गोकुल बास्कोटाको भक्तपुरको घरमा बम विस्फोटमा विप्लब समूहको संलग्नता (पर्चासहित)

Best Khabar Team | २०७७ कार्तिक १८ गते मंगलबार


११ मार्च, २०२०
काठमाडौं । पूर्वसञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोटाको निवासमा बम विस्फोट नेत्रविक्रम चन्द नेतृत्वको नेकपाले गराएको तथ्य फेला परेको छ । आज बिहान भक्तपुरको मनहराफाँटस्थित निर्माणधिन घरमा बम विस्फोट सरकारद्वारा प्रतिबन्धित चन्द समूहले गराएको घटनास्थलमा भेटिएको पर्चामा भेटिएको प्रहरीले जनाएको छ । यद्यपि घर भने निर्माणाधिन अवस्थामा रहेकोले विस्फोटबाट कुनै मानविय क्षति भने भएको छैन । विस्फोट घरको कम्पाउन्डभित्र गरिएकाले सामान्य क्षति पुगेको छ ।

निवर्तमान सूचना तथा सञ्चारमन्त्री रहेका बास्कोटाले सेक्युरिटी प्रेस खरिद प्रकरणमा करोडौं रकम घुस मागेर राज्यलाई कंगाल बनाउन खोजेकोले बम विस्फोट गर्नुपरेको नेकपाको पर्चामा उल्लेख छ । ‘सेक्युरिटी प्रिन्टिङ प्रेस खरिद प्रकरणमा ७० करोड घुस मागेर भ्रष्टाचारी अनुहार उदाङ्गो पारेकाले करबाही गरिएको’ पर्चामा उल्लेख छ । यस्तै पर्चामा आफ्नो समूहमाथि प्रतिबन्ध लगाउने प्रमुख मतियारसमेत भएकोले कारबाही गर्नुपरेको बताइएको छ ।

सरकारले चन्द नेतृत्वको नेकपाका सबै गतिविधिलाई केहीसमय अघि प्रतिबन्ध लगाएको थियो । सो समूहले यसअघि भ्रष्टाचारमा संलग्न रहेको भन्दै विभिन्न व्यक्ति तथा समूहमाथि कारबाही गरेको जनाएको छ । सरकारलाई तिर्नुपर्ने अर्बौं राजस्व छलेको भन्दै एनसेलका दुईदर्जन टावरमाथि उसले आगजनी गरेको थियो ।

भक्तपुरमा भएको घटनाको विषयमा प्रहरीले अनुसन्धान प्रक्रिया तीब्र बनाएको जनाएको छ । घटनास्थलमा प्रहरीले प्रेसर कुकर बम विस्फोट भएको जनाएको छ । कुकरभित्र केही फलाम र सिसाका टुक्राहरुसमेत भेटिएको बताईन्छ । घटनास्थल अहिले प्रहरीले घेराबन्दी गरेर राखेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
देशभर कोरोना संक्रमितको संख्या ४६  सय*बाट उकालो लाग्यो देशभर कोरोना संक्रमितको संख्या ४६ सय*बाट उकालो लाग्यो

२०७७ कार्तिक २१ गते शुक्रबार

११ जुन, २०२०काठमाडौं । देशका विभिन्न जिल्लामा थप २...

पश्चिमी बायुको प्रभाव : शुक्रबारपछि मौसममा सुधार पश्चिमी बायुको प्रभाव : शुक्रबारपछि मौसममा सुधार

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ फेब्रुअरी, २०२० ललितपुर । पश्चिमी बायुको प्रभावका कारण...

नागरिकता कानुन संधोशनको विरोध : उत्तर प्रदेशमा मात्रै १४ को ज्यान गयो , प्रदर्शन हिंसात्मक बन्दै नागरिकता कानुन संधोशनको विरोध : उत्तर प्रदेशमा मात्रै १४ को ज्यान गयो , प्रदर्शन हिंसात्मक बन्दै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नागरिकता संशोधनसम्बन्धी विधेयकको विरोधमा...

मंगलबार अमेरिकामा कोरोनाका कारण १४ सयको मृत्यु, न्यूर्योकमा मात्रै ७ सय बढीको ज्यान गयो मंगलबार अमेरिकामा कोरोनाका कारण १४ सयको मृत्यु, न्यूर्योकमा मात्रै ७ सय बढीको ज्यान गयो

२०७७ असार २० गते शनिबार

०७ अप्रिल, २०२०न्यूर्योक । अमेरिकामा पछिल्ला दिनहरुमा कोरोनाको संक्रमण...

Top