आगामी अप्रिल १५ (२०७७ बैशाख ३ गते) सम्मका लागि नेपालमा विदेशबाट आउने उडान प्रतिबन्ध

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र १६ गते आइतबार


२९ मार्च, २०२०
काठमाडौ । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण र यसबाट उत्पन्न हुनसक्ने जोखिमलाई मध्यनजर गर्दै विदेशबाट आउने उडानहरुमा थप समयको लागि प्रतिबन्ध लगाउने निर्णय गरेको छ । कोरोना नियन्त्रणसम्बन्धी उच्चस्तरीय समितिको आज बसेको बैठकले आगामी २०७७ साल बैशाख ३ अर्थात् अप्रिल १५ सम्मको लागि विदेशबाट आउने उडानहरुमा प्रतिबन्ध लगाउने निर्णय गरेको हो ।

यसअघि सरकारले चैत्र ३ देखि चैत्र १८ गते मध्यरातसम्मका लागि अन्र्तराष्ट्रिय मुलुकबाट नेपाल आउने सबै यात्रुबाहक विमानहरु उडान प्रतिबन्ध लगाएको थियो । पहिलो पटक लगाईएको प्रतिबन्धको समयसिमा सकिन लाग्दा नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै गएपछि विदेशबाट आउने विमानको आवागमनमा थप १५ दिन रोक लगाउने निर्णय सरकारले गरेको हो । हालसम्म नेपालमा देखिएका कोरोना संक्रमितलाई आधार मान्दा सबै विदेशबाट विमान हुँदै नेपाल आएकाहरुमा संक्रमण देखिएको छ ।

त्यहि कारणले तत्काल विदेशी मुलुकबाट विमान तथा यात्रुहरु आउन नदिने निर्णय भएको समिति स्रोतको भनाई छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले यसअघि देशबासीको नाममा सम्बोधन गर्दै चैत्र १८ गतेसम्म नेपाल आउने सबै विदेशी उडानमा रोक लगाएको घोषण गरेका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
भदौ १७ गतेसम्म थपियो उपत्यकामा निषेधाज्ञा भदौ १७ गतेसम्म थपियो उपत्यकामा निषेधाज्ञा

२०७७ भाद्र १० गते बुधबार

२६ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरसको संक्रमण फैलन नदिन...

ब्रुनाई, कम्बोडिया, भियतनाम तथा इक्वेडरका लागि नेपाली राजदूत नियुक्त ब्रुनाई, कम्बोडिया, भियतनाम तथा इक्वेडरका लागि नेपाली राजदूत नियुक्त

२०७६ पुष २ गते बुधबार

१८ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ४ देशका...

दोलखाका खड्काको चीनमा निधन दोलखाका खड्काको चीनमा निधन

२०७६ माघ ११ गते शनिबार

२५ जनवरी, २०२० बेइजिङ्ग । चीनको बुहानप्रान्तस्थित एक भारतीय...

मध्यरातमा भूकम्प : जाजरकोट जिल्लाको रामीडाँडा केन्द्रबिन्दु, काठमाडौंलगायत देशैभर धक्का महशुस, विस्तृत विवरण आउन बाँकी मध्यरातमा भूकम्प : जाजरकोट जिल्लाको रामीडाँडा केन्द्रबिन्दु, काठमाडौंलगायत देशैभर धक्का महशुस, विस्तृत विवरण आउन बाँकी

२०८० कार्तिक १७ गते शुक्रबार

०३ नोभेम्बर, २०२३ काठमाडौं । आज मध्यरातमा नेपालका अधिकांश...

Top