नेपालमा कोरोना : पाँचौ केस पनि विदेशबाटै आएकामा भेटियो, एउटै विमानमा आएका २ जनामा पोजेटिभ केस

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२८ मार्च, २०२०
काठमाडौं । पछिल्लो समयमा नेपालमा कोरोना भाइरसबाट संक्रमितको संख्या बढ्दै गइरहेको छ । आज थप एकजनामा कोरोना संक्रमण भएको पुष्टि भए सँगै हालसम्म नेपालका कोरोना संक्रमितको संख्या ५ पुगेको छ । स्वास्थ्य मन्त्रालयले दिएको जानकारी अनुसार गएको चैत्र ४ गते कतार एयरको विमान हुँदै कतारको राजधानी दोहा हुँदै काठमाडौं आएकी २२ वर्षकी युवतीमा कोरोनाको संक्रमण भेटिएको हो ।

उनी हाल बाग्लुङ्गस्थित धौलागिरी अञ्चल अस्पतालको आइसोलेसनमा उपचाररत छिन् । उनको नमुना परिक्षणका क्रममा उनमा कोरोना पोजेटिभ भेटिएको मन्त्रालयले गरेको पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी गराईको छ । यसअघि सोही विमानमा यात्रा गर्ने काठमाडौंकी एक १९ वर्षकी युवतीमा पनि कोरोनाको संक्रमण भेटिएको र उनी हाल टेकुस्थित सरुवा रोग अस्पतालमा उपचाररत छिन् । उनी फ्रान्सको राजधानी पेरिस हुँदै कतारबाट काठमाडौं आएकी थिइन् । उनमा कोरोना संक्रमण भएको करिब १ साता अघि पुष्टि भएको थियो ।

त्यसपछि सो विमानमा यात्रा गर्नेहरुको तथ्यांक समेत सार्वजनिक गरिएको थियो । कोरोना संक्रमितमध्ये २ को काठमाडौंको टेकु अस्पतालमा, एकको सेती प्रादेशिक अस्पतालमा र आज कोरोना संक्रमण पुष्टि भएकी युवतीको बाग्लुङ्गस्थित धवलागिरी अञ्चल अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । ती युवतीलाई सुरक्षितरुपमा काठमाडौंको टेकुस्थित सरुवा रोग अस्पतालमा ल्याइने स्वास्थ्य मन्त्रालयको पत्रकार सम्मेलनमा जनाएको छ । ।

यद्यपि एकजना भने उपचारपछि स्वास्थ्यलाभ गरी घर फर्किसकेका छन् । यसअघि धनगढीमा उपचार गराईरहेका पुरुष संक्रमित केही समयअघि दुबईबाट काठमाडौं आएका थिए । यस्तै, काठमाडौंमा उपचारत धादिङ्गका एक युवक पनि विदेशबाटै आएका थिए भने नेपालमा भेटिएको पहिलो कोरोना संक्रमित पनि चीनबाट काठमाडौं फर्केका व्यक्ति थिए ।

पछिल्ला दिनमा कोरोनाको संक्रमितको संख्या बढ्दै गएपछि सरकारले सिँगो मुलुकलाई ‘लकडाउन’ गरेको पाँचौदिन ५ औं कोरोना संक्रमित भेटिएकी हुन् । सरकारले कोरोनाको संक्रमणबाट जोगाउन आम नागरिकलाई घरभित्रै बस्न र सुरक्षित रहन आग्रह गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विश्वमा सबैभन्दा शान्तिपूर्ण देश आइसल्याण्ड : नेपाल ७३ औं नम्बरमा (सूचीसहित) विश्वमा सबैभन्दा शान्तिपूर्ण देश आइसल्याण्ड : नेपाल ७३ औं नम्बरमा (सूचीसहित)

२०७७ मंशिर २१ गते आइतबार

१२ जुन, २०२०प्रतीक लामिछाने, लिंकरोभर बेल्जियम । विश्वमा सबैभन्दा...

बैद्य नेतृत्वको माओवादीका उपाध्यक्ष गजुरेलसहित करिब एक दर्जन काठमाडौंबाट पक्राउ बैद्य नेतृत्वको माओवादीका उपाध्यक्ष गजुरेलसहित करिब एक दर्जन काठमाडौंबाट पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । सिमा विवादसम्बन्धी ज्ञापनपत्र बुझाउने...

२९ राउन्ड गोली लिएर विमान चढ्ने क्रममा पोखरामा शाही पक्राउ २९ राउन्ड गोली लिएर विमान चढ्ने क्रममा पोखरामा शाही पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२७ जनवरी, २०२० पोखरा । एतियरलाईन्सको विमान चढेर काठमाडौं...

खर्च धान्न नसकिने भन्दै संघीयता खारेजीको मागसहित संशोधन प्रस्ताव*  दर्ता खर्च धान्न नसकिने भन्दै संघीयता खारेजीको मागसहित संशोधन प्रस्ताव* दर्ता

२०७६ फाल्गुन २३ गते शुक्रबार

०३ मे, २०२०काठमाडौं । मुलुकले संघीयता धान्न नसक्ने भन्दै...

Top