प्रधानमन्त्री ओलीको दोश्रोपटक मृगौला प्रत्यारोपण, स्वास्थ्यस्थिति सामान्य

Best Khabar Team | २०७६ चैत्र २१ गते शुक्रबार


०४ मार्च, २०२०
काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको दोश्रोपटक मृगौला प्रत्यारोपण गरिएको छ । काठमाडौंको शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्जमा आज बिहान झण्डै ५ घण्टा लगाएर उहाँको मृगौला प्रत्यारोण गरिएको चिकित्सकहरुले जनाएका छन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीको मृगौला प्रत्यारोपण गर्न शिक्षणा अस्पतालका चिकित्सक प्रेमराज ज्ञवालीको नेतृत्वमा झण्डै एक दर्जन चिकित्सक खटिएका थिए । प्रधानमन्त्रीलाई उनकी भान्जी नाता पर्ने समीक्षा संग्रौलाले मृगौला दान गरेकी थिइन् । उनको मृगौला निकालेर प्रधानमन्त्री ओलीको शरीरमा राखिएको हो ।

मृगौला प्रत्यारोपण गरिएपछि उनको मृगौलाले काम गर्न थालेको चिकित्सहरुले जनाएका छन् । मृगौलाको मुख्य काम रगतबाट फोहोर छानेर पिसाव बनाउने हो र ओलीको नयाँ फेरिएको मृगौलाले त्यो काम शुरु गरिसकेको अस्पताले जनाएको छ । मृगौला प्रत्यारोपणपछि प्रधानमन्त्रीको स्वास्थ्य अवस्था स्थिर रहेको बताइएको छ । यसअघि २०६४ साउनमा भारतमा गएर उनले मृगौला प्रत्यारोपण गरिएको थियो ।

भारतको एपोलो अस्पतालमा फेरिएको मृगौलाले काम गर्न विस्तार कम हुँदै गएपछि केही समययता डाइलाइसिस गरिँदै आएको थियो । ओलीका साथै मृगौला दान गर्ने समिक्षाको अवस्थामा पनि सामान्य रहेको अस्पतालले जनाएको छ । केही दिन अस्पतालमै राखेर प्रधानमन्त्रीको उपचार गर्नुपर्ने भएकाले कम्तीमा एकसाता प्रधानमन्त्री ओली अस्पताल रहने भएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
टर्की–सिरिया भूकम्प : मृतकको संख्या ३६ हजार नाघ्यो टर्की–सिरिया भूकम्प : मृतकको संख्या ३६ हजार नाघ्यो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१३ फेब्रुअरी, २०२३इस्तानबुल । टर्की र सिरियामा गतसाता गएको...

धादिङ्गमा जीप दुर्घटना, ४ को मृत्यु, १२ घाइते धादिङ्गमा जीप दुर्घटना, ४ को मृत्यु, १२ घाइते

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जुन, २०१९ धादिङ्ग । धादिङ्गको गजुरी गाउँपालिकामा जीप...

अबैध आप्रबासी बोकेर युरोप आउँदै गरेको डुंगा भूमध्यसागरमा दुर्घटना, ४३ को मृत्यु, १० को जिवितै उद्दार अबैध आप्रबासी बोकेर युरोप आउँदै गरेको डुंगा भूमध्यसागरमा दुर्घटना, ४३ को मृत्यु, १० को जिवितै उद्दार

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२१ जनवरी, २०२०लिंकरोभर, बेल्जियम । अबैधरुपमा युरोप छिर्न खोजेका...

Top