कोरोनाको संक्रमणबाट फ्रान्समा थप एक जनाको मृत्यु, युरोपमा फैलँदै कोरोना

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२६ फेब्रुअरी, २०२०
पेरिस । फ्रान्सको राजधानी पेरिसमा थप एक व्यक्तिको कोरोना भाईरस ( कोभिड १९)का कारण मृत्यु भएको छ । फ्रान्सका सञ्चारमाध्यमहरुले जनाए अनुसार ६० वर्षका ती पुरुष व्यक्तिको उपचारको क्रममा पेरिसको एक अस्पतालमा ज्यान गएको हो । यो सहित पेरिसमा कोरोनाबाट ज्यान गुमाउनेको संख्या २ पुगेको छ ।

केही समयअघि चीनको हुबेई प्रान्तबाट आएका एक चिनियाँ पर्यटकको पनि कोरोनाको संक्रमणका कारण अस्पतालमा उपचारका क्रममा ज्यान गएको थियो । फ्रान्सको राजधानी पेरिसलगायतका शहरमा हालसम्म कोरोना भाइरसका कारण १७ जना संक्रमित भेटिएका छन् । उनीहरुको विभिन्न अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । कोरोनाको संक्रमण बढ्दै गएपछि यहाँका अस्पताल तथा विमानस्थलहरुमा विशेष सावधानी र तयारी अपनाईको छ । हरेक वर्ष पेरिसमा करोडौं पर्यटक आउने गर्दछन् ।

यदि कोरोना भाइरस फैलिएमा यसले भयाबह रुप लिनसक्ने भन्दै अधिकारीहरुले सबैलाई सजगता र सतर्का अपनाउन आग्रह गरेका छन् । कोरोना भाइरसका कारण हालसम्म करिब २ सय ७ सय जनाको ज्यान गै सकेको छ भने करिब ८० हजार संक्रमित विश्वका विभिन्न मुलुकमा छन् ।

त्यसमध्ये चीनमा मात्रै ७९ हजारको हाराहारीमा संक्रमितहरु भेटिएका जसको विभिन्न अस्पतालमा उपचार भै रहेको छ । युरोपको इटली, फ्रान्स, बेल्जियम, स्वीट्जरल्याण्ड, फिनल्याण्डलगायतका देशमा कोरोनाका संक्रमित भेटिएका छन् । जसमध्ये इटलीमा सबैभन्दा धेरै अर्थात् १२ जनाको कोरोनाको संक्रमणका कारण ज्यान गै सकेको छ भने करिब ४ सय जनामा संक्रमण देखिएको छ ।

यस्तै स्वीट्जरल्याण्डमा पनि एकजनामा कोरोनाको संक्रमण भएको पुष्टि भएको त्यहाँको सञ्चारमाध्यमहरुले जनाएका छन् । यो सँगै युरोपका करिब एक दर्जन देशमा कोरोनाको संक्रमण देखिएको छ । जसका कारण यसको संक्रमण थप हुनेसक्ने भन्दै सिँगो युरोपबासी त्रसित देखिएका छन् ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
उपत्यकासँगैको ‘बत्तिमुनीको’ गाउँ : एक वर्षमै बन्यो स्वास्थ्यचौकी, गाउँलेले पाए एम्बुलेन्स उपत्यकासँगैको ‘बत्तिमुनीको’ गाउँ : एक वर्षमै बन्यो स्वास्थ्यचौकी, गाउँलेले पाए एम्बुलेन्स

२०७६ माघ १९ गते आइतबार

०२ जनवरी, २०२०गोदावरी । त्यसो त धेरैको मनमा आउला...

अर्को जिल्लामा जान कडाई, हिँडेर घर फर्केका मजदुरलाई थप समस्या अर्को जिल्लामा जान कडाई, हिँडेर घर फर्केका मजदुरलाई थप समस्या

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१६ अप्रिल, २०२० काठमाडौं । सरकारले तत्कालका लागि एक...

आगिञ्चोकमा सडक सकस : ‘कुरिकुरी सरकार’ (भिडियोसहित) आगिञ्चोकमा सडक सकस : ‘कुरिकुरी सरकार’ (भिडियोसहित)

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

काठमाडौंको पश्चिमी छिमेकी जिल्ला धादिङ्ग । काठमाडौंबाट मलेखु हुँदै...

पुर्ननिर्माण कार्य समयमै सम्पन्न हुनेमा सरोकार तथा समन्वय समितिको विश्वास पुर्ननिर्माण कार्य समयमै सम्पन्न हुनेमा सरोकार तथा समन्वय समितिको विश्वास

२०७७ जेठ १९ गते सोमबार

०६ जनवरी, २०२० काठमाडौं । राष्ट्रिय सभाको राष्ट्रिय सरोकार...

Top