इटलीमा कोरोनाको डरलाग्दो कहर : झण्डै २५ हजार संक्रमित, १८ सय बढीको ज्यान गयो

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१६ मार्च, २०२०
रोम । चीनको युहान प्रान्तपछि कोरोना भाइरसको प्रकोपबाट युरोपेली मुलुक इटलीमा हालसम्म सबैभन्दा बढीको ज्यान गएको छ । यो समाचार तयार पार्दासम्म इटलीका विभिन्न भागमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणका कारण १ हजार ८ सय ९ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । इटलीमा हालसम्म २४ हजार ७ सय ४७ जनामा कोरोनाको संक्रमण फैलिएपछि सिँगो देश लकडाउन भएको छ ।

इटलीमा बजार तथा शैक्षिक संस्थाहरु बन्द छन् । यस्तै सार्वजनिक यातयातलगायत पनि बन्द गरिएको छ । झण्डै पाँच करोड नागरिहरुलाई घरभित्रै बस्न यहाँको सरकारले निर्देशन दिएको छ । इटलीमा हालसम्म २ हजार ३ सय ३५ जना कोरोनाको प्रकोपपछि स्वास्थ्यलाभ गरी घर फर्केका छन् । २० हजार ६ सय ३ जनामा संक्रमणले बलियो प्रभाव छाडेको छ जसमध्ये १ हजार ६ सय ६२ जनाको अवस्था गम्भीर छ ।

प्रधानमन्त्री ज्युसेपे कोन्टेले देशको बुढो जनसंख्याको सुरक्षा र स्वास्थ्य प्रणालीलाई ध्वस्त हुनबाट बचाउन साझा बलिदानको लागि नागरिकहरुसँग विशेष आग्रह गरेका समाचारहरु यहाँका सञ्चारमाध्यमबाट प्रशारण भै रहेका छन् । व्यापार व्यवसाय समेत विगत केहीसाता याता ठप्प प्राय छ ।

इटलीलगायत, स्पेन, स्वीट्जरल्याण्ड, जर्मनी, फ्रान्स, नेदरल्याण्ड, नर्वे, स्वीडेन, बेल्जियम, अस्ट्रिया, डेनमार्क, पोर्चुगल, फिनल्याण्ड, स्लोभानिया, इस्टोनिया, आयरल्याण्ड, पोल्याण्ड, लक्जेम्बर्ग, बुल्गेरियालगायतका युरोपेली मुलुकहरुमा सयौं मानिसहरु कोरोनाका कारण अस्पतालमा उपचाररत छन् । जसका कारण युरोपको आन्तरिक उडान तथा अन्य आयात निर्यात् अवरुद्ध बनेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
नेपाली युवाको अमेरिकी सपना : अबैधरुपमा अमेरिका छिरेका ५ युवालाई विमान ‘चार्टर’ गरी हत्कडी लगाएर नेपाल पठाईयो नेपाली युवाको अमेरिकी सपना : अबैधरुपमा अमेरिका छिरेका ५ युवालाई विमान ‘चार्टर’ गरी हत्कडी लगाएर नेपाल पठाईयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ न्यूयोर्क । पछिल्लो समयमा नेपाली युवाहरुको...

कोरोना सन्त्रास : उपत्यका बाहेक दोश्रो जिल्लामा जाने सबै सवारी पास रद्द (गृहमन्त्रालयकाे परिपत्र सहित) कोरोना सन्त्रास : उपत्यका बाहेक दोश्रो जिल्लामा जाने सबै सवारी पास रद्द (गृहमन्त्रालयकाे परिपत्र सहित)

२०७७ मंशिर २० गते शनिबार

१२ मे, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस (कोभिड १९)...

लिबिया आक्रमणमा लमजुङ्गे युवकसहित ४४ मारिए लिबिया आक्रमणमा लमजुङ्गे युवकसहित ४४ मारिए

२०७५ चैत्र २४ गते आइतबार

०४ जुलाई, २०१९बेसीसहर । द्वन्द्वग्रस्त अफ्रिकीमुलुक लिवियामा बुधबारको हवाई...

अमेरिकामा अर्को गोलीकाण्ड : सरकारी कार्यालयका १२ कर्मचारी मारिए अमेरिकामा अर्को गोलीकाण्ड : सरकारी कार्यालयका १२ कर्मचारी मारिए

२०७५ फाल्गुन २२ गते बुधबार

०३ जुर्लाइ, २०१८ काठमाडौं । अमेरिकाको भर्जिनियामा भएको पछिल्लो...

Top