विश्वभर कोरोनाका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ५३ हजार नाघ्यो

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन २१ गते बुधबार


०३ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणम परी ज्यान गुमाउनेहरुको संख्या ५० हजार नाघेको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म विश्वका विभिन्न मुलुकमा कोरोनाको संक्रमणको कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ५० हजार नाघेको छ । कोरोना भाइरसको विश्वव्यापी तथ्यांक सार्वजनिक गर्ने ओल्डोमिर्टस्का अनुसार यो समाचार तयार पार्दासम्म कोरोनाका कारण ५३ हजार २ सय ८० जनाले ज्यान गुमाईसकेका छन् ।

यस्तै विश्वभरका १० लाख १८ हजार ५ सय ३६ मा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । जसमध्ये २ लाख १३ हजार ४ सय ९९ जना कोरोनाको संक्रमणपछि अस्पतालमा उपचार गराएर स्वास्थ्यलाभ गरी घर फर्केका छन् । कोरोनाबाट अहिलेसम्म सबैभन्दा धेरै इटलीमा १३ हजार ९ सय १५ जनाको ज्यान गएको छ । यस्तै त्यसपछि स्पेनमा १० हजार ३ सय ४८, अमेरिकामा ६ हजार ९६ जना, जर्मनीमा १ हजार १ सय ७, फ्रान्समा ५ हजार ३ सय ८७ जना, बेलायतमा २ हजार ९ सय २१ जना, स्वीट्जरल्याण्डमा ५ सय ३६ जना, नेदरल्याण्डमा १ हजार ३ सय ३९ जना, क्यानेडामा १ सय ७३ जना, पोर्चुगलमा २ सय ९ जनाको कोरोनाका कारण ज्यान गै सकेको छ ।

कोरोनाको उद्गमस्थलको रुपमा रहेको चीनमा अहिलेसम्म कोरोनाका कारण ३ हजार ३ सय २२ जनाले ज्यान गुमाएका छन् भने ८१ हजार भन्दा बढी संक्रमित भेटिएका छन् । यही अवधिमा अमेरिकामा भने २ लाख ४५ हजार ३ सय ७३ जना संक्रमित देखिएका छन् । इटलीमा १ लाख १५ हजार २ सय ४२, स्पेनमा १ लाख १२ हजार, जर्मनीमा ८४ हजार ७ सय, फ्रान्समा ५९ हजार बढी संक्रमित भेटिएका छन् ।

कोरोनाका कारण विश्वका करिब २ सय मुलुकका लाखौ प्रभावित बनेका छन् । नेपालमा यो समाचार तयार पर्दासम्म ५ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ भने एकजना स्वास्थ्य उपचारपछि घर फर्केका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
उपत्यकासँगैको ‘बत्तिमुनीको’ गाउँ : एक वर्षमै बन्यो स्वास्थ्यचौकी, गाउँलेले पाए एम्बुलेन्स उपत्यकासँगैको ‘बत्तिमुनीको’ गाउँ : एक वर्षमै बन्यो स्वास्थ्यचौकी, गाउँलेले पाए एम्बुलेन्स

२०७६ माघ १९ गते आइतबार

०२ जनवरी, २०२०गोदावरी । त्यसो त धेरैको मनमा आउला...

मध्यरातमा बाँकेको जंगलमा भयानक दुर्घटना, १२ को मृत्यु, २१ घाइते मध्यरातमा बाँकेको जंगलमा भयानक दुर्घटना, १२ को मृत्यु, २१ घाइते

२०७६ पुष २१ गते सोमबार

०१ जुन, २०२०सोनारी, बाँके । बाँकेमा गएराति भएको भ्यान...

नेपालका ४२ जिल्लामा भेटिए कोरोना संक्रमित, बाँके सबैभन्दा धेरै प्रभावित (प्रदेश र जिल्लागत तथ्यांकसहित) नेपालका ४२ जिल्लामा भेटिए कोरोना संक्रमित, बाँके सबैभन्दा धेरै प्रभावित (प्रदेश र जिल्लागत तथ्यांकसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ मे, २०२०काठमाडौं । नेपालका कुल ४२ जिल्लामा हालसम्म...

बालुवाटार जग्गा प्रकरण : पूर्व प्रधानमन्त्री माधव नेपाल र पूर्व मुख्यसचिव पौडेलसँग पनि सोधपुछ बालुवाटार जग्गा प्रकरण : पूर्व प्रधानमन्त्री माधव नेपाल र पूर्व मुख्यसचिव पौडेलसँग पनि सोधपुछ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवाससँगै जोडिएको...

Top