प्रधानमन्त्री ओलीको दोश्रोपटक मृगौला प्रत्यारोपण, स्वास्थ्यस्थिति सामान्य

Best Khabar Team | २०७६ फाल्गुन २१ गते बुधबार


०४ मार्च, २०२०
काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको दोश्रोपटक मृगौला प्रत्यारोपण गरिएको छ । काठमाडौंको शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्जमा आज बिहान झण्डै ५ घण्टा लगाएर उहाँको मृगौला प्रत्यारोण गरिएको चिकित्सकहरुले जनाएका छन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीको मृगौला प्रत्यारोपण गर्न शिक्षणा अस्पतालका चिकित्सक प्रेमराज ज्ञवालीको नेतृत्वमा झण्डै एक दर्जन चिकित्सक खटिएका थिए । प्रधानमन्त्रीलाई उनकी भान्जी नाता पर्ने समीक्षा संग्रौलाले मृगौला दान गरेकी थिइन् । उनको मृगौला निकालेर प्रधानमन्त्री ओलीको शरीरमा राखिएको हो ।

मृगौला प्रत्यारोपण गरिएपछि उनको मृगौलाले काम गर्न थालेको चिकित्सहरुले जनाएका छन् । मृगौलाको मुख्य काम रगतबाट फोहोर छानेर पिसाव बनाउने हो र ओलीको नयाँ फेरिएको मृगौलाले त्यो काम शुरु गरिसकेको अस्पताले जनाएको छ । मृगौला प्रत्यारोपणपछि प्रधानमन्त्रीको स्वास्थ्य अवस्था स्थिर रहेको बताइएको छ । यसअघि २०६४ साउनमा भारतमा गएर उनले मृगौला प्रत्यारोपण गरिएको थियो ।

भारतको एपोलो अस्पतालमा फेरिएको मृगौलाले काम गर्न विस्तार कम हुँदै गएपछि केही समययता डाइलाइसिस गरिँदै आएको थियो । ओलीका साथै मृगौला दान गर्ने समिक्षाको अवस्थामा पनि सामान्य रहेको अस्पतालले जनाएको छ । केही दिन अस्पतालमै राखेर प्रधानमन्त्रीको उपचार गर्नुपर्ने भएकाले कम्तीमा एकसाता प्रधानमन्त्री ओली अस्पताल रहने भएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
कोरोनाको कहरबाट आक्रान्त जनतालाई सरकारको १२ वटा राहतमूखी कार्यक्रम (बुँदासहित) कोरोनाको कहरबाट आक्रान्त जनतालाई सरकारको १२ वटा राहतमूखी कार्यक्रम (बुँदासहित)

२०७६ चैत्र १६ गते आइतबार

२९ मार्च, २०२० काठमाडौं । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना...

७ वर्षदेखि नेपालका झण्डै २ दर्जन बायुसेवा कम्पनी ‘ईयु’ को कालोसूचीमा (नामसहित) ७ वर्षदेखि नेपालका झण्डै २ दर्जन बायुसेवा कम्पनी ‘ईयु’ को कालोसूचीमा (नामसहित)

२०७७ पुष ७ गते मंगलबार

२२ डिसेम्बर, २०२०काठमाडौं । विगत ७ वर्षदेखि नेपालका विभिन्न...

दिल्लीको मुख्यमन्त्रीमा तेश्रो पटकपनि केजरीवालनै दिल्लीको मुख्यमन्त्रीमा तेश्रो पटकपनि केजरीवालनै

२०७६ फाल्गुन ४ गते आइतबार

१६ फेब्रुअरी, २०२० नयाँदिल्ली । नयाँदिल्लीले तेश्रोपटक पनि अरविन्द...

कोरोना संक्रमित पत्रकारको भोगाई : ‘अस्पतालको आइसोलेसनमा पिउने पानी समेत पाईनँ’ कोरोना संक्रमित पत्रकारको भोगाई : ‘अस्पतालको आइसोलेसनमा पिउने पानी समेत पाईनँ’

२०७७ बैशाख ३१ गते बुधबार

कोरोना संक्रमणका बारेमा आम नागरिकलाई सत्य, तथ्य र निष्पक्ष...

Top