कोरोनाबारे भ्रम फैलाउने सञ्चारमाध्यम र सामाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्तालाई कडा कारबाही गर्ने सरकारको घोषणा

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र ५ गते बुधबार


१८ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले विश्वव्यापीरुपमा महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना (कोभिड १९) को बारेमा अनावश्यक समाचार, सूचना तथा जानकारी प्रशारण तथा प्रकाशन गर्ने सञ्चारमाध्यम तथा सामाजिक सञ्जाल प्रयागकर्तालाई कारबाहीको दायरामा ल्याउने भएको छ । पछिल्लो समयमा नेपालका विभिन्न अनलाईन तथा युट्युव च्यानलहरुमा कोरोना भाइरसको बारेमा समाजमा भ्रम फैलाउने खालका तथ्यहिन तथा अनावश्यक जानकारी तथा सूचना सार्वजनिक भै रहेको अवस्थामा सरकारको यो निर्णय आएको हो ।

रक्षामन्त्री ईश्वर पोखरेल संयोजकत्वको कोभिड–१९ संक्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रण उच्चस्तरीय समन्वय समितिको आज बसेको बैठकले विश्वव्यापी विपत्तिको यस अवस्थामा समाजमा सहि सूचना प्रवाह गर्न तथा भ्रमण र अनावश्यक सामग्री प्रचारप्रसार नगर्न सबैलाई सूचित गरेको छ । अन्यथा सरकारले उनीहरुलाई कारबाहीको दायरामा ल्याउने भन्दै यस्ता सञ्चारमाध्यम तथा सामाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्ताहरुको बारेमा नियमित रुपमा अनुगमन भै रहने बताइएको छ ।

पछिल्लो समयमा नेपालका पुराना सञ्चारकर्मीहरुले सञ्चालन गरेका अनलाईनहरुमै कोरोनाका बारेमा भ्रामक समाचारहरु आउन थालेपछि यसतर्फ आम नागरिकले हेलो सरकार मार्फत् सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको थियो । सरकारको यो निर्णय पछि अर्नगल तथा तथ्यहिन सूचना तथा जानकारी प्रवाह गर्नेमाथि कडा कारबाही हुने भएको छ । सञ्चारमन्त्रालय, प्रेस काउन्सिललगायत नियमक निकायहरुले यसको नियमितरुपमा अनुगमन गर्नेछन् ।

कुनै सञ्चारमाध्यम, अनलाईन तथा सामाजिक सञ्जालप्रयोगकर्ताले कोरोना भाइरसको बारेमा भ्रम तथा तथ्यहिन सामग्री प्रकाशन तथा प्रसारण गरेको पाएमा प्रमाणसहित हेल्लो सरकार तथा नजिकको प्रहरीमा खबर गर्न सकिनेछ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
खर्च धान्न नसकिने भन्दै संघीयता खारेजीको मागसहित संशोधन प्रस्ताव*  दर्ता खर्च धान्न नसकिने भन्दै संघीयता खारेजीको मागसहित संशोधन प्रस्ताव* दर्ता

२०७७ जेठ २१ गते बुधबार

०३ मे, २०२०काठमाडौं । मुलुकले संघीयता धान्न नसक्ने भन्दै...

एक अभिभावकको शिक्षामन्त्रीलाई खुल्ला पत्र : यथास्थितिमा छोराछोरी विद्यालय पठाउन सक्दैनौं एक अभिभावकको शिक्षामन्त्रीलाई खुल्ला पत्र : यथास्थितिमा छोराछोरी विद्यालय पठाउन सक्दैनौं

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

माननीय शिक्षा बिज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री गिरिराजमणी पोखरेल ज्यू,सिंहदरबार...

परिवारका १४ जनामा संक्रमित भेटिएपछि मोरङ्गको रंगेली बजार अनिश्चितकालका लागि बन्द परिवारका १४ जनामा संक्रमित भेटिएपछि मोरङ्गको रंगेली बजार अनिश्चितकालका लागि बन्द

२०७७ श्रावण २० गते मंगलबार

०४ अगस्ट, २०२०विराटनगर, मोरङ्ग । मोरङ्गको रंगेली बजारमा २२...

भारतमा कोरोना संक्रमित नेपालीको संख्या १२, एउटै परिवारका ८ मा संक्रमण भेटियो भारतमा कोरोना संक्रमित नेपालीको संख्या १२, एउटै परिवारका ८ मा संक्रमण भेटियो

२०७६ चैत्र २८ गते शुक्रबार

१० अप्रिल, २०२० नयाँदिल्ली । भारतका विभिन्न शहरमा बस्दै...

Top