काठमाडौं विमानस्थलमा कोरोना नियन्त्रणको पूर्वतयारी : भिजिटर पास बन्द, विदाई र स्वागतमा विमानस्थल नआउन आफन्तलाई आग्रह

Best Khabar Team | २०७६ माघ २० गते सोमबार


०२ मार्च, २०२०
काठमाडौं । विश्वभर प्रकोपको रुपमा देखिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणबाट जोगाउनका लागि काठमाडौंको त्रिभुवन अन्र्तराष्ट्रिय विमानथलमा देखिने गरी काम शुरु भएको छ । विमानस्थलमा कोरोना भाइरसको संक्रमण हटाउन स्पे्र छर्कनेदेखि विदेशबाट आउने पर्यटकहरुको थर्मल स्क्यानर समेत शुरु भएको छ ।

यसअघि प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले विमानस्थलमा तत्काल कोरोनाको संक्रमण बारे विशेष सर्तकता अपनाउन आग्रह गरेसँगै त्रिभवुन विमानस्थलमा देखिने गरी काम शुरु भएको हो । अहिले विमानस्थलको विशेष गरी मानिसहरुको आउजाउ बढी हुने ठाउँमा थर्मल स्क्यानरबाट कोरोनाको संक्रमण चेकजाँच शुरु गरिएको छ भने व्याक्टेरिया मार्नका लागि स्प्रे–गर्ने काम शुरु भएको छ । यसैबीच विमानस्थल हेर्ने नागरिक उड्ययन प्राधिकरणले अत्यावश्यक काम बाहेक विमानस्थलमा आउने काम गर्न सबैलाई आग्रह गरेको छ ।

भीडभाडमा संक्रमण छिटो सर्ने भएकाले अत्यावश्यक काम बाहेक विमानस्थलमा आउने तथा जाने काम बन्द गर्न सबैका लागि सूचना जारी गरेको छ । यस्तै विमानस्थलहुँदै बाहिर जाने वा आउने यात्रुहरुलाई लिन तथा पु-याउन पनि नआउन सबैलाई अनुरोध गरेको छ । प्राधिकरणले एक सूचना जारी गरी आफन्त तथा सुभेच्छुकको स्वागत तथा विदाईमा आउने तथा जाने काम बन्द गर्न सबैलाई आग्रह गरेको हो ।

प्राधिकरणले विश्वव्यापी रुपमा प्रकोपको रुपमा फैलिएको कोरोना भाईरस नियन्त्रणका लागि सरकारले अभियान चलाएको भन्दै यसमा सहयोग गर्न सबैलाई आग्रह गरेको छ । विमानस्थलले हाल उपलब्ध गराउँदै आएको भिजिटर पास समेत बन्द गरिएको जनाएको छ । विश्व स्वास्थ्य संगठनले नेपाललाई कोरोना भाईरसको उच्च जोखिमपूर्ण देशको सूचीमा राखेपछि सरकारले यसको संक्रमण रोक्नका लागि प्रभावकारी कार्यक्रम अघि सारेको छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
झुल्कियो इस्वी सम्वत् २०२० को पहिलो घाम झुल्कियो इस्वी सम्वत् २०२० को पहिलो घाम

२०७६ पुष १६ गते बुधबार

०१ जनवरी २०२०विगतका वर्षहरुमा जस्तै घरका भित्ताहरुमा राखिएका अंग्रेजी...

बाग्लुङ्गमा जन्ती बोकेको ट्राक्टर दुर्घटना, ३ को मृत्यु ४ घाइते बाग्लुङ्गमा जन्ती बोकेको ट्राक्टर दुर्घटना, ३ को मृत्यु ४ घाइते

२०७७ जेठ २० गते मंगलबार

०६ फेब्रुअरी, २०२० बलेवा । प्रदेशनम्बर ४ अन्र्तगत पर्ने...

नयाँदिल्लीमा फेरि थपियो लकडाउन : कोरोनाका विरामीलाई उपचार गराउन अस्पतालको अभाव नयाँदिल्लीमा फेरि थपियो लकडाउन : कोरोनाका विरामीलाई उपचार गराउन अस्पतालको अभाव

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२५ अप्रिल, २०२१नयाँदिल्ली, भारत । कोरोना भाइरसका संक्रमितहरुको संख्या...

‘गैरकानुनी क्रियाकलापमा संलग्न भएको आशंकामा काठमाडौंबाट दर्जनौं चिनियाँ नागरिक पक्राउ ‘गैरकानुनी क्रियाकलापमा संलग्न भएको आशंकामा काठमाडौंबाट दर्जनौं चिनियाँ नागरिक पक्राउ

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

२३ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । पछिल्लो समयमा नेपालमा चिनियाँ...

Top