भोलिदेखि तय भएको एसईइ परीक्षा अन्तिम समयमा आएर स्थगित

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ मार्च, २०२०
काठमाडौं । चौतर्फी दबाबपछि भोलिदेखि तय भएको माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसईई) स्थगित भएको छ । यसअघि सरकारले परीक्षा केन्द्रहरुमा आवश्यक स्वास्थ्य सुरक्षा अपनाउँदै परीक्षा सञ्चालन गर्ने निर्णय गरेको भएपनि २५ जना भन्दा बढी एकैठाउँमा भेला हुन नपाउने सरकारकै अर्को निर्णयसँग परीक्षा गर्ने विषय बाझिएको थियो ।

यस्तै अहिलेको अवस्थामा परीक्षा सञ्चालन गर्दा यसले विद्यार्थीको मानसिक तथा स्वास्थ्यमा पार्नसक्ने खतरा र यसबाट आउने परीक्षाको परिणामलार्ई मध्यनजर गर्दै तत्कालका लागि परीक्षा स्थगित गरिएको सरकारी स्रोतले जानकारी दिएको छ । परीक्षा रोकिएपनि अर्को परीक्षा कहिले गर्ने भन्ने विषयमा निर्णय भने भै सकेको छैन ।

यथास्थितिमा परीक्षा सञ्चालन गर्दा विद्यार्थी तथा अभिभावक सबैमा मानसिक तनाव हुने तथा उनीहरुको स्वास्थ्यपनि जोखिममा पर्ने भन्दै तत्काल परीक्षा सार्नका लागि यसअघि सरकार र परीक्षा बोर्डलाई चौतर्फी दबाब परेको थियो । सरकारले आवश्यक तयारी तथा स्वास्थ्य डेक्स नै स्थापना गरी परीक्षाको तयारी गरेको भएपनि यसमा विद्यार्थी तथा अभिभावकले सन्तुष्टि नजनाएपछि आज साँझ सरकारले यो निर्णय लिएको हो ।

कोरोना भाइरसको प्रकोपले विश्वव्यापी असर पारिरहेको सन्दर्भमा अन्तिम समयमा आएर एसइई परीक्षा स्थगित हुँदा ५ लाख परीक्षार्थी प्रभावित बनेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आज प्रणय दिवस, नेपालमा १ करोड बढीको गुलाब फूलमात्रै आयात आज प्रणय दिवस, नेपालमा १ करोड बढीको गुलाब फूलमात्रै आयात

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१४ फेब्रुअरी, २०२० काठमाडौं । आज अँग्रेजी पात्रो अनुसार...

स्पेनमा कोरोना संक्रमणमा पहिलोपटक राजपरिवारका सदस्यको मृत्यु : राजकुमारी  मारियाको निधन कोरोनाबाटै भएको अस्पतालले ग-र्यो पुष्टि स्पेनमा कोरोना संक्रमणमा पहिलोपटक राजपरिवारका सदस्यको मृत्यु : राजकुमारी मारियाको निधन कोरोनाबाटै भएको अस्पतालले ग-र्यो पुष्टि

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मार्च, २०२०बार्सिलोना । स्पेनमा पछिल्ला दिनहरुमा भयाबह बन्दै...

माघे संक्रान्ति र यसको बहुआयमिक विशेषता माघे संक्रान्ति र यसको बहुआयमिक विशेषता

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

–सुन्दर कसजू माघे संक्रान्तिको कुरो गर्नुभन्दा पहिले संक्रान्ति शब्दको...

भविष्यका एयर होस्टेसको समूह पोखरा विमानस्थलमा पुग्दा.. भविष्यका एयर होस्टेसको समूह पोखरा विमानस्थलमा पुग्दा..

२०७४ भाद्र २३ गते शुक्रबार

काठमाडौं । कक्षा १२ को परिक्षा दिएर फूर्सदमा वसेका...

Top