कोरोना भाइरसको प्रकोप : अप्रिल १५ सम्मका लागि पोर्चुगल र स्पेनबीचको सबै नाका बन्द

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र ३ गते सोमबार


१६ मार्च, २०२०
मड्रिड । युरोपेली मुलुक पोर्चुगलले छिमेकी मुलुक स्पेनसँगको सबै सिमा नाकाहरु बन्द गरेको घोषणा गरेको छ । पोर्चुगलको सरकारले आज अपरान्ह एक सूचना जारी गरी दुबै देशमा कोरोना भाइरसको प्रकोप तीव्र गतिमा फैलिरहेको र यसलाई नियन्त्रणका लागि भन्दै स्पेन हुँदै पोर्चुगल आउने गाडी तथा यात्रुहरुको आवागमन बन्द भएको घोषणा गरेको हो ।

यो नियम आजराती स्थानीय समय अनुसार १२ बजेपछिबाट लागू हुनेछ । पोर्चुगलको सेफ कमिसनले एक सूचना जारी गरी अत्यावश्यक काममा हुनेहरुलाई रातिको ११ बजेसम्म आफ्नो देश फर्कनका लागि सूचना जारी गरेको छ । यो सूचना जारी भएसँगै पोर्चुगलमा रहेका तथा स्पेनमा रहेकाहरुले रातिको ११ बजेसम्म दुईदेशमा आउजाउ गर्न पाउनेछन् ।

रातिको १२ बजेपछि आगामी अप्रिल १५ सम्मका लागि दुईदेशबीचको सिमा लकडाउन भएको छ । पछिल्लो समयमा पोर्चुगलमा पनि कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढेपछि त्यहाँको सरकारले आजैबाट लागूहुने गरी शैक्षिक संस्थाहरु बन्द गरिसकेको छ भने आम नागरिकलाई पनि अत्यावश्यक अवस्थामा बाहेक घर बाहिर ननिस्कन आग्रह गरेको छ ।

यो समाचार तयार पार्दसम्म स्पेनमा कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट हालसम्म ३ सय ३५ जनाको ज्यान गै सकेको छ । जसमध्ये ४१ जना विगत २४ घण्टा यता ज्यान गुमाउनेहरु छन् । यस्तै स्पेनमा हालसम्म ९ हजार ४ सय ८ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । यस्तै पोर्चुगलमा हालसम्म कोरोनाका कारण १ जनाको ज्यान गएको छ भने ३ सय ३१ जना संक्रमित भेटिएका छन् ।

सरकारको यो निर्देशनसँगै पोर्चुगल र स्पेनको पर्यटनबजार भने नराम्ररी प्रभावित हुने देखिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
छ मायाँ छपक्कैको पहिलो साताको कमाई नै झण्डै पाँच करोड छ मायाँ छपक्कैको पहिलो साताको कमाई नै झण्डै पाँच करोड

२०७६ कार्तिक ६ गते बुधबार

२३ अक्टोबर, २०१९ काठमाडौं । गत शुक्रबारदेखि प्रदर्शनमा आएको...

पोखरामा उपचाररत स्याङ्जाका एक पुरुषको कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु पोखरामा उपचाररत स्याङ्जाका एक पुरुषको कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु

२०७७ असार ११ गते बिहिबार

२५ जुन, २०२०लेकसाइड, पोखरा । स्याङ्जाको सिरुबारी घर भएका...

हेलिकोप्टर दुर्घटनामा घाइते पाइलट सेडाईँको भारतमा निधन हेलिकोप्टर दुर्घटनामा घाइते पाइलट सेडाईँको भारतमा निधन

२०८० कार्तिक ८ गते बुधबार

२५ अक्टोबर, २०२३काठमाडौं । सोलुखुम्बुमा भएको हेलिकोप्टर दुर्घटनामा गम्भीर...

चन्द माओवादीलाई आर्थिक तथा अन्य सहयोग गर्नेलाई कारबाही गर्ने सरकारको चेतावनी (विज्ञप्तिसहित) चन्द माओवादीलाई आर्थिक तथा अन्य सहयोग गर्नेलाई कारबाही गर्ने सरकारको चेतावनी (विज्ञप्तिसहित)

२०७५ चैत्र १० गते आइतबार

२४ मार्च, २०१८ काठमाडौं । सरकारले नेत्रविक्रम चन्द नेतृत्वको...

Top