काठमाडौंमा रहेका अमेरिकीहरुलाई मंगलबार विमान चार्टर गरेर स्वदेश ल्याईँदै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२९ मार्च, २०२०
सुनिल तिवारी / न्यूर्योक । अमेरिकाले नेपालमा रहेका आफ्ना नागरिकहरुलाई विमान चार्टर गरेर स्वदेश ल्याउने भएको छ । पछिल्लो समयमा नेपालमा पनि कोरोना भाइरसको संक्रमितको संख्या बढ्न थालेपछि अमेरिका सरकारले आफ्ना नागरिहकरुलाई कतार एयरको विमान चार्टर गरेर अमेरिका ल्याउन लागेको हो ।

यसरी आउने नागरिकहरुलाई प्राथमिकतामा राखेर अमेरिका ल्याउन लागिएको दुतावासले जनाएको छ । जसमा पहिलो नम्बरमा ६५ बर्ष काटेका र स्वास्थ्य समस्यामा परेकाहरु पर्नेछन् । यस्तै दोश्रोमा बालबालिकाहरु र त्यसपछि आउन चाहेका सबै अमेरिकीहरु पर्नेछन् ।

नेपालस्थित अमेरिकी दुतावासका प्रमुख रेन्डी बेरीले एक भिडियो सन्देश जारी गरी देशभरी रहेका र स्वदेश फर्कन चाहेकालाई काठमाडौंमा जम्मा गर्नका लागि दूतावासले नेपाल सरकार र सरोकारवालासँग समन्वय गरिरहेको भन्दै आफू रहेको जिल्ला र क्षेत्रमा रहेका स्थानीय प्रतिनिधिमार्फत् दूतावासको सम्पर्कमा रहनका लागि आग्रह गरेका छन् ।

उनीहरुलाई यही मार्च ३१ तारिकको दिन मंगलबार कतारबाट गएको कतार एयरवेजको विमानले काठमाडौंबाट उद्दार गर्ने छ । देशका विभिन्न भागमा पदयात्राको क्रममा रहेका तथा नेपालका विभिन्न मिसनमा काम गर्ने ती नागरिकहरुलाई तत्कालका लागि अमेरिका ल्याउन लागिएको दूतावास स्रोतले जानकारी दिएको छ । अमेरिका फर्कन चाहने अमेरिकी नागरिकहरु यतिबेला नेपालका विभिन्न क्षेत्रबाट काठमाडौंमा भेला भएका छन् ।

उनीहरुलाई नेपाल पर्यटन बोर्ड, ट्रेकिङ् एजेन्सिज् एसोसिएसन अफ नेपाल, टानलगायतको समन्वयमा विभिन्न जिल्लाबाट प्रहरीको गाडी तथा विमानमा राखेर काठमाडौं ल्याइ पु¥याइएको छ । यसरी उद्दारमा पर्नेहरुमा कतिपय दूतावासका कर्मचारीहरु समेत रहेको दूतावास स्रोतले जानकारी दिएको छ । अमेरिकी सरकारको विदेश मन्त्रालयको चार्टर विमान आगामी मार्च ३१ का दिन दिउँसो १२ बजे काठमाडौंबाट कतारको लागि उड्ने छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
समुदायमा कोरोना संक्रमित भेटिएपछि पवर्तको सदरमुकाम कुस्मा बजार सिल ! समुदायमा कोरोना संक्रमित भेटिएपछि पवर्तको सदरमुकाम कुस्मा बजार सिल !

२०७७ मंशिर २४ गते बुधबार

१२ सेप्टेम्बर, २०२०फलेबास, पर्वत । पवर्तको कुस्मामा क्वारेन्टाइन बाहिर...

नेपालमा रोकिएकाहरुलाई हङकङ र जापान जान बाटो खुल्यो नेपालमा रोकिएकाहरुलाई हङकङ र जापान जान बाटो खुल्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१५ मे, २०२०काठमाडौं । कोरोनाको प्रकोपपछि भएको लकडाउनका कारण...

सबै ‘अबैतानिक महावाणिज्यदूत’को सेवा सुविधा खोसियो सबै ‘अबैतानिक महावाणिज्यदूत’को सेवा सुविधा खोसियो

२०७७ श्रावण २० गते मंगलबार

०८ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । सरकारले नेपालस्थित सबै कूटनीतिक...

सर्वोच्चले सरकारलाई भन्यो :  जोखिममा रहेका नेपालीको तत्काल उद्दार गर सर्वोच्चले सरकारलाई भन्यो : जोखिममा रहेका नेपालीको तत्काल उद्दार गर

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ अप्रिल २०२० काठमाडौं । विश्वका विभिन्न देशमा जोखिमपूर्ण...

Top