आगामी अप्रिल १५ (२०७७ बैशाख ३ गते) सम्मका लागि नेपालमा विदेशबाट आउने उडान प्रतिबन्ध

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२९ मार्च, २०२०
काठमाडौ । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण र यसबाट उत्पन्न हुनसक्ने जोखिमलाई मध्यनजर गर्दै विदेशबाट आउने उडानहरुमा थप समयको लागि प्रतिबन्ध लगाउने निर्णय गरेको छ । कोरोना नियन्त्रणसम्बन्धी उच्चस्तरीय समितिको आज बसेको बैठकले आगामी २०७७ साल बैशाख ३ अर्थात् अप्रिल १५ सम्मको लागि विदेशबाट आउने उडानहरुमा प्रतिबन्ध लगाउने निर्णय गरेको हो ।

यसअघि सरकारले चैत्र ३ देखि चैत्र १८ गते मध्यरातसम्मका लागि अन्र्तराष्ट्रिय मुलुकबाट नेपाल आउने सबै यात्रुबाहक विमानहरु उडान प्रतिबन्ध लगाएको थियो । पहिलो पटक लगाईएको प्रतिबन्धको समयसिमा सकिन लाग्दा नेपालमा कोरोना संक्रमितको संख्या बढ्दै गएपछि विदेशबाट आउने विमानको आवागमनमा थप १५ दिन रोक लगाउने निर्णय सरकारले गरेको हो । हालसम्म नेपालमा देखिएका कोरोना संक्रमितलाई आधार मान्दा सबै विदेशबाट विमान हुँदै नेपाल आएकाहरुमा संक्रमण देखिएको छ ।

त्यहि कारणले तत्काल विदेशी मुलुकबाट विमान तथा यात्रुहरु आउन नदिने निर्णय भएको समिति स्रोतको भनाई छ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले यसअघि देशबासीको नाममा सम्बोधन गर्दै चैत्र १८ गतेसम्म नेपाल आउने सबै विदेशी उडानमा रोक लगाएको घोषण गरेका थिए ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौं विमानस्थलमा कोरोना नियन्त्रणको पूर्वतयारी : भिजिटर पास बन्द, विदाई र स्वागतमा विमानस्थल नआउन आफन्तलाई आग्रह काठमाडौं विमानस्थलमा कोरोना नियन्त्रणको पूर्वतयारी : भिजिटर पास बन्द, विदाई र स्वागतमा विमानस्थल नआउन आफन्तलाई आग्रह

२०७६ माघ २० गते सोमबार

०२ मार्च, २०२० काठमाडौं । विश्वभर प्रकोपको रुपमा देखिएको...

थपिँदै कोरोना संक्रमित : २४ घण्टामा ५९४ जना संक्रमित भेटिए थपिँदै कोरोना संक्रमित : २४ घण्टामा ५९४ जना संक्रमित भेटिए

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । पछिल्ला दिनहरुमा देशव्यापी रुपमा कोरोना...

पोर्चुगलको राष्ट्रपतिमा दोश्रोपटक पनि ७२ वर्षीय मार्सेलो निर्वाचित पोर्चुगलको राष्ट्रपतिमा दोश्रोपटक पनि ७२ वर्षीय मार्सेलो निर्वाचित

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ जनवरी, २०२१पोर्तिमाउ, पोर्चुगल । युरोपेली मुलुक पोर्चुगलको राष्ट्रपतिमा...

चितवनका दुबै संक्रमितले जिते कोरोना, ६३ वर्षकी महिला आज डिस्चार्ज चितवनका दुबै संक्रमितले जिते कोरोना, ६३ वर्षकी महिला आज डिस्चार्ज

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ मे, २०२०भरतपुर । करिब १ महिनाअघि कोरोना संक्रमण...

Top