इटलीमा कोरोनाको प्रकोप : झण्डै ६ करोड मानिसहरुलाई घरभित्रै बस्न सरकारको आदेश

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन २७ गते मंगलबार


१० मार्च, २०२०
रोम । पछिल्लो समयमा चीन बाहिर सबैभन्दा बढी कोरोना प्रभावित तथा मृतकको संख्या बढ्दै गएपछि युरोपेली मुलुक इटलीले आफ्ना देशका नागरिकहरुलाई आवातजावतमा रोक लगाएको छ । सरकारले करोडौं नागरिकहरुलाई घरभित्रै बस्नका लागि अनुरोध गरेको छ । कोरोनाको संक्रमण दिन दुगुना रात चौगुनाका दरले बढ्दै गएपछि यहाँको सरकारले नागरिकहरुलाई भाइरसको संक्रमण थप फैलन नदिन यस्तो निर्देशन दिएको छ ।

सरकारले अत्यावश्यक यात्रा गर्न भने पाईने तर त्यसका लागि सरकार र सम्बन्धित निकायबाट अनुमति लिनैपर्ने व्यवस्था गरेको छ । हिजो साँझ यहाँका प्रधानमन्त्री जुसेप कोन्टेले एक सन्देश जारी गर्दै जनतालाई घरभित्रै बस्न अनुरोध गरेका छन् । उनले कमजोरहरुलाई जोगाउनका लागि यो निर्णय गर्नुपरेको भन्दै सरकारले लागू गरेको यो नियम र आदेशलाई आत्मसाथ गरेमा कोरोना छिट्टै नियन्त्रणमा आउने विश्वास समेत व्यक्त गरे ।

इटलीमा कोरोनाको संक्रमणबाट हालसम्म ४६३ जनाको ज्यान गएको छ भने संक्रमणको दर पनि ह्वात्तै बढेको छ । बन्दरगाहमा रहेका क्रुज तथा पानीजहाजलाई पनि त्यहाँ बस्ने अनुमति नदिने सरकारले जनाएको छ । यस्तै रेलवे स्टेशनमा आउनेहरुको तापक्रम जाँच गर्न विशेष व्यवस्था गरिएको सरकारको भनाई छ । सरकारले लगाएको यो प्रतिबन्धको समयसम्म कोही कसैलाई इटली भ्रमणमा समेत रोक लगाइएको छ ।

यसका अलावा अत्यावश्यक परे अनुमति लिएर मात्रे हवाई यात्रा तथा अन्यत्र जान सकिने सरकारको भनाई छ । इटलीमा झण्डै ६ करोड मानिस छन् । सरकारको यो निर्णय पछि यी मानिसहरुले अबको केही समय घरभित्रै बस्नुपर्ने भएको छ । इटलीमा लाखौंको संख्यामा विदेशी पर्यटक तथा कामदारहरु रहेका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
बहराईन कोरोना : एउटै क्याम्पमा बसेका ९ नेपाली कामदारमा कोरोना  पोजिटिभ बहराईन कोरोना : एउटै क्याम्पमा बसेका ९ नेपाली कामदारमा कोरोना पोजिटिभ

२०७६ चैत्र २२ गते शनिबार

०४ मार्च, २०२०सल्माबाद । बराईनमा कामको शिलशिलामा पुगेका थप...

हिरासतमुक्त भएलगत्तै गजुरेलले भने : कालापानीबाट भारतीय सेना हटाउँछौं हिरासतमुक्त भएलगत्तै गजुरेलले भने : कालापानीबाट भारतीय सेना हटाउँछौं

२०७६ पुष १४ गते सोमबार

३० डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । सिमा मिचिएको विषयमा ज्ञापन...

कराँचीमा विमान दुर्घटनामा बाँचेका व्यक्ति भन्छन् : ‘आगो बाहेक केहि देखिनँ’ कराँचीमा विमान दुर्घटनामा बाँचेका व्यक्ति भन्छन् : ‘आगो बाहेक केहि देखिनँ’

२०७७ जेठ १० गते शनिबार

सिँगो विश्व यतिबेला कोरोना भाइरसको संक्रमण र त्यसबाट उत्पन्न...

सोमबारदेखि देशभरका अस्पतालको ओपिडी सेवा पुनः सञ्चालन हुँदै सोमबारदेखि देशभरका अस्पतालको ओपिडी सेवा पुनः सञ्चालन हुँदै

२०७७ बैशाख २८ गते आइतबार

१० मे, २०२०काठमाडौं । लकडाउनका कारण ७ हप्तादेखि अवरुद्ध...

Top