इटलीमा कोरोनाको डरलाग्दो कहर : झण्डै २५ हजार संक्रमित, १८ सय बढीको ज्यान गयो

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र ३ गते सोमबार


१६ मार्च, २०२०
रोम । चीनको युहान प्रान्तपछि कोरोना भाइरसको प्रकोपबाट युरोपेली मुलुक इटलीमा हालसम्म सबैभन्दा बढीको ज्यान गएको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म इटलीका विभिन्न भागमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण १ हजार ८ सय ९ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । इटलीमा हालसम्म २४ हजार ७ सय ४७ जनामा कोरोनाको संक्रमण फैलिएपछि सिँगो देश लकडाउन भएको छ ।

इटलीमा बजार तथा शैक्षिक संस्थाहरु बन्द छन् । यस्तै सार्वजनिक यातयातलगायत पनि बन्द गरिएको छ । झण्डै पाँच करोड नागरिहरुलाई घरभित्रै बस्न यहाँको सरकारले निर्देशन दिएको छ । इटलीमा हालसम्म २ हजार ३ सय ३५ जना कोरोनाको प्रकोपपछि स्वास्थ्यलाभ गरी घर फर्केका छन् । २० हजार ६ सय ३ जनामा संक्रमणले बलियो प्रभाव छाडेको छ जसमध्ये १ हजार ६ सय ६२ जनाको अवस्था गम्भीर छ ।

प्रधानमन्त्री ज्युसेपे कोन्टेले देशको बुढो जनसंख्याको सुरक्षा र स्वास्थ्य प्रणालीलाई ध्वस्त हुनबाट बचाउन साझा बलिदानको लागि नागरिकहरुसँग विशेष आग्रह गरेका समाचारहरु यहाँका सञ्चारमाध्यमबाट प्रशारण भै रहेका छन् । व्यापार व्यवसाय समेत विगत केहीसाता याता ठप्प प्राय छ ।

इटलीलगायत, स्पेन, स्वीट्जरल्याण्ड, जर्मनी, फ्रान्स, नेदरल्याण्ड, नर्वे, स्वीडेन, बेल्जियम, अस्ट्रिया, डेनमार्क, पोर्चुगल, फिनल्याण्ड, स्लोभानिया, इस्टोनिया, आयरल्याण्ड, पोल्याण्ड, लक्जेम्बर्ग, बुल्गेरियालगायतका युरोपेली मुलुकहरुमा सयौं मानिसहरु कोरोनाका कारण अस्पतालमा उपचाररत छन् । जसका कारण युरोपको आन्तरिक उडान तथा अन्य आयात निर्यात् अवरुद्ध बनेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बलात्कार काण्ड : पूर्वसभामुख महरा अझै एक महिना थुनामै रहने बलात्कार काण्ड : पूर्वसभामुख महरा अझै एक महिना थुनामै रहने

२०७६ पुष ३ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । संसद सचिवालयकी महिला कर्मचारीमाथि...

उखु किसानको आँसु मिसिएको गुलियो चिनी बेच्दै सरकार उखु किसानको आँसु मिसिएको गुलियो चिनी बेच्दै सरकार

२०७६ पुष १८ गते शुक्रबार

३ जनवरी, २०२०काठमाडौंमा उखु किसानले आन्दोलन गरेको करिब २...

कोरोना संक्रमणबाट भयभित बन्दै विश्व : कहाँ के भयो ? (विश्वभरको पछिल्लो अपडेटसहित) कोरोना संक्रमणबाट भयभित बन्दै विश्व : कहाँ के भयो ? (विश्वभरको पछिल्लो अपडेटसहित)

२०७६ फाल्गुन १७ गते शनिबार

१ मार्च, २०२०काठमाडौं । चीनको हुवेई प्रान्तबाट करिब साढे...

महाशिवरात्री पर्व धुमधामले  मनाईँदै, यस्तो छ पशुपति क्षेत्रको ट्राफिक व्यवस्थापन महाशिवरात्री पर्व धुमधामले मनाईँदै, यस्तो छ पशुपति क्षेत्रको ट्राफिक व्यवस्थापन

२०७७ फाल्गुन २६ गते बुधबार

११ मार्च, २०२१काठमाडौं । महाशिवरात्री पर्व नेपाल तथा हिन्दु...

Top