इटलीमा कोरोनाको प्रकोप : झण्डै ६ करोड मानिसहरुलाई घरभित्रै बस्न सरकारको आदेश

Best Khabar Team | २०७७ आश्विन १७ गते शनिबार


१० मार्च, २०२०
रोम । पछिल्लो समयमा चीन बाहिर सबैभन्दा बढी कोरोना प्रभावित तथा मृतकको संख्या बढ्दै गएपछि युरोपेली मुलुक इटलीले आफ्ना देशका नागरिकहरुलाई आवातजावतमा रोक लगाएको छ । सरकारले करोडौं नागरिकहरुलाई घरभित्रै बस्नका लागि अनुरोध गरेको छ । कोरोनाको संक्रमण दिन दुगुना रात चौगुनाका दरले बढ्दै गएपछि यहाँको सरकारले नागरिकहरुलाई भाइरसको संक्रमण थप फैलन नदिन यस्तो निर्देशन दिएको छ ।

सरकारले अत्यावश्यक यात्रा गर्न भने पाईने तर त्यसका लागि सरकार र सम्बन्धित निकायबाट अनुमति लिनैपर्ने व्यवस्था गरेको छ । हिजो साँझ यहाँका प्रधानमन्त्री जुसेप कोन्टेले एक सन्देश जारी गर्दै जनतालाई घरभित्रै बस्न अनुरोध गरेका छन् । उनले कमजोरहरुलाई जोगाउनका लागि यो निर्णय गर्नुपरेको भन्दै सरकारले लागू गरेको यो नियम र आदेशलाई आत्मसाथ गरेमा कोरोना छिट्टै नियन्त्रणमा आउने विश्वास समेत व्यक्त गरे ।

इटलीमा कोरोनाको संक्रमणबाट हालसम्म ४६३ जनाको ज्यान गएको छ भने संक्रमणको दर पनि ह्वात्तै बढेको छ । बन्दरगाहमा रहेका क्रुज तथा पानीजहाजलाई पनि त्यहाँ बस्ने अनुमति नदिने सरकारले जनाएको छ । यस्तै रेलवे स्टेशनमा आउनेहरुको तापक्रम जाँच गर्न विशेष व्यवस्था गरिएको सरकारको भनाई छ । सरकारले लगाएको यो प्रतिबन्धको समयसम्म कोही कसैलाई इटली भ्रमणमा समेत रोक लगाइएको छ ।

यसका अलावा अत्यावश्यक परे अनुमति लिएर मात्रे हवाई यात्रा तथा अन्यत्र जान सकिने सरकारको भनाई छ । इटलीमा झण्डै ६ करोड मानिस छन् । सरकारको यो निर्णय पछि यी मानिसहरुले अबको केही समय घरभित्रै बस्नुपर्ने भएको छ । इटलीमा लाखौंको संख्यामा विदेशी पर्यटक तथा कामदारहरु रहेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
जर्मन चान्सलर ओलाफलगायतको उच्चस्तरीय टोली भारत आउँदै जर्मन चान्सलर ओलाफलगायतको उच्चस्तरीय टोली भारत आउँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ फेब्रुअरी, २०२३नयाँदिल्ली । जर्मन चान्सलर ओलाफ स्कोल्जल यही...

भारतले अतिक्रमण गरेको नेपाली भूमिसहितको नक्सा काठमाडौंमा यसरी भयो सार्वजनिक भारतले अतिक्रमण गरेको नेपाली भूमिसहितको नक्सा काठमाडौंमा यसरी भयो सार्वजनिक

२०७६ भाद्र २६ गते बिहिबार

०९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । भारतले नेपाली भूमि समेटेर...

ठमेललाई पुरानै लयमा फर्काउने अभियानमा लाग्यो ‘ठमेल पर्यटन विकास परिषद्’ ठमेललाई पुरानै लयमा फर्काउने अभियानमा लाग्यो ‘ठमेल पर्यटन विकास परिषद्’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१७ जुन, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाईरस (कोभिड–१९) को संक्रमणबाट...

कम्युनिष्ट,  राज्य व्यवस्था र  सर्वसत्तावाद कम्युनिष्ट, राज्य व्यवस्था र सर्वसत्तावाद

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

–रामचन्द्र पौडेल अहिले कम्युनिष्ट पार्टीको दुईतिहाई नजिकको सरकार छ...

Top