चैत्र ७ गतेदेखि बैशाख ३ गतेसम्म युरोपलगायतका देशबाट नेपाल आउन नपाईने

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ मार्च, २०२०
काठमाडौं । सरकारले पछिल्लो समयमा कोरोनाबाट महामारी फैलिएको युरोपका २७ राष्ट्रबाट नेपाल आउने स्वदेशी तथा विदेशी नागरिकलाई नेपाल प्रवेशमा रोक लगाउने निर्णय गरेको छ । कोरोना रोकथाम पूर्वतयारी समितिको आज बसेको बैठकले इटली, स्पेन, बेल्जियम, पोर्चुगल, नर्वे, स्वीडेन, जर्मनी, नेदरल्याण्ड, फिनल्याण्ड, स्वीडेन, डेनमार्कलगायत २७ वटा युरोपेली देशका नागरिक तथा त्यहाँबाट नेपाल आउने नेपाली तथा अन्य देशका यात्रुहरुलाई नेपाल प्रवेशमा रोक लगाउने निर्णय गरेको हो ।

यो निर्णय मार्च २० तारिख अर्थात चैत्र ७ गतेदेखि लागू हुने र आगामी बैशाख ३ गते अर्थात् अप्रिल १५ तारिखसम्म जारी रहने सरकारले जनाएको छ । यसका अलावा, पश्चिम एसियाली मुलुक, खाडी राष्ट्रहरु, कबुेत, मलेसिया, बहराईन, कतार साथै, इरान, टर्की, मलेसिया, दक्षिण कोरिया, जापानलागयतका नागरिकहरु तथा ती देशबाट नेपाल आउने स्वदेशी तथा विदेशी नागरिकहरुलाई चैत्र ७ गतेदेखि नेपाल प्रवेशमा रोक लगाउने निर्णय सरकारले गरेको हो । रक्षामन्त्री ईश्वर पोखरेल संयोजकत्वको कोभिड–१९ संक्रमण रोकथाम तथा नियन्त्रण उच्चस्तरीय समन्वय समितिले यो निर्णय गरेको हो ।

सरकारले आवागमनमा लगाएको प्रतिबन्धका कारणले आफ्नो मुलुक फिर्ता जान नसकेका नेपालस्थित विदेशी नागरिकको भिसा अवधि नियमित गर्न गृह र परराष्ट्र मन्त्रालयले सम्बन्धित देशका पर्यटकसमक्ष समन्वय गर्ने जनाएको छ । सरकारले यसअघि विभिन्न देशका नागरिकहरुलाई नेपालको विमानस्थलमा दिईँदै आएको अनअराईभल भिषा तत्कालका लागि रोक्ने निर्णय गरेको थियो ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बझाङ्मा जीप दुर्घटना, ६ को मृत्यु, ६ घाइते बझाङ्मा जीप दुर्घटना, ६ को मृत्यु, ६ घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुन, २०१९ काठमाडौं । विकट पहाडी जिल्ला बझाङ्मा...

काँग्रेस नेता जोशीको अवस्था ‘गम्भीर’, भेन्टिलेटरमा राखेर उपचार गरिँदै काँग्रेस नेता जोशीको अवस्था ‘गम्भीर’, भेन्टिलेटरमा राखेर उपचार गरिँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२६ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । पूर्वमन्त्री एवं नेपाली काँग्रेसका नेता...

बाँके र रुपन्देहीमा थप २ जनामा कोरोना पुष्टि, कुल संक्रमितको संख्या ५९ पुग्यो बाँके र रुपन्देहीमा थप २ जनामा कोरोना पुष्टि, कुल संक्रमितको संख्या ५९ पुग्यो

२०७६ पुष २० गते आइतबार

०१ मे, २०२०नेपालगञ्ज । नेपालमा थप दुईजनामा कोरोना संक्रमण...

प्रधानमन्त्री ओलीको दोश्रोपटक मृगौला प्रत्यारोपण, स्वास्थ्यस्थिति सामान्य प्रधानमन्त्री ओलीको दोश्रोपटक मृगौला प्रत्यारोपण, स्वास्थ्यस्थिति सामान्य

२०७६ चैत्र २१ गते शुक्रबार

०४ मार्च, २०२० काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको...

Top