कोरोनाबारे भ्रम फैलाउने सञ्चारमाध्यम र सामाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्तालाई कडा कारबाही गर्ने सरकारको घोषणा

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले विश्वव्यापीरुपमा महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना (कोभिड १९) को बारेमा अनावश्यक समाचार, सूचना तथा जानकारी प्रशारण तथा प्रकाशन गर्ने सञ्चारमाध्यम तथा सामाजिक सञ्जाल प्रयागकर्तालाई कारबाहीको दायरामा ल्याउने भएको छ । पछिल्लो समयमा नेपालका विभिन्न अनलाईन तथा युट्युव च्यानलहरुमा कोरोना भाइरसको बारेमा समाजमा भ्रम फैलाउने खालका तथ्यहिन तथा अनावश्यक जानकारी तथा सूचना सार्वजनिक भै रहेको अवस्थामा सरकारको यो निर्णय आएको हो ।

रक्षामन्त्री ईश्वर पोखरेल संयोजकत्वको कोभिड–१९ संक्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रण उच्चस्तरीय समन्वय समितिको आज बसेको बैठकले विश्वव्यापी विपत्तिको यस अवस्थामा समाजमा सहि सूचना प्रवाह गर्न तथा भ्रमण र अनावश्यक सामग्री प्रचारप्रसार नगर्न सबैलाई सूचित गरेको छ । अन्यथा सरकारले उनीहरुलाई कारबाहीको दायरामा ल्याउने भन्दै यस्ता सञ्चारमाध्यम तथा सामाजिक सञ्जाल प्रयोगकर्ताहरुको बारेमा नियमित रुपमा अनुगमन भै रहने बताइएको छ ।

पछिल्लो समयमा नेपालका पुराना सञ्चारकर्मीहरुले सञ्चालन गरेका अनलाईनहरुमै कोरोनाका बारेमा भ्रामक समाचारहरु आउन थालेपछि यसतर्फ आम नागरिकले हेलो सरकार मार्फत् सरकारको ध्यानाकर्षण गराएको थियो । सरकारको यो निर्णय पछि अर्नगल तथा तथ्यहिन सूचना तथा जानकारी प्रवाह गर्नेमाथि कडा कारबाही हुने भएको छ । सञ्चारमन्त्रालय, प्रेस काउन्सिललगायत नियमक निकायहरुले यसको नियमितरुपमा अनुगमन गर्नेछन् ।

कुनै सञ्चारमाध्यम, अनलाईन तथा सामाजिक सञ्जालप्रयोगकर्ताले कोरोना भाइरसको बारेमा भ्रम तथा तथ्यहिन सामग्री प्रकाशन तथा प्रसारण गरेको पाएमा प्रमाणसहित हेल्लो सरकार तथा नजिकको प्रहरीमा खबर गर्न सकिनेछ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
‘बहादुर कुकुर’हरुले गोर्खामा चितुवा मारे ‘बहादुर कुकुर’हरुले गोर्खामा चितुवा मारे

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२२ मार्च, २०१९ काठमाडौं । सामान्य बोलीचालिको भाषामा हामी...

पहाडको खोँचमा आफ्नो सौन्दर्य पोख्ने गज्जबकी दिदीबहिनी गंगाजमुना पहाडको खोँचमा आफ्नो सौन्दर्य पोख्ने गज्जबकी दिदीबहिनी गंगाजमुना

२०७६ भाद्र २६ गते बिहिबार

गंगाजमुना अर्थात् गंगा र जमुना, दुई दिदीबहिनी । विशेष...

हिमाल देखाएर विदेशी ल्याउने मात्रै कि  सुरक्षामा पनि ध्यान दिने ? हिमाल देखाएर विदेशी ल्याउने मात्रै कि सुरक्षामा पनि ध्यान दिने ?

२०७६ भाद्र २६ गते बिहिबार

– पि.एल तरंग स्पेनको मड्रिड सहरमा यतिबेला जलबायु परिवर्तनसम्बन्धी...

डोल्पामा कोरोनाबाट एक पुरुषको मृत्यु : शवको अन्तेष्टि गरिएको ३ दिनपछि कोरोना पुष्टि डोल्पामा कोरोनाबाट एक पुरुषको मृत्यु : शवको अन्तेष्टि गरिएको ३ दिनपछि कोरोना पुष्टि

२०७७ जेठ २४ गते शनिबार

०६ जुन, २०२०दुनै, डोल्पा । डोल्पामा कोरोनाबाट थप एकजनाको...

Top