गोकुल बास्कोटाको भक्तपुरको घरमा बम विस्फोटमा विप्लब समूहको संलग्नता (पर्चासहित)

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन २८ गते बुधबार


११ मार्च, २०२०
काठमाडौं । पूर्वसञ्चारमन्त्री गोकुल बास्कोटाको निवासमा बम विस्फोट नेत्रविक्रम चन्द नेतृत्वको नेकपाले गराएको तथ्य फेला परेको छ । आज बिहान भक्तपुरको मनहराफाँटस्थित निर्माणधिन घरमा बम विस्फोट सरकारद्वारा प्रतिबन्धित चन्द समूहले गराएको घटनास्थलमा भेटिएको पर्चामा भेटिएको प्रहरीले जनाएको छ । यद्यपि घर भने निर्माणाधिन अवस्थामा रहेकोले विस्फोटबाट कुनै मानविय क्षति भने भएको छैन । विस्फोट घरको कम्पाउन्डभित्र गरिएकाले सामान्य क्षति पुगेको छ ।

निवर्तमान सूचना तथा सञ्चारमन्त्री रहेका बास्कोटाले सेक्युरिटी प्रेस खरिद प्रकरणमा करोडौं रकम घुस मागेर राज्यलाई कंगाल बनाउन खोजेकोले बम विस्फोट गर्नुपरेको नेकपाको पर्चामा उल्लेख छ । ‘सेक्युरिटी प्रिन्टिङ प्रेस खरिद प्रकरणमा ७० करोड घुस मागेर भ्रष्टाचारी अनुहार उदाङ्गो पारेकाले करबाही गरिएको’ पर्चामा उल्लेख छ । यस्तै पर्चामा आफ्नो समूहमाथि प्रतिबन्ध लगाउने प्रमुख मतियारसमेत भएकोले कारबाही गर्नुपरेको बताइएको छ ।

सरकारले चन्द नेतृत्वको नेकपाका सबै गतिविधिलाई केहीसमय अघि प्रतिबन्ध लगाएको थियो । सो समूहले यसअघि भ्रष्टाचारमा संलग्न रहेको भन्दै विभिन्न व्यक्ति तथा समूहमाथि कारबाही गरेको जनाएको छ । सरकारलाई तिर्नुपर्ने अर्बौं राजस्व छलेको भन्दै एनसेलका दुईदर्जन टावरमाथि उसले आगजनी गरेको थियो ।

भक्तपुरमा भएको घटनाको विषयमा प्रहरीले अनुसन्धान प्रक्रिया तीब्र बनाएको जनाएको छ । घटनास्थलमा प्रहरीले प्रेसर कुकर बम विस्फोट भएको जनाएको छ । कुकरभित्र केही फलाम र सिसाका टुक्राहरुसमेत भेटिएको बताईन्छ । घटनास्थल अहिले प्रहरीले घेराबन्दी गरेर राखेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बाग्लुङ्गमा भीषण दुर्घटना, १४ को मृत्यु, ३ घाइते, १ वेपत्ता बाग्लुङ्गमा भीषण दुर्घटना, १४ को मृत्यु, ३ घाइते, १ वेपत्ता

२०७६ मंशिर १७ गते मंगलबार

०३ डिसेम्बर, २०१९काठमाडौं । पश्चिम नेपालको बाग्लुङ्ग जिल्लामा आज...

सामुदायिक विद्यालयका विद्यार्थीलाई अबदेखि स्थानीय उत्पादनकै खाजा : कक्षा १० मा पनि भर्ना हुन मिल्नेगरी शिक्षा नियमावली संशोधन सामुदायिक विद्यालयका विद्यार्थीलाई अबदेखि स्थानीय उत्पादनकै खाजा : कक्षा १० मा पनि भर्ना हुन मिल्नेगरी शिक्षा नियमावली संशोधन

२०७७ फाल्गुन ४ गते मंगलबार

१६ फेब्रुअरी, २०२१काठमाडौं । सरकारले अब उप्रान्त देशका ७७...

अमेरिकामा यहुदी धर्मगुरुको घरमा छुराकाण्ड : ५ घाइते अमेरिकामा यहुदी धर्मगुरुको घरमा छुराकाण्ड : ५ घाइते

२०७६ पुष १३ गते आइतबार

२९ डिसेम्बर, २०१९ न्यूयोर्क । अमेरिकाको न्यूयोर्कमा रहेका यहुदी...

अर्को जिल्लामा जान कडाई, हिँडेर घर फर्केका मजदुरलाई थप समस्या अर्को जिल्लामा जान कडाई, हिँडेर घर फर्केका मजदुरलाई थप समस्या

२०७७ बैशाख ४ गते बिहिबार

१६ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । सरकारले तत्कालका लागि एक...

Top