विश्वभर कोरोनाका कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ५३ हजार नाघ्यो

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन २१ गते बुधबार


०३ अप्रिल, २०२०
काठमाडौं । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणम परी ज्यान गुमाउनेहरुको संख्या ५० हजार नाघेको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म विश्वका विभिन्न मुलुकमा कोरोनाको संक्रमणको कारण ज्यान गुमाउनेको संख्या ५० हजार नाघेको छ । कोरोना भाइरसको विश्वव्यापी तथ्यांक सार्वजनिक गर्ने ओल्डोमिर्टस्का अनुसार यो समाचार तयार पार्दासम्म कोरोनाका कारण ५३ हजार २ सय ८० जनाले ज्यान गुमाईसकेका छन् ।

यस्तै विश्वभरका १० लाख १८ हजार ५ सय ३६ मा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । जसमध्ये २ लाख १३ हजार ४ सय ९९ जना कोरोनाको संक्रमणपछि अस्पतालमा उपचार गराएर स्वास्थ्यलाभ गरी घर फर्केका छन् । कोरोनाबाट अहिलेसम्म सबैभन्दा धेरै इटलीमा १३ हजार ९ सय १५ जनाको ज्यान गएको छ । यस्तै त्यसपछि स्पेनमा १० हजार ३ सय ४८, अमेरिकामा ६ हजार ९६ जना, जर्मनीमा १ हजार १ सय ७, फ्रान्समा ५ हजार ३ सय ८७ जना, बेलायतमा २ हजार ९ सय २१ जना, स्वीट्जरल्याण्डमा ५ सय ३६ जना, नेदरल्याण्डमा १ हजार ३ सय ३९ जना, क्यानेडामा १ सय ७३ जना, पोर्चुगलमा २ सय ९ जनाको कोरोनाका कारण ज्यान गै सकेको छ ।

कोरोनाको उद्गमस्थलको रुपमा रहेको चीनमा अहिलेसम्म कोरोनाका कारण ३ हजार ३ सय २२ जनाले ज्यान गुमाएका छन् भने ८१ हजार भन्दा बढी संक्रमित भेटिएका छन् । यही अवधिमा अमेरिकामा भने २ लाख ४५ हजार ३ सय ७३ जना संक्रमित देखिएका छन् । इटलीमा १ लाख १५ हजार २ सय ४२, स्पेनमा १ लाख १२ हजार, जर्मनीमा ८४ हजार ७ सय, फ्रान्समा ५९ हजार बढी संक्रमित भेटिएका छन् ।

कोरोनाका कारण विश्वका करिब २ सय मुलुकका लाखौ प्रभावित बनेका छन् । नेपालमा यो समाचार तयार पर्दासम्म ५ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ भने एकजना स्वास्थ्य उपचारपछि घर फर्केका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
वीरगञ्जमा थप ३ जनामा कोरोना संक्रमण, संक्रमितको संख्या १२ पुग्यो वीरगञ्जमा थप ३ जनामा कोरोना संक्रमण, संक्रमितको संख्या १२ पुग्यो

२०७७ मंशिर १९ गते शुक्रबार

१२ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । नेपालमा थप ३ जनामा...

विवाहिता महिलाहरुको अन्तर्राष्ट्रिय सौन्दर्य प्रतियोगिता नेपालकी अनिला श्रेष्ठ सहभागी हुँदै (फोटोफिचर सहित) विवाहिता महिलाहरुको अन्तर्राष्ट्रिय सौन्दर्य प्रतियोगिता नेपालकी अनिला श्रेष्ठ सहभागी हुँदै (फोटोफिचर सहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । ईप्लानेट प्रा.लि.ले अनिला श्रेष्ठलाई...

पोखरा स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा उपचाररत एकको कोरोनाका कारण मृत्यु पोखरा स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा उपचाररत एकको कोरोनाका कारण मृत्यु

२०७७ भाद्र २३ गते मंगलबार

०९ अगस्ट, २०२०लेकसाईड, कास्की । मधुमेहको उपचारका लागि अस्पताल...

कोरोनाबारे भ्रमछर्ने अनलाईनप्रति कठोर बन्दै प्रेस काउन्सिल : १४ अनलाईन बन्द,  ३६ वटालाई स्पष्टीकरण (अनलाईनको सूची र कारणसहित) कोरोनाबारे भ्रमछर्ने अनलाईनप्रति कठोर बन्दै प्रेस काउन्सिल : १४ अनलाईन बन्द, ३६ वटालाई स्पष्टीकरण (अनलाईनको सूची र कारणसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मार्च, २०२०काठमाडौं । महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको...

Top