सिंगापुरबाट काठमाडौं आएका ९८ यात्रुले गरे धावनमार्गमा विमानभित्रै नाराबाजी : ९८ यात्रुलाई मध्यरातमा सिधै क्वारेन्टाइन पठाईयो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२१ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले शुक्रबार रातिबाट नेपालमा आउने सबै अन्र्तराष्ट्रिय उडानमा प्रतिबन्ध लगाएपनि आज साँझ सिंगापुरबाट ९८ यात्रु लिएर काठमाडौं आएको एउटा जहाजले अवतरणको अनुमति पाएको छ । सिँगापुरको राजधानीबाट सिल्क एयरको विमान हुँदै एक विदेश नागरिकसहित ९८ यात्रु शनिबार साँझ काठमाडौं अवतरण गरेका हुन् । उनीहरुलाई विमानस्थलमा उत्रन दिने वा नदिने भन्ने विषयमा सरोकारवाला निकायले निर्णय गर्न नसक्दा उनीहरु ३ घण्टा विमानभित्रै रोकिएका थिए ।

तर अन्तिम समयमा आएर विमानमा रहेका ९७ जना नेपाली रहेको र उनीहरुले विमानमा नाराबाजी गरेपछि विमानस्थल प्रशासनले उनीहरुलाई विमानस्थलबाट सिधै कोरोनाको क्वारेन्टाइनमा पठाएको छ । त्यसमा एकजना नेदरल्याण्डका नागरिक रहेका छन् । उनलाई पनि अहिले तत्कालका लागि क्वारेन्टाइनमै पठाइएको र भोलिसम्ममा उनलाई स्वदेश फिर्ता गराउने तयारी भएको बुझिएको छ । यसरी आउने मध्ये एकजना यात्रु नेदरल्याण्डबाट सिँगापुर हुँदै काठमाडौं आएका थिए । उनीहरुलाई विमानस्थलबाट एम्बुलेन्समा राखेर खरिपाटी क्वारेन्टाइनमा पु-याइएको छ ।

शुरुमा सो विमानलाई अवतरण गर्न दिने वा नदिने भन्ने विषयमा विमानस्थलको टावरले नागरिक उड्डयन प्राधिकरणसँग छलफल गरेको थियो । प्रधिकरणले सो विमानलाई यहाँ अवतरणका लागि अनुमति नदिने बताएपछि टावरले सोही जानकारी विमानका चालकलाई दिएका थिए । तर विमानका पाइलटले तेल भरेर फर्कने भन्दै अवतरणको लागि अनुमति मागेका थिए । अनुमति पाएलगत्तै विमान अवतरण भएपनि पछि विमानमा रहेका नेपालीहरुले नाराबाजी गरेपछि विमानस्थलमा ३ घण्टासम्म के गर्ने भन्ने विषयमा नागरिक उड्डयन प्राधिकरण, टावर तथा सरोकारवाला निकायबीच जोडतोडका साथ छलफल चलेको थियो ।

नेदरल्याण्डबाट आएका नेपाली र एक विदेशी नागरिकका कारण तत्कालका लागि विमान अवतरणको अनुमति नदिइएको विमानस्थलको स्रोतको भनाई छ । नेदरल्याण्ड कोरोना प्रभावित युरोपेली मुलुक मध्येको एक हो । तर पनि विमानस्थलमा उनीहरुले नाराबाजी गरेपछि सोझै उनीहरुलाई क्वारेन्टाइनमा पठाउने सहमति भएपछि विमानबाट ओह्रालिएको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
काठमाडौं उपत्यकासहित देशका सबै जिल्लाभित्र सार्वजनिक गाडी चलाउन अनुमति, भाडा ५० प्रतिशत बढ्ने काठमाडौं उपत्यकासहित देशका सबै जिल्लाभित्र सार्वजनिक गाडी चलाउन अनुमति, भाडा ५० प्रतिशत बढ्ने

२०७७ भाद्र २२ गते सोमबार

०९ जुलाई, २०२०काठमाडौं । सरकारले काठमाडौं उपत्यकालगायत देशभर जिल्लाभित्र...

युरोपका विभिन्न देशस्थित भारतीय दुतावास घेराउ, सिमा अतिक्रमणको विरोध युरोपका विभिन्न देशस्थित भारतीय दुतावास घेराउ, सिमा अतिक्रमणको विरोध

२०७६ बैशाख २९ गते आइतबार

०५ डिसेम्बर, २०१९ ब्रसेल्स । भारतले हालै सार्वजनिक गरेको...

काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना जोखिम बढेको भन्दै सतर्क रहन प्रधानमन्त्रीको आग्रह काठमाडौं उपत्यकामा कोरोना जोखिम बढेको भन्दै सतर्क रहन प्रधानमन्त्रीको आग्रह

२०७७ आश्विन २१ गते बुधबार

१० जुलाई, २०२०काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पछिल्ला...

अहिलेको ‘लकडाउन’ साउन ७ सम्मलाई थपियो, घरमै क्वारेन्टाइनमा बस्ने प्रतिबद्धता जनाएपछि मात्रै काठमाडौं छिर्न अनुमति दिइने अहिलेको ‘लकडाउन’ साउन ७ सम्मलाई थपियो, घरमै क्वारेन्टाइनमा बस्ने प्रतिबद्धता जनाएपछि मात्रै काठमाडौं छिर्न अनुमति दिइने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण बढ्दै...

Top