कोरोना भाइरसको प्रकोप : अप्रिल १५ सम्मका लागि पोर्चुगल र स्पेनबीचको सबै नाका बन्द

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१६ मार्च, २०२०
मड्रिड । युरोपेली मुलुक पोर्चुगलले छिमेकी मुलुक स्पेनसँगको सबै सिमा नाकाहरु बन्द गरेको घोषणा गरेको छ । पोर्चुगलको सरकारले आज अपरान्ह एक सूचना जारी गरी दुबै देशमा कोरोना भाइरसको प्रकोप तीव्र गतिमा फैलिरहेको र यसलाई नियन्त्रणका लागि भन्दै स्पेन हुँदै पोर्चुगल आउने गाडी तथा यात्रुहरुको आवागमन बन्द भएको घोषणा गरेको हो ।

यो नियम आजराती स्थानीय समय अनुसार १२ बजेपछिबाट लागू हुनेछ । पोर्चुगलको सेफ कमिसनले एक सूचना जारी गरी अत्यावश्यक काममा हुनेहरुलाई रातिको ११ बजेसम्म आफ्नो देश फर्कनका लागि सूचना जारी गरेको छ । यो सूचना जारी भएसँगै पोर्चुगलमा रहेका तथा स्पेनमा रहेकाहरुले रातिको ११ बजेसम्म दुईदेशमा आउजाउ गर्न पाउनेछन् ।

रातिको १२ बजेपछि आगामी अप्रिल १५ सम्मका लागि दुईदेशबीचको सिमा लकडाउन भएको छ । पछिल्लो समयमा पोर्चुगलमा पनि कोरोना संक्रमितको संख्या ह्वात्तै बढेपछि त्यहाँको सरकारले आजैबाट लागूहुने गरी शैक्षिक संस्थाहरु बन्द गरिसकेको छ भने आम नागरिकलाई पनि अत्यावश्यक अवस्थामा बाहेक घर बाहिर ननिस्कन आग्रह गरेको छ ।

यो समाचार तयार पार्दसम्म स्पेनमा कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट हालसम्म ३ सय ३५ जनाको ज्यान गै सकेको छ । जसमध्ये ४१ जना विगत २४ घण्टा यता ज्यान गुमाउनेहरु छन् । यस्तै स्पेनमा हालसम्म ९ हजार ४ सय ८ जनामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । यस्तै पोर्चुगलमा हालसम्म कोरोनाका कारण १ जनाको ज्यान गएको छ भने ३ सय ३१ जना संक्रमित भेटिएका छन् ।

सरकारको यो निर्देशनसँगै पोर्चुगल र स्पेनको पर्यटनबजार भने नराम्ररी प्रभावित हुने देखिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
धादिङ् दुर्घटना : मृतकको संख्या ७ पुग्यो, चालकले मदिरा सेवन गर्दा दुर्घटना (अपडेट) धादिङ् दुर्घटना : मृतकको संख्या ७ पुग्यो, चालकले मदिरा सेवन गर्दा दुर्घटना (अपडेट)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जनवरी, २०२०धादिङ्ग । धादिङ्मा आज दिउँसो भएको मिनिट्रक...

तिहार पर्व शुरु : आज काग तिहार, कुकुर तिहार तथा लक्ष्मी पुजा एकैदिन तिहार पर्व शुरु : आज काग तिहार, कुकुर तिहार तथा लक्ष्मी पुजा एकैदिन

२०८० कार्तिक २५ गते शनिबार

११ नोभेम्बर, २०२३काठमाडौैं । हिन्दु नेपालीहरुको दोश्रो ठूलो चाड...

उपत्यकामा कोरोनाबाट थप एक महिलाको मृत्यु, प्रहरी मुख्यालय भित्र संक्रमित प्रहरीको संख्या ७२ पुग्यो उपत्यकामा कोरोनाबाट थप एक महिलाको मृत्यु, प्रहरी मुख्यालय भित्र संक्रमित प्रहरीको संख्या ७२ पुग्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३१ जुलाई, २०२०काठमाडौं । काठमाडौं उपत्यकाभित्र कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट...

इटलीमा कोरोनाको वितण्डा : पछिल्लो ४८ घण्टामा १ हजार ८ सय ८ जनाले ज्यान गुमाए, संक्रमित ९२ हजार भन्दा बढी इटलीमा कोरोनाको वितण्डा : पछिल्लो ४८ घण्टामा १ हजार ८ सय ८ जनाले ज्यान गुमाए, संक्रमित ९२ हजार भन्दा बढी

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२८ मार्च, २०२०रोम । इटलीमा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाको संक्रमणका...

Top