प्रभावकारी बनाउने निर्णय गरेको छ । यसका लागि एक प्रदेशबाट अर्को प्रदेशमा आउजाउ गर्न कडाई गरिने भएको छ । हाल विशेष पास लिएर एक ठाउँबाट अर्को ठाउँमा आउजाउ गर्न पाउने व्यवस्था भएपनि अब सरकारको यो निर्णयसँगै लकडाउन थप कडाई हुने भएको छ ।

सरकारले एक प्रदेशबाट अर्को प्रदेश र एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा आउजाउ गर्नका कडाई गर्ने भएको छ । कोरोना संक्रमितको संख्या बढेसँगै सरकारले यो व्ययवस्था गर्न लागेको हो । यसका लागि सम्बन्धित प्रदेशका प्रमुख, स्थानीय तहका अधिकारीलगायतलाई विशेष कडाईका साथ नियम कार्यान्वयनका लागि ध्यानाकर्षण गराईने सरकारले जनाएको छ । अब यो निर्णय भएपछि एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा आउ जाउन गर्न अर्को व्यवस्था नभएसम्मको लागि नपाइने भएको छ ।

नेपाल सरकार मन्त्रीपरिषद्को आजको बैठकले कोरोनाको संक्रमण जोगाउनका लागि एउटा स्थानीय तहबाट अर्को स्थानीय तहमा आउजाउ गर्न विशेष रोक लगाउने निर्णय गरेको हो । यस्तै सरकारले कोरोना संक्रमित देखिएको तीन जिल्ला बाग्लुङ्ग, कञ्चनपुर र कैलालीमा छिटो विधिबाट कोरोना जाँच गर्ने व्यवस्था मिलाउने भएको छ । यी जिल्लाहरुमा देखिएका कोरोना संक्रमितको सम्पर्कमा रहेकाहरुको समेत चेकजाँच गर्नुपर्ने भएकोले यो व्यवस्था गर्न लागिएको सञ्चारमन्त्री युवराज खतिवडाले जानकारी दिएका छन् ।

बैठकले कोरोना नियन्त्रणमा खटिएका स्वास्थ्यकर्मीको बीमा, प्रोत्साहन भत्ताका साथै उनीहरुको सुरक्षामा खलल पु¥याउनेमाथि कडा कारबाही गर्ने जनाएको छ । यस्तै सुरक्षाकर्मीलाई आवश्यक पर्ने स्वास्थ्य उपकरण पनि यथासक्य उपलब्ध गराउने निर्णय गरेका छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
म्यानमारमा सैन्य दमन हिंसात्मक बन्दै : ज्यान जोगाउन हजारौं जनता थाइल्याण्डतर्फ भागे म्यानमारमा सैन्य दमन हिंसात्मक बन्दै : ज्यान जोगाउन हजारौं जनता थाइल्याण्डतर्फ भागे

२०७७ चैत्र १६ गते सोमबार

२९ मार्च, २०२१बैंकक, थाइल्याण्ड । म्यानमारमा गएको फेब्रुअरी १...

अमेरिकामा अर्को गोलीकाण्ड : सरकारी कार्यालयका १२ कर्मचारी मारिए अमेरिकामा अर्को गोलीकाण्ड : सरकारी कार्यालयका १२ कर्मचारी मारिए

२०७६ जेठ २० गते सोमबार

०३ जुर्लाइ, २०१८ काठमाडौं । अमेरिकाको भर्जिनियामा भएको पछिल्लो...

एक्कासी कसरी थपिए चीनमा एकैदिन झण्डै १३ सय मृतक ? एक्कासी कसरी थपिए चीनमा एकैदिन झण्डै १३ सय मृतक ?

२०७७ बैशाख ५ गते शुक्रबार

१७ अप्रिल, २०२० बेइजिङ्ग । चीनमा कोरोना भाइरसका कारण...

बाग्लुङ्गको ढोरपाटनमा बाढीले एकदर्जन बढी घर बगायो, ८ को मृत्यु, केही वेपत्ता बाग्लुङ्गको ढोरपाटनमा बाढीले एकदर्जन बढी घर बगायो, ८ को मृत्यु, केही वेपत्ता

२०७७ भाद्र १८ गते बिहिबार

०२ सेप्टेम्बर, २०२०बलेवा, बाग्लुङ्ग । बाग्लुङ्गको ढोरपाटन नगरपालिकाको लाँकुरीबोट...

Top