युरोपबाट काठमाडौंं आएकी १९ वर्षकी युवतीमा भेटियो कोभिड–१९, टेकु अस्पतालमा उपचार हुँदै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२३ मार्च, २०२०
काठमाडौं । युरोपेली मुलुक फ्रान्सबाट नेपाल फर्किएकी एक नेपाली युवतीमा कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को संक्रमण भेटिएको छ । चैत्र ४ गते फ्रान्सको राजधानी पेरिस हुँदै काठमाडौं आएकी ती युवतीमा कोरोनासँग मिल्दोजुल्दो लक्षण देखिएपछि उनलाई शुक्रराज ट्रपिकल तथा सरूवा रोग अस्पतालमा मा राखेर उपचार शुरु गरिएको थियो ।

उनको ल्याव परीक्षणका क्रममा कोरोनाको संक्रमण भेटिएको पुष्टि भएको स्वास्थ्य मन्त्रालयले आज काठमाडौंमा गरेको पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिएको छ । ती युवतीसँगै विमानमा आउनेहरुको बारेमा तत्काल जानकारी लिने र उनीहरुलाई पनि आइसोलेसनमा राख्ने विषयमा तत्काल काम अघि बढाउने स्वास्थ्यमन्त्री भानुभक्त ढकालले जानकारी दिए ।

उपचारमा रहेकी ती युवतीको अवस्थामा सामान्य रहेको बताइएको छ । उनी कतार एयरलाइन्सको विमान हुँदै पेरिसबाट कतारको राजधानी दोहा हुँदै चैत्र ४ गते काठमाडौं आएकी थिइन् । केही साताअघि अध्ययनका लागि चीन पुगेका एक नेपाली युवकमा पनि कोरोनाको संक्रमण देखिएको भएपनि उनी स्वास्थ्यलाभ गरी नियमित रुपमा काममा फर्किसकेका छन् ।

यसैबीच मन्त्रालयले विगतमा पनि नेपालमा एकजनामा कोरोना देखिएको र उनी पूर्णरुपमा निको भैसकेकाले यसका विषयमा अनावश्यक हल्ला नगर्न र घरभित्रै बसेर कोरोना नियन्त्रण गर्ने सरकारको अभियानमा सहयोग गर्न सबैलाई आग्रह गरेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
अफगानिस्तानको हिन्दुकुश पर्वमा भूकम्प, पाकिस्तान र भारतमा समेत धक्का अफगानिस्तानको हिन्दुकुश पर्वमा भूकम्प, पाकिस्तान र भारतमा समेत धक्का

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० डिसेम्बर, २०१९ कान्दाहार । अफगानिस्तानको हिन्दुकुश पर्वतमा आज...

राँके जुलुस निकाल्ने तयारी गर्दैगर्दा विप्लव समूहका ५ जना काठमाडौंमा पक्राउ राँके जुलुस निकाल्ने तयारी गर्दैगर्दा विप्लव समूहका ५ जना काठमाडौंमा पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२० जुन, २०१९ काठमाडौं । आज साँझ राजधानीका विभिन्न...

एक्कासी कसरी थपिए चीनमा एकैदिन झण्डै १३ सय मृतक ? एक्कासी कसरी थपिए चीनमा एकैदिन झण्डै १३ सय मृतक ?

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ अप्रिल, २०२० बेइजिङ्ग । चीनमा कोरोना भाइरसका कारण...

महानायक राजेश  हमालका भाईको  उपचारका क्रममा भारतमा निधन महानायक राजेश हमालका भाईको उपचारका क्रममा भारतमा निधन

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ जुलाई, २०२०नयाँदिल्ली, भारत । नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा महानायकको...

Top