पश्चिमी बायुको प्रभाव : शुक्रबारपछि मौसममा सुधार

Best Khabar Team | २०२६ पुष १७ गते बिहिबार


२५ फेब्रुअरी, २०२०
ललितपुर । पश्चिमी बायुको प्रभावका कारण देशभरको मौसममा परिवर्तन आएको छ । विशेष गरी पश्चिमीबाट प्रवाह हुने बायुको चाप न्यून हुँदा स्थानीय बायुमण्डको बायुको चाप सक्रिय हुँदा नेपालको मौसममा बदली र वर्षा हुन शुरु भएको छ । मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले जनाए अनुसार अझै केहीदिन पश्चिमी बायुको प्रभाव जारी रहन्छ ।

जसका कारण देशका अधिकांश स्थानमा पूर्ण तथा आंशिक बदली हुने र केही स्थानमा वर्षासमेत हुनेछ । त्यसो त प्रि–मनसुन शुरु हुन एक सातामात्रै बाही छ । यसलाई आधार मान्ने हो भने पनि मौसममा परिवर्तन सामान्य हो तर विशेषत न्यून चापीय पश्चिमकी बायुको प्रभावकै कारण मौसममा फेर बदल भै रहेको छ ।

महाशाखाले दिएको जानकारी अनुसार आगामी शुक्रबारसम्म देशको मध्य तथा पश्चिमी भूभागमा मेघ गर्जनसहित बर्षाहुने सम्भावना रहेको छ । कतिपय स्थानमा चट्याङ्गसमेत पर्ने सम्भावना रहेको मौसम पूर्वानुमान महाशाखाको भनाई छ ।Comment from facebookथप खबर पढ्नुहोस्
झण्डै २ अर्व जरिवाना र ३ वर्ष जेल सजायाँको माग गर्दै बहुराष्ट्रिय कम्पनी वरुण बेभरेज विरुद्ध राजश्व छलीको मुद्दा झण्डै २ अर्व जरिवाना र ३ वर्ष जेल सजायाँको माग गर्दै बहुराष्ट्रिय कम्पनी वरुण बेभरेज विरुद्ध राजश्व छलीको मुद्दा

२०२६ पुष १७ गते बिहिबार

१९ डिसेम्बर, २०१९ काठमाडौं । नक्कली भ्याट विल प्रयोग...

विप्लव समूह र प्रहरीबीच पूर्वी नेपालमा गोली हानाहान : २ को मृत्यु एक घाईते विप्लव समूह र प्रहरीबीच पूर्वी नेपालमा गोली हानाहान : २ को मृत्यु एक घाईते

२०७६ आश्विन २० गते सोमबार

१० जुलाई, २०१९ काठमाडौं । पूर्वी नेपालको भोजपुर जिल्लामा...

चौकी आक्रमणको हल्ला नियोजित, आक्रमणको नीति छैन : नेकपा चन्द समूह चौकी आक्रमणको हल्ला नियोजित, आक्रमणको नीति छैन : नेकपा चन्द समूह

२०७५ फाल्गुन २२ गते बुधबार

०३ जुन, २०१९ काठमाडौं । गएराति सोलुम्बुमा नेत्र विक्रम...

महाप्रसाद अधिकारी बने नेपाल राष्ट्र बैंकको १७ औं गभर्नर महाप्रसाद अधिकारी बने नेपाल राष्ट्र बैंकको १७ औं गभर्नर

२०७७ जेठ २२ गते बिहिबार

०६ मार्च, २०२० काठमाडौं । नेपाल राष्ट्रबैंकले नयाँ गर्भनर...

Top