सिंगापुरबाट काठमाडौं आएका ९८ यात्रुले गरे धावनमार्गमा विमानभित्रै नाराबाजी : ९८ यात्रुलाई मध्यरातमा सिधै क्वारेन्टाइन पठाईयो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२१ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले शुक्रबार रातिबाट नेपालमा आउने सबै अन्र्तराष्ट्रिय उडानमा प्रतिबन्ध लगाएपनि आज साँझ सिंगापुरबाट ९८ यात्रु लिएर काठमाडौं आएको एउटा जहाजले अवतरणको अनुमति पाएको छ । सिँगापुरको राजधानीबाट सिल्क एयरको विमान हुँदै एक विदेश नागरिकसहित ९८ यात्रु शनिबार साँझ काठमाडौं अवतरण गरेका हुन् । उनीहरुलाई विमानस्थलमा उत्रन दिने वा नदिने भन्ने विषयमा सरोकारवाला निकायले निर्णय गर्न नसक्दा उनीहरु ३ घण्टा विमानभित्रै रोकिएका थिए ।

तर अन्तिम समयमा आएर विमानमा रहेका ९७ जना नेपाली रहेको र उनीहरुले विमानमा नाराबाजी गरेपछि विमानस्थल प्रशासनले उनीहरुलाई विमानस्थलबाट सिधै कोरोनाको क्वारेन्टाइनमा पठाएको छ । त्यसमा एकजना नेदरल्याण्डका नागरिक रहेका छन् । उनलाई पनि अहिले तत्कालका लागि क्वारेन्टाइनमै पठाइएको र भोलिसम्ममा उनलाई स्वदेश फिर्ता गराउने तयारी भएको बुझिएको छ । यसरी आउने मध्ये एकजना यात्रु नेदरल्याण्डबाट सिँगापुर हुँदै काठमाडौं आएका थिए । उनीहरुलाई विमानस्थलबाट एम्बुलेन्समा राखेर खरिपाटी क्वारेन्टाइनमा पु-याइएको छ ।

शुरुमा सो विमानलाई अवतरण गर्न दिने वा नदिने भन्ने विषयमा विमानस्थलको टावरले नागरिक उड्डयन प्राधिकरणसँग छलफल गरेको थियो । प्रधिकरणले सो विमानलाई यहाँ अवतरणका लागि अनुमति नदिने बताएपछि टावरले सोही जानकारी विमानका चालकलाई दिएका थिए । तर विमानका पाइलटले तेल भरेर फर्कने भन्दै अवतरणको लागि अनुमति मागेका थिए । अनुमति पाएलगत्तै विमान अवतरण भएपनि पछि विमानमा रहेका नेपालीहरुले नाराबाजी गरेपछि विमानस्थलमा ३ घण्टासम्म के गर्ने भन्ने विषयमा नागरिक उड्डयन प्राधिकरण, टावर तथा सरोकारवाला निकायबीच जोडतोडका साथ छलफल चलेको थियो ।

नेदरल्याण्डबाट आएका नेपाली र एक विदेशी नागरिकका कारण तत्कालका लागि विमान अवतरणको अनुमति नदिइएको विमानस्थलको स्रोतको भनाई छ । नेदरल्याण्ड कोरोना प्रभावित युरोपेली मुलुक मध्येको एक हो । तर पनि विमानस्थलमा उनीहरुले नाराबाजी गरेपछि सोझै उनीहरुलाई क्वारेन्टाइनमा पठाउने सहमति भएपछि विमानबाट ओह्रालिएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
उत्तरी छिमेकी मुलुक चीनका राष्ट्रप्रमुख केहीबेरमा नेपाल आउँदै उत्तरी छिमेकी मुलुक चीनका राष्ट्रप्रमुख केहीबेरमा नेपाल आउँदै

२०७६ मंशिर २४ गते मंगलबार

१२ अक्टोबर, २०१९ काठमाडौं । नेपालको उत्तरी छिमेकी मुलुक...

माओवादीका केन्द्रीयसहित ८ नेताकार्यकर्ता पक्राउ माओवादीका केन्द्रीयसहित ८ नेताकार्यकर्ता पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ मार्च, २०१९ काठमाडौं । नेत्र विक्रम चन्द नेतृत्वको...

ब्राजिल बन्यो कोरोनाको पछिल्लो इपिसेन्टर : विश्वकै तेश्रो बढी संक्रमित ब्राजिलमा २० हजार बढीको मृत्यु ब्राजिल बन्यो कोरोनाको पछिल्लो इपिसेन्टर : विश्वकै तेश्रो बढी संक्रमित ब्राजिलमा २० हजार बढीको मृत्यु

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ मे, २०२०साउ पाउलो, ब्राजिल । दक्षिण अमेरिकी मुलुक...

ब्रह्मलीन भए नेपाली सांगीतिक आकाशका ‘रत्न’ अर्थात् रत्नशमशेर थापा ब्रह्मलीन भए नेपाली सांगीतिक आकाशका ‘रत्न’ अर्थात् रत्नशमशेर थापा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मे, २०२०काठमाडौं । नेपाली सांगीतिक आकाशमा ‘रत्न’को रुपमा...

Top