पोर्चुगलमा एकैदिन ७ दर्जन बढी कोरोना संक्रमित भेटिएपछि स्पेनसँगको बोर्डर बन्द गरिँदै

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


१५ मार्च, २०२०
पोर्तिमाउ । युरोपेली मुलुक पोर्चुगलमा आइतबार एकैदिन झण्डै ७६ जना नयाँ कोरोना संक्रमित भेटिएपछि यहाँको सरकारले छिमेकी मुलुक स्पेनसँगको सिमा बन्द गर्ने तयारी गरेको छ । पोर्चुगल आउने अधिकांश पर्यटकहरु छिमेकी मुलुक स्पेनबाट आउने हुनाले स्पेनसँगको सिमा बन्द गर्न लागिएको हो । प्रधानमन्त्री एन्तोनियो कोस्ताले यो विषयमा भोलि बिहान सरोकारवालाहरु सँग सल्लाह गरेर निर्णय लिने बताएका छन् ।

हाल हजारौंको संख्यामा स्पेनिस नागरिकहरु छुट्टी मनाउनका लागि दैनिक पोर्चुगलका पर्यटकीय शहरहरु आउने गर्दछन् । यद्यपि पोर्चुगलका तीनवटै अन्र्तराष्ट्रिय विमानस्थलहरुले भने त्यति कडाई नगरेको गुनासो सामाजिक सञ्जालहरुमा देखिएका छन् । पोर्चुगलको राजधानी लिस्बोन, उत्तरमा रहेको पोर्तो र दक्षिणमा रहेको फारो विमानस्थलमा अहिले पनि विभिन्न देशबाट पर्यटक आउने गरेको र उनीहरुको स्वास्थ्य सुरक्षाप्रति सरकार गम्भीर नभएको भन्दै नागरिकहरुले सामाजिक सञ्जालमा गुनासो गरेका छन् ।

पोर्चुगलका दक्षिणी क्षेत्र अल्गार्भमा रहेका अधिकांश होटलहरुमा अहिले पनि पर्यटकहरुको चहलपहल देखिन्छ । पोर्चुगलको पूर्व, उत्तर र दक्षिणी सिमाना स्पेनसँग जोडिएको छ भने पश्चिमी सिमाना एटलान्टिक ओसनसँग जोडिएको छ । छिमेकी मुलक स्पेन पनि अहिले कोरोनाले नराम्ररी थला परेको छ । त्यहाँको सरकारले भोलिदेखि लागूहुने गरी विद्यालय, क्याम्पस, रेस्टुरेन्टलगायत तत्कालका लागि बन्द गर्ने घोषणा गर्दै आम नागरिकलाई घरभित्रै बस्नका लागि आग्रह गरेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
आजबाट सवारी साधनमा फेरि जोरविजोर नियम लागू, राति हिड्न प्रतिबन्ध आजबाट सवारी साधनमा फेरि जोरविजोर नियम लागू, राति हिड्न प्रतिबन्ध

२०७७ बैशाख २६ गते शुक्रबार

०६ अगस्ट, २०२०काठमाडौं । सरकारले लकडाउन खुलेको घोषणा गरेलगत्तै...

यार्सागुम्बा संकलनमा गएकी एक महिला र बालिकामाथि आक्रमण, २ को अवस्था गम्भीर यार्सागुम्बा संकलनमा गएकी एक महिला र बालिकामाथि आक्रमण, २ को अवस्था गम्भीर

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ जुन, २०१९ काठमाडौं । बहुमूल्य हिमाली ‘भियग्रा’ को...

अहिलेको ‘लकडाउन’ साउन ७ सम्मलाई थपियो, घरमै क्वारेन्टाइनमा बस्ने प्रतिबद्धता जनाएपछि मात्रै काठमाडौं छिर्न अनुमति दिइने अहिलेको ‘लकडाउन’ साउन ७ सम्मलाई थपियो, घरमै क्वारेन्टाइनमा बस्ने प्रतिबद्धता जनाएपछि मात्रै काठमाडौं छिर्न अनुमति दिइने

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२९ जुन, २०२०काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरसको संक्रमण बढ्दै...

दिल्लीको मुख्यमन्त्रीमा तेश्रो पटकपनि केजरीवालनै दिल्लीको मुख्यमन्त्रीमा तेश्रो पटकपनि केजरीवालनै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ फेब्रुअरी, २०२० नयाँदिल्ली । नयाँदिल्लीले तेश्रोपटक पनि अरविन्द...

Top