अमेरिकामा पनि फैलँदै कोरोना, वासिंटनमा मात्रै ६ जनाको मृत्य, ७ गम्भीर

Best Khabar Team | २०७६ माघ २० गते सोमबार


०२ मार्च, २०२०
न्यूर्योक । अमेरिकामा पछिल्लो ७२ घण्टायता फैलिएको कोरोनाको संक्रमणबाट मानिसहरुको मृत्यु हुने क्रम बढ्दै गएको छ । यहाँको स्वास्थ्यमन्त्रालयले जनाएअनुसार अमेरिकाको वासिंटनमा मात्रै कोरोनाको कारण अहिलेसम्म (मार्च २ तारिक स्थानीय समय अनुसार दिउँसो ३ बजेसम्म) मा ६ जनाको मृत्यु भै सकेको छ ।

यसअघि शनिबार साँझसम्म १ जनाले ज्यान गुमाएको भएपनि सोमबारसम्म आइपुग्दा थप ५ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । वासिंटनपोष्टका अनुसार स्थानीय किङ काउन्टीमा ५ जना र स्नोहोमिस काउन्टीमा एक जना गरी अहिलेसम्म ६ जनाको ज्यान गएको हो । अस्पतालमा उपचारमा रहेका बेला उनीहरुमा यसको संक्रमण फैलिँदै गएपछि ज्यान गएको बताइएको छ । करिब १ सय जना संक्रमितको अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । जसमध्ये ७ जनाको अवस्था जोखिमपूर्ण रहेको बताइएको छ ।

अमेरिकाको वासिंटनबाहेक न्यूर्योकमा पनि यसको संक्रमण देखिएको छ । हालै इरानको भ्रमणबाट फर्किएकी एक महिलामा कोरोनाको संक्रमण देखिएको बताइएको छ । यसैबीच कोरोना संक्रमितको संख्या र मृतकको संख्या बढ्न थालेपछि अमेरिकी सरकारले आवश्यक सावधानी अपनाउन सबैलाई आग्रह गरेको छ ।

यथास्थितिमा कोरोनाको संक्रमण बढ्दै जाने हो भने स्थिती भयाबह हुने भन्दै विशेष सतर्कता अपनाउन सरकारले आग्रह गरेको छ । चीनबाट फैलिएको कोरोनाको प्रकोप अहिले विश्वका झण्डै ५० मुलुकमा देखिएको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
मारवाडी समुदायका आदर्श युवा: जो बनाउँदैछन् महामारीविरुद्ध लड्न ‘डिसइन्फेक्सन बुथ’ मारवाडी समुदायका आदर्श युवा: जो बनाउँदैछन् महामारीविरुद्ध लड्न ‘डिसइन्फेक्सन बुथ’

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

रमेश लम्साल/ प्रदीपराज वन्त (रासस ) – झुस्स दारी...

निको भएर घर फर्केका काठमाडौंका ५२ वर्षका पुरुषमा पुनः कोरोना संक्रमण निको भएर घर फर्केका काठमाडौंका ५२ वर्षका पुरुषमा पुनः कोरोना संक्रमण

२०७७ बैशाख २३ गते मंगलबार

०५ मे, २०२०काठमाडौं । ललितपुरको पाटन अस्पतालमा कोरोनाको उपचार...

९  महिनादेखि भक्तजनका लागि बन्द पशुपतिनाथको मन्दिर पुस १ देखि खुल्ला गरिँदै ९ महिनादेखि भक्तजनका लागि बन्द पशुपतिनाथको मन्दिर पुस १ देखि खुल्ला गरिँदै

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० नोभेम्बर, २०२०काठमाडौं । कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को...

ज्वरोका कारण २ दिनमा उपत्यकाका अस्पतालमा तीनको मृत्यु, कोरोनाको जाँचका लागि नमुना टेकु अस्पताल पठाइयो ज्वरोका कारण २ दिनमा उपत्यकाका अस्पतालमा तीनको मृत्यु, कोरोनाको जाँचका लागि नमुना टेकु अस्पताल पठाइयो

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

३० मार्च, २०२० काठमाडौं । अत्यधिक ज्वरो र स्वास...

Top