कोरोनाको संक्रमण रोक्न नेपाल सरकारको पूर्व तयारी : पढ्नुहोस् १५ बुँदामा

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१८ मार्च, २०२०
काठमाडौं । विश्वव्यापीरुपमा महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको नियन्त्रण र नियन्त्रणका लागि सरकारले विभिन्नखाले कार्यक्रमहरु अघि सारेको छ । कोरोना संक्रमण नियन्त्रण तथा पूर्वतयारी विशेष समितिको आज बसेको बैठकले तत्कालका लागि विद्यालयबन्द गर्नेदेखि विदेशबाट आउने यात्रुहरुलाई नेपाल प्रवेशमा रोक लगाउनेसम्मका छन् । यद्यपि समितिले आसन्न इसीसी परिक्षा भने पूर्ववत समयमै सञ्चालन हुने जनाएको छ ।

सरकारले आज गरेको निर्णय अनुसार विदेशबाट आउने सबै विमान तथा यात्रुहरुलाई आगामी मार्च २० तारिख पछाडिबाट नेपाल प्रवेश गर्न दिइने छैन । यस्तै विद्यालयहरु चैत्र महिनाभरका लागि बन्द गर्ने निर्णय पनि सरकारले गरेको छ । यसका अलावा अत्यावश्यक काम नपरी घरबाहिर ननिस्कन आम नागरिकलाई आग्रह गरेको छ ।

यस्तै २५ जना भन्दा बढी मानिसहरुलाई एकै ठाउँमा भेला नहुन, डिस्को, डान्स, सिनेमाघरलगायतका बढि मानिसहरुको भेलाहुने ठाउँ पनि आजैरातिदेखि बन्द गर्न सरकारले निर्देशन गरेको छ । यस्तै सवारी साधनमा सिटसंख्याभन्दा बढी यात्रु राखेर यात्रा नगर्न तथा नगराउन सम्बद्ध सबैलाई आग्रह गरेको छ ।

यी सबै विषयमा नियमक निकाय तथा प्रहरीले अनुगमन गरी नियम मिच्नेलाई कडा कारबाही गर्ने जनाएको छ । हेर्नुस् सरकारले कोरोना नियन्त्रणका लागि गरेको १५ बुँदे निर्णयःComment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
विदेशमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई स्वदेश ल्याएपछि कुवेतले लगायो २० दिने कर्फ्यू विदेशमा रहेका आफ्ना नागरिकलाई स्वदेश ल्याएपछि कुवेतले लगायो २० दिने कर्फ्यू

२०७७ भाद्र २० गते शनिबार

०९ मे, २०२०मिरक्युयेब, कुवेत । कोरोना भाइरस (कोभिड १९)...

झण्डै २ अर्व जरिवाना र ३ वर्ष जेल सजायाँको माग गर्दै बहुराष्ट्रिय कम्पनी वरुण बेभरेज विरुद्ध राजश्व छलीको मुद्दा झण्डै २ अर्व जरिवाना र ३ वर्ष जेल सजायाँको माग गर्दै बहुराष्ट्रिय कम्पनी वरुण बेभरेज विरुद्ध राजश्व छलीको मुद्दा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नक्कली भ्याट विल प्रयोग...

भारतमा तेश्रोपटक फेरि थपियो ‘लकडाउन’ भारतमा तेश्रोपटक फेरि थपियो ‘लकडाउन’

२०७६ पुष २० गते आइतबार

०१ मे, २०२०उत्तरप्रदेश । भारतमा पछिल्ला दिनमा कोरोना संक्रमितको...

नवलपरासी दुर्घटना : ४ को मृत्यु, ८ घाइते नवलपरासी दुर्घटना : ४ को मृत्यु, ८ घाइते

२०७७ मंशिर १७ गते बुधबार

१२ फेब्रुअरी, २०२०परासी । नबलपरासीमा गएराति लु ४ त...

Top